Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig bekenitek naptejjel a...

Mindig bekenitek naptejjel a babátokat, ha kimentek a lakásból?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 09:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

17 hónapos a fiam, este már nem (5 óra után).

Egyébként mindig, mert szőke, fehér bőrű, nem szeretném ha később gondja lenne ebből (volt a családban melanóma).

2011. máj. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
50%
Mindig! És 40 percenként ismétlem, különben semmit nem ér. Nálunk senki nem megy ki naptej nélkül sehova.
2011. máj. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. igaz.. 5 után már nem, de délelőtt, délben és kb. ötig igen. 50-essel kenem őket.
2011. máj. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Igen, én 5 után is. Nem kenem át őket 40 percenként, csak ha valóban egy teljes napot kint vagyunk. De egyébként minden alkalommal, ha kimegyünk.
2011. máj. 22. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Igen, ha el nem felejtem, de pont ezért a táskámban mindig van egy tartalék naptej, így útközben is tudom pótolni. Én a felejtős anyukák közé tartozom akinek "kiszívta" a gyerek az agyát.
2011. máj. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
Tegnap voltam a dokinőnél, és épp azt beszélték a pszichológussal, hogy mostanában kezd megváltozni a nézet, hogy az 50-es naptejek semmi D vitamint nem engednek be, és az is kell. Csak elcsíptem ezeket, nem tudom... nézzetek azért utána. Lehet, hogy már vannak újabb felfedezések.
2011. máj. 22. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Annak üzenem aki nem keni át őket újra. Egy kenéssel egy 50 faktoros 50 percig hat. utána meg égnek a lurkók tovább mint a rongy .(((
2011. máj. 22. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Mostanában olvastam a neten,hogy egy anyuka állandóan kente a gyereket naptejjel(tengerparton élnek) és nem jutott a szervezete D vitaminhoz.Ez által olyan súlyos csontritkulása lett a kislánynak.Én nem kenem még a fiamat(2 éves) mert délelőtt 11 és délután 3 között bent vagyunk a lakásban.Hozzáteszem kertesben lakunk.

[link]

2011. máj. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 Adnil25 ***** válasza:
100%
Szia, én csak akkor kenem be a kisfiamat, ha 10 és 16 óra között nem vagyunk itthon hanem úton vagyunk. (séta, biciklizés). Igyekszem akkor levinni a 13 hónapos kisfiamat, amikor még nem veszélyes a napon lenni. Azaz 10 óra előtt, és 4 óra után. Ha van valami programunk akkor persze én is bekenem 50-es naptejjel, és viszem is magammal és be kenem még. Persze nem mérem stopperral hogy mikor telik le az 40-50 perc, de ha látom hogy már lejött róla (látszik) akkor utánnakenem.
2011. máj. 24. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Amíg baba volt (2 éves kora előtt), akkor gyakran bekentem, de egy nap maximum kétszer, és egyre kevesebbet, ahogy kialakult az alapszíne. Amióta nagyobb lett, már fokozatosan szoktattam a bőrét a naphoz. Egyre kevesebbszer kentem be, ahogy lassan lebarnult.


Most 3 éves, idén már csak egyszer kentem le. Minden nap kint van a napon, csokibarna, de mivel fokozatosan lett hozzászoktatva, egyáltalán nem égett le. Már egyáltalán nem kenem, és még csak be sem pirosodik, csak egyre barnább. (Azt azért hozzá kell tennem, hogy amikor a legerősebb az UV-sugárzás, olyankor szokott aludni napközben, tehát olyankor soha nincsen napon.)

2011. máj. 24. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!