Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindig bekenitek naptejjel a...

Mindig bekenitek naptejjel a babátokat, ha kimentek a lakásból?

Figyelt kérdés
2011. máj. 22. 09:51
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
21 hónapos a fiam.reggel 10-10-30-ra hazaérünk a sétából,így akkor nem kenem be.délután fél négy körül indulunk sétálni,akkor bekenem.de nem kenem újra.én is olvastam a cikket,amikor súlyos beteg lett a kislány.védem a naptól,de nem teljesen.így 11-15 óra között nem viszem ki egyáltalán.ha sétálunk,igyekszem árnyékos helyen menni,a játszótéren is sok a fa,árnyék van
2011. máj. 24. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Szia!


Én soha nem kentem be, csak nyáron, ha strandon voltunk. Még soha nem égett le, pedig már 6 éves lesz. (bár azt hozzáteszem, hogy nem teljesen fehérbőrű - félvér :))

2011. máj. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:

Elnézést. csak kijavítanám a tegnapelőtt 14;37-es válaszolót; az 50 faktor nem azt jelenti, hogy 50 percig 'hat', hanem hogy a bőr saját védelmi idejét 50szeresére növeli. Egy 10 faktoros csak 10szeresére).

Természetesen a babáknál körültekintőbbnek kell lenni a napvédelemnél, de 4-5 perc saját védelmi ideje még a legfehérebb bőrnek is van.


Egyébként én is kenem a babámat, de csak 1szer, mielőtt kimegyünk.

2011. máj. 24. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Igen, de csak mielőtt kimegyünk, többször nem kenem be. Vagy ha fürdik napközben, és újból kimegyünk akkor megint bekenem.

30 faktoros naptejet vettem neki, de nem kimondottan babáknak való, szerintem az elég, és jó is egyébként.

De a D vitamin hiány, a naptejtől kicsit megrémít.

15 hónapos kislány anyukája

2011. máj. 24. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

csak, ha 11-16 között is kimegyünk, de ez ritka.

egyébként nap ellen nem, de kullancs, szunyog ellen igen. arra utánuk is fújom félóránként és még így is lett kullancsunk.

2011. máj. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

50-essel kenem 1x induláskor, 11-3 között nem megyünk ki, máskor egyszerre max 2-2,5 órát vagyunk kint, este 6 után meg nem kenem. Strandolni még nem mentünk, akkor töbször kenném. 9 hós, fehérbôrû.

Én úgy tudom, D-vitamint minden babának felírnak 2 éves koráig...

2011. máj. 25. 04:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!