Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor kezdtétek el használni...

Mikor kezdtétek el használni a "csőrös" poharat? Hogy kezdtétek? Mivel? Nehéz volt?

Figyelt kérdés

Mindenen azt olvasom, hogy majd ha ki jön a foga a lányomnak, akkor már majd a cumisüveg káros lesz a fogaira.Ezért minél hamarabb át akarom szoktatni pohárra.Csak nem tudom, mikor és hogyan kezdjem!!!Már kap gyümit és tejpépet kanállal, ezzel nincs baj...

Tápszeres 4 hónapos babás anyuka


2011. máj. 19. 18:20
 1/8 anonim ***** válasza:
7 hónapos lesz a kislányom jövőhéten, egyszer odaadtam neki a csőrös cumit, elkezdte rágni, nem szopta, dobálta. Majd megpróbálom 1 hét múlva, ha nem tetszik hagyom. szerintem ne foglalkozz mással. Ha annyira káros lenne a cumi a kislányom foga (5 hónaposan bújt ki) miért van rendben?! ez csak erőltetés. úgy csináld ahogy neked és a kicsinek tetszik:-)
2011. máj. 19. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Eleve olyan csőrös poharat vettem, ami a hatodik hónaptól használható, bár még nem volt akkor foga a lányomnak. Őszintén szólva elég nehezen tanult meg belőle inni, először szívni nem tudta, mert erősen kell ezt a csöpögésmentese, aztán amikor rájött hogyan kell, akkor túl sok jutott egyszerre a szájába és állandóan át kellett öltöztetnem, mert a háta közepe is vizes volt. Kb egy hét alatt megszokta, azóta iszik belőle. A cumisüvegre azért mondják, hogy károsabb, mert ha cukrosat itatsz vele, akkor a foga gyakorlatilag ázik a cukros lében. Nekem egyébként még iszik mind a kettőből, mikor melyikhez van kedve, most 8 hós. Viszont ha meleg van, akkor jobban szereti a csőröset, mert gyorsabban jön belőle, így hamarabb oltja a szomját. A kérdésre is válaszolva, szerintem hat hónapos kora után ráérsz elkezdeni a szokatást.
2011. máj. 19. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat...Akkor szerintem azt csinálom, hogy veszek egyet és ha nem tetszik akkor nem erőltetem (egyébként semmit sem szokta és eddig ez be vált), max hetente egy 30ml-er teát megpróbálok majd adni azt lassan majd megszokta...A kanállal is ezt csináltam, és most már ha meglátja a kanalat, akkor már tátva is van a szája!!!Még egyszer köszi! :)
2011. máj. 19. 21:18
 4/8 krisztivan ***** válasza:
Kisfiamnak 5 hós korában vettem egyet.Odaraktam a szájába de nem értette hogy mit akarok vele.Hagytam hagy játszon vele,kb 1 hét alatt rájött magától hogy azzal mit kell csinálni.Muszáj volt mert a cumisüveget már nem fogadta el.Már 8 hós és egyedül iszik belőle.
2011. máj. 19. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Hát én a kisfiamnak nemrég vettem(17 hónapos) egyet,tudta is,hogy mit kell vele csinálni.De ugye marha erősen meg kell szívni,hogy jöjjön belőle valami,így hamar megunta.Máskor is próbáltam neki a csőrös poharat de valahogy nem komálja.Nem akar megdolgozni azért,hogy valami jöjjön a szájába is belőle:))) Szerintem,megszokta a cumisüveget.
2011. máj. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
6 hónapos volt a kislányom, elöször olyat vettem amiben nem volt szelep , hogy rájöjjön mi is ez aztán lecseréltük szelepesre, de abból is csak a harmadik vált be-avent-könnyen jön belöle , de nem csöpög.
2011. máj. 19. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Ez az AVENT jól hangzik.Nálunk cumisüvegben is az vált be a legjobban...Majd el megyek baba boltba...ott úgy is segítenek, meg van ismerős!! :)
2011. máj. 19. 22:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Én Mam-ost vettem az 1 éves lányomnak,szépen iszik belőle.Viszont hamarabb nem tudta használni.
2011. máj. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!