Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más nem kap idegbajt, amikor...

Más nem kap idegbajt, amikor evésnél, alvásnál szórakozik vele a gyerek?

Figyelt kérdés

Ne haragudjatok a kérdésért, csak kíváncsi vagyok, hogy velem van baj? Türelmes embernek tartom magam. Imádom a gyermekem. De. Amikor evésnél 2 falat után eltolja a kezem, és dobhatom ki, amit egész délelőtt főztem, mindezt elég gyakran (teszem hozzá, nem a főztömmel van baj, az üveges se megy), akkor nagyon mérges tudok lenni.

Ha meg aludni kéne, egy órája fekszik, zümmög, altatja magát. Csend van, megkukkolom, hátha be kell takarni, erre álldogál a kiságyban. Sírás ordítás, és kezdődik elölről. Komolyan, néha úgy érzem, nem 2 szem, fél marék magneb6-ot kéne szednem naponta. Ma a szőnyeg porolással éltem ki a dühömet:)

Vannak szuper napjaink, félre ne értsetek, csak mostanában gyakran van ilyen is, és elgondolkozom, jó anya vagyok-e, mert lehet, valamit elszúrok.

Más is kijön a sodrából néha?


2011. máj. 20. 15:44
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
nálunk is ugyanez ment. most már 4,5 éves hálisten túl vagyunk rajta de de.jól lefárasztottam aztán aludt rendesen én meg vele.kitartás.
2011. máj. 20. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
71%

Elszúrod valóban.

Ha nem eszik,akkor tedd el az asztaltól,és a következő evésik ne kapjon semmit. Megtanulja hamar,hogy az ételt meg kell enni,nem játszani vele. Emiatt nem fog éhen halni.

Ha lefekteted,akkor hagyd egyedül. Ha feláll,dünnyög,akkor se törődj vele. Ha látja,hogy nem reagálsz rá,szépen lefekszik és alszik magától.

2011. máj. 20. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

engem ezek nem tudnak felidegesíteni, nem éhes, nem eszik, ő baja és rántok egyet a vállamon :) erre képes vagyok :) az alvás se izgat, ha állni akar alvás helyett, ácsingozzon csak, ő baja ha korán elfárad ;)

de az nagyon fel tud bosszantani amikor 50x eldobja az ételt 2 falat után, 50x felveszem neki, mindig bele is harap de aztán eldobja. áááááááá tehát nem azért csinálja mert nem éhes mert eszik még.

a másik mikor elszaladok pisilni és mire visszaérek áll az étkező asztalon nagy büszkén. életveszélyes, na én ezektől kapok agygörcsöt! :)

18 hós

2011. máj. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Láng Évi válasza:

Ne aggódj! Biztosan jó anya vagy... Én is ki szoktam jönni a sodromból, de még mielőtt ezt a gyerkőc is megtapasztalná, átadom az apjának. A mi etetős problémánk az az, hogy a kaját kiprüszköli a szájából, beterítve vele engem is, és mindent a környéken. Ez gyanítom, hogy azért van, mert amikor elkezdte ezt csinálni, akkor nem voltunk kellően szigorúak, és talán nevettünk is rajta. Most meg szegény nem érti, hogy mi a baj, hiszen még a múltkorában tetszett ez a mutatvány, most meg nem. De most következetesen mondjuk neki ilyenkor, hogy nem szabad, és megtöröljük a száját. Azt nem szereti. Így hátha rájön, hogy mit akarunk. Meg sokszor már látszik, hogy mit akar, és még csírájában elfojtom egy "nem szabad"-dal. Ha esetleg kitalálsz valami olyan mondókát, ami tetszik neki és eltereled a figyelmét vele, úgy talán sikerül megetetni. Nálunk az vált be, ha közben állathangokkal szórakoztatom. :) Ezeken mosolyog, én meg berepülök a kiskanállal. :) A következő a menete: Pl: Mit mond a kisegér? Kisegér mondja: cincincincin (vékony hangon) Mit mond a boci, paci, maci, tyúk(kooootkotkotkotkotkodááács miiiinden napra egy tojáááás), kakas, kiscsirke, béka, kacsa, liba, birka, kecske,és a többi. Ezt csak fokozni lehet...

Az elalvós probléma nekünk is küszöbön van a fogzás miatt, mert hosszú ordítás után dől csak ki. Bár az enyém még csak 7,5 hós, és nem tud felállni. Te jó ég! Mi lesz később...

Kitartás! :)

2011. máj. 20. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Igen, az evéssel várakoztatni szoktam, 2,5-3 óra múlva eszik azért belőle, de azért ez nem normális. 8kor van reggeli, délben főzi, aztán 3-kor megint főzi. De ha adnék neki gyümit? Na az jobb lenne ám!

Az a baj, hogy hagyom én állni, de visszafeküdni meg még nem tud, így elkezd sírni, és akkor muszáj bemennem.

Irigykedek, hogy van, aki tud "vállat rántani", de gyakorolni fogom:)

2011. máj. 20. 16:08
 6/12 A kérdező kommentje:

Igen, ezzel is próbálkoztam már. Énekeltem, verseltem, de rájött, hogy átverem, és úgy vigyorog, hogy kidugja a nyelvét a szája szélén. Rafkós a kiscsaj:)

Köszönöm a válaszokat!

2011. máj. 20. 16:12
 7/12 anonim ***** válasza:

Jelenleg nálunk is hasonló a helyzet :)

Mondjuk, nekünk "csak" az alvással van a gond.... Kedves 2. válaszoló, sajnos nem úgy van az, hogy hagyom sírni és majd magától elalszik. Hagytam, másfél órán keresztül sírt, majd hányt. Nem érte meg :( Egyszerűen nem tud magától visszaaludni, remélem, ha nagyobb lesz, "megtanulja" valahogy.

Kedves kérdező, néha én is úgy érzek, mint Te. Rossz, amit csinálok, valahol elrontottam. De nem tudom, hol. Aztán látom, hogy milyen gyerekek vannak. Hisztizik, nem fogad szót, akaratos, földhöz vágja magát, ilyenek. Nálunk ilyen nincs, szóval ezt a részét anno jól lekezeltem, ezeket sikerült megoldani. Biztos Te is jó anyuka vagy, és tündéri a gyermeked, csak az evés-alvás téma még nem teljesen oké :)

Fel a fejjel :)

2011. máj. 20. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Szerintem próbáld meg, hogy nem húzod fel magad. Ha nem eszik, majd eszik következő étkezésnél, az ebédet meg elteszed hűtőbe, feltálalod vacsorára vagy másnap. Lehet, nem annyira éhes a nagy melegben.

Ha nem ordít alvásnál, hadd zümmögjön, amit akar, ne foglalkozzál vele. A gyerek különben sem gép, nem azt csinálja, amit te akarsz, parancsra nem tud enni és aludni. Majd eszik, ha éhes lesz, és alszik, ha álmos lesz.

2011. máj. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Nálunk is ez van.

Ezen a héten úgy kikészített, hogy magneB6 helyett most igénybe vettem a nagymamám. Egész hétvégére elvittem. Tegnap már síró görcsöt is kaptam.

Másfél éves múlt.

Felkel, ordít amíg nem ihat egy kis teát. Reggeliznénk, de nem akar. Egy óra múlva beültetem az etetőszékbe, és dobálja magát, veri a fejét a támlába. Délben is ugyanez, de már ekkor adok tápszert neki, azt megissza.

Alvás után birok neki kaját adni. Két kanál, egy az övé, másik enyém és közösen eszünk.

Honnan van ennyi energia ha alig eszik?

Persze rángat.

Legújabban húzogat mindenhova, fogja a kezem és képes fél métert arrébb húzni. Ha nem megyek, mert hát mutassuk meg ki a főnök.....visít, hisztiroham, és volt már hogy tényleg hányt is.

Ha a kiságyba hagyom (ha felkel) addig visít és ordít hogy bevörösödött fejjel veri össze magát a kiságyba, és a fejét verdesi. Ezt már nem tudom hagyni.

Biztos elrontottam valamit, pedig próbálok következetes lenni.

Ne aggódj, jó anyák vagyunk! Ezen ne is stresszelj!!!

2011. máj. 20. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Sokáig én is úgy éreztem, elrontottam a dolgokat.Volt, hogy nem is egyszer sírtam.Persze nem előtte.Azt hittem soha nem lesze vége a kínlódó altatásnak, a hisztiknek.

Ne aggódj!Hamarosan minden rendben lesz!Ha nem akar enni, akkor hagyd!Tedd el későbbre, és próbáld akkor!Hátha akkor kell neki.Annál rosszabb evő lesz, minél jobban erőlteted.Ilyenkor két dolog van.Vagy nem éhes, vagy nagyon nem szereti azt ami aznap van.Ha rendszeresen csinálja, akkor az első verzió.

Altatás tekintetében: én mindig jobban szerettem úgy altatni, hogy én is ott vagyok.Próbáltam a sírni hagyós módszertől elkezdve mindent, de hiába.Amióta úgy alszik el a babám, hogy melléfekszem, és otthagyom, azóta csak 10 percre van szüksége ahhoz, hogy elaludjon, és átalussza az északát.Nem kínlódik, nem próbálkozik felállni, játszani stb.Persze ezt minden anyuka máshogy látja jónak.

2011. máj. 20. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!