Kezdőoldal » Sport, mozgás » Kerékpározás » Kerékpár első világításának...

Kerékpár első világításának elfogadja a rendőr a táskámban lévő fejlámpát?

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 11:01
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem. A kerékpár kötelező felszereléseihez tartozik az első fehér lámpa a kerékpárra felszerelve és nem a táskában hordva.
2011. máj. 17. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Elvileg nem kell elfogadnia (egyrészt mert a lámpának mindig fel kell lennie szerelve a kerékpárra, ha éppen közlekedsz vele, másrészt pedig mert a fejlámpával nem a kerékpárt szereled fel, hanem saját magad, ezért eleve nem helyettesíti a kerékpárra szerelt lámpát).


Gyakorlatilag meg ha kötözködni akar (vagy te kötözködsz) vagy ki van neki adva, hogy ma x összeg büntetést be kell szedni, akkor megbüntet, egyébként nem biztos.

2011. máj. 17. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ha fogsz egy spárgát és felkötöd a bicajra, akkor ugyanolyan jó.
2011. máj. 17. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha nem szerelhető a bicajra, akkor tuti nem.


Ha bicajra szerelhető lámpa és táskában van, akkor meg elvileg nem.

Viszont jó látási viszonyok között én is a táskában hordom. Minek tegyem a bicajra, ha világosban megyek és jövök, és közben több helyen megállok a városban, s közben bemegyek boltba/máshova. Ez idő alatt simán ellopják, az meg hogy folyton fel/le teszegetem feleslegesen, elég nonszensz.

Tudom, hogy a bringán kell legyen, de csak akkor teszem rá, ha rossz idő van vagy sötét, vagy pedig az útvonalamon alagúton is átmegyek (mert akkor illik kivilágítva lenni).


Na még nem találkoztam rendőrrel, de ha a fentiek miatt megbüntet, akkor elmehet a büdös ...-ba! Legalábbis megkérdezném tőle, hogy mit tesz a rendőrség, ha egy kerékpárosnak ellopják a lámpáját! Vajon mi a statisztika, a lelopott lámpák hány százalékát találja meg a rendőrség???


Hát erről ennyit. Tiszteletem az épeszű, logikusan dolgozó rendőröknek, akik valóban a rendet őrzik és a veszélyes közlekedők kiszűrésén dolgoznak! És pokolba az agymosott "szabálykövető" rendőrökkel, akik csak a napi 8 óra lejártát várják és színesítik azt egy-egy kötözködéssel!

Mellesleg, akkor büntessék azokat is, akik a tilosban dohányoznak....!

2011. máj. 17. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem. A kerékpár kötelező tartozéka, rajt kell lennie. Ha nincs rajt, de nálad van akkor azt elfogadják (nappal). A fejlámpa kiegészítő világítás, olyan mint pl a hátsó villogó ami szintén szabálytalan, mert ugye folyamatosan kell világítania a lámpának. Én előre feltettem ilyen 3 ledes kis "villogót", aztán az mindig nálam van meg a hátsó is, ezek nagyon kicsik és elférnek a zsebemben, viszont ha éjszaka megyek akkor egy komolyabb első lámpát még a bicajra dobok, hogy ne csak látszódjak, hanem lássak is.
2011. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!