Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetek még? Kislányom 5...

Mit tehetek még? Kislányom 5 hós múlt, és a héten semmivel se tudtam lekötni.

Figyelt kérdés
nagyon sokat kell cipelni.Ha leteszem,sír.Nem beteg,nem fáj semmije,a foga sem jön épp,mégsem jó neki semmi.A magammal vivős módszereket is kipróbáltam,a hordozóban is ordított,hiába bohóckodtam neki.A nagyágyon is játszottunk-max.10 percig bírta,aztán bömbi!A babakocsiban csak aludni van el,aztán hiszti van,ha csak "simán"tologatni akarom.Tegnap már akkor is nyüszögött,ha cipeltem.Egyedül vagyok estig,nincs segítségem.Mikor lesz jobb a helyzet?
2009. márc. 14. 09:10
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én is estig egyedül vagyok 5,5 hós fiammal.Lehet,h.szivtelennek gondolsz,de én fokozatosan mindig egy kicsit többet hagytam a szőnyegen a játékaival.Zörög neki a Minimax,de nem nagyon nézi,csak hallja a hangokat.Körberaktam a játékaival,és egy idő után megszokta.Persze volt hiszti asz elején,de muszáj voltam ezt csinálni,mert du.4-től már csak az órát néztem,h.mikor jön apa.Én is nagyon sokat cipeltem,de most már szinte alig.Fokozatosan próbáld meg mindig egy kicsit több időre magárahagyni,persze ha tudod,lesd,hogy mit csinál.Rossz az elején,de megéri,hidd el.Egyre könnyebb szerintem,ahogy már sok minden érdekli,KITARTÁS!
2009. márc. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Az enyém négy hónapos és ugyanezt csinálja.Csak akkor nyugszik meg, ha pucérra vetkőztetem a nagyágyon és tornázunk egy fél órát.:)De egyébként én is teljesen kész vagyok.Mintha nem is ugyanaz a baba lenne, mint két hete.
2009. márc. 14. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Kedves 1. válaszoló,nem gondollak szívtelennek,énnekem is meg kéne próbálnom magára hagyogatni néha,tudom hogy sírni fog..csak nehéz elkezdeni.De muszály lesz,mert már fáj a hátam a sok cipeléstől.
2009. márc. 14. 09:32
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
1.vagyok.Nekem is fájt,és tudom,h.nehéz elkezdeni,de állj hozzá pozitivan,hogy könnyebben fog menni,mint gondoltad!
2009. márc. 14. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
gondoltam, reméltem hogy nemcsak az én majdnem öt hós fiam csinálja ugyanezt:) érdekes, mert egyik nap egyfolytában ölben lenne, aztán már ott sem jó, pár nap mulva jobban elvan, aztán megint azt se tudom mit találjak ki a szórakoztatására! Én estére marhára elfáradok mikor nyünnyőnapja van:(:) pedig tök nyugi bébi amúgy:) elkezdtem némi gyümi kostoltatást.... Talán az új íz meg hami a pociban csinál egy kis nyüszit? Még szoknia kell a szervezetének talán. Ti nem kezdtetek el neki a tejen-tápin kívül mást is adni? Mostanában, ha nyüszög unalmában, lefekszem a nagyágyra (amugy is ott fetrengünk egész nap) a combomra teszem hanyatt, fogom a kezét és hintázunk, lötyögtetem. Vagy bekapcsolok a tv- ben egy kis zenét és táncizok vele. Tegnap az is bejött, hogy a polifomját nem a szokott helyre tettem a szobában, hanem levittem a nappaljba, felkapcsoltam a fényeket, tök elvolt mert máshogy és máshol feküdt. Ja meg az almapép evéssel is elmolyolunk egy fél órát...:) remélem segítettem:)
2009. márc. 14. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

sziasztok! az én 5 hónapos fiam dettó ezt csinálja. pedig még csak tápszert eszik ...

nála van, hogy csak az jön be, hogy "rádobom" az ágyra és össze-vissza puszilgatom, megcsikizem, megdögönyözöm. na akkor bezzeg röhög, kacag hangosan. abbahagyom, megint bömbi... és cipelés... és én is nézem az órát :)

ja, újabban rendszeresen én hívom meg a férjem két haverját, mert szórakoztatják a fiamat :)

2009. márc. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Sziasztok Anyucik!

Át tudom érezni a helyzetet, én is magam vagyok a picivel ötig. Nagyszülők meg 200 km-re. Nekünk az jött be, hogy igyekeztem variálni a "munkaformát", és igyekeztem másképp gondolni a kettesben töltött időre. Tudjátok, ennyi idő alatt non-stop már én is unnám magam, hát még a kicsi. ÉS naná hogy átvesz minden érzést ő is. De fogjuk fel ezt az időt ajándéknak! Majd kimosok este, de a világ minden kincsét megéri ha mosolyt csalhatok a babám arcára, és taníthatom dolgokra.

A cipelés - hordozás egyáltalán nem rossz dolog, de nem lehet örökké magunkon lógatni a gyerkőcöt.

Szóval a munkaformák: variáltam azt, hogy szöszmötölünk a szőnyegen, ekkor ugye figyel, meg igyekszik használni a kezét, aztán hallgatunk kicsit zenét, aztán átmegyünk másik szobába, minden nap megismertetem egy új tárggyal. (lehet akár egy habverő is, szóval bármi, amit eddig nem látott) Kocka, labda, bohócok is előkerülnek, aztán nézzük magunkat a tükörben, pofákat vágok, csörgőztünk, öt hónapos kora körül imádta csörgetni a nejlonzacskót, nézegetni az alufóliát, éééss ha egy selyemkendővel lassan, óvatosan letakartam, aztán Kukuuucs! Ha elunta tornáztunk, babamasszázs, ha mindent "kijátszottunk" jöhet egy séta, boltozás.

Fontos, hogy el kell kezdeni az önálló játékra szoktatást! Nevezzek ki egy játszóhelyet, vagy járókát, és az új tárggyal, meg a kedvenc játékokkal hadd legyen benne minden nap egy kis időt. Aztán egyre többet, s megszeret majd játszani. Kitartás! Örömteli szép napot kívánok Nektek a Ti Kincsetekkel!

2009. márc. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!