Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mire figyeljek babakocsi...

Mire figyeljek babakocsi vásárláskor?

Figyelt kérdés
Azért ide írtam, mert ti már túl vagytok rajta. Tanácstalan vagyok. Egy biztos, nem tudok vagyonokat fizetni érte.
2009. márc. 14. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

mennyit tudsz rákölteni???

mert 50 rongy körül már pl. kapsz baby pointot (mózeses mélykocsi). az tük jó.

[link]

2009. márc. 14. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

[link]

[link]

[link]


Mindenképp mély kocsit vegyél,amit vízszintbe lehet lefektetni,de azért 3-4 féle ülőtámasza is van.Nekem nagyon fontos tényező volt,hogy a gyereket szemből tudjam tolni,ha berepül pl.egy méh azt lássam,ne csak hátulról lehessen.

Nem muszály újat venned,a használtak közt is vannak megkíméltek.

2009. márc. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nagyon köszönöm a segítséget! Minden jót Nektek!
2009. márc. 14. 11:33
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Nekem Symbaba kocsim van, imádom.

Attól függ, h milyenek a terepviszonyok.

Ha rossz az út, akkor fix kerekűt érdemes venni, minél nagyobb kerekűt.

Ha jó az út, akkor remek a bolygósítható, mert könnyebb vele fordulni, irányítani.

Ha őszi-téli baba lesz, mképpen figyelj a kocsi szélességére, a gyereknek vastag öltözékben is kényelmes legyen.

Több funkciósat vegyél. (Az enyém csak kétfunkciós, mert a mózest feleslegesnek tartom, hordozót pedig külön vettünk, de vki mindkettőt használja, praktikus lehet a kocsival megvenni.)

Legyen fordítható a tolókarja és több pozíciós a háttámlája.

Ha egy mód van rá, legyen esővédője, lábzsákja, esetleg pelenkázótáskája.

A rugózás is nagyon fontos, meg a súlya, ha sokat kell cipelned.

És persze az összecsukhatósága is lényeges lehet, ha pl autóval is közlekedtek.

Én egy oldalon találtam olcsón babakocsikat, ezt mindig le szoktam írni (nem a reklám miatt), az én kocsim pl 20 ezerrel olcsóbb ezen az oldalon, mint nálunk a bababoltban volt.

[link]

A másik jó hely, ahol érdemes vásárolni:

[link]

Ezen kívül március 22-én a BNV-n lesz bababörze, oda is érdemes kinézni, ha Pesten v a közelben laksz.

Ha használtan akarsz venni, akkor érdemes börzézni, vagy kinézni a bababoltban egy szimpatikus kocsit, majd a neten körülnézni. Olcsóbban megkaphatod használtan, vagy újonnan is, ha szemfüles vagy!

Sok sikert!

2009. márc. 14. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm.
2009. márc. 14. 13:26
 6/6 anonim ***** válasza:
Én mindenképpen szorgalmaznám az olyan babakocsit, ami mózeskosaras is. A pici babák gerince nagyon képlékeny (képzeld csak el milyen pózban van a pocakodban!!). A ma oly divatos hordozós (kagylós) babakocsik egyáltalán nem jók a gerincének. Praktikusak ugyan, mert kicsik, de nem egészségesek. Az első időszakban tök egyenesen kell lennie a gerincének. Ja, és legyen elég széles (mi pórul jártunk, mert pont amikor már nagyocska lett a baba, jött a hideg, és szegényt úgy kellet bepréselni overálostól :-) ). A többit meg szuperül leírták az előttem válaszolók.
2009. márc. 14. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!