Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van aki babájának bokasüllyedé...

Van aki babájának bokasüllyedése van?

Figyelt kérdés

7,5 hós a kislányom. Éppen azon a napon állt fel először mikor betöltötte a 7 hónapot. Észrevettem hogy a bal bokája kicsit furcsán, befelé áll. Ezt ma mutattam a doktornőnek és mondta hogy egy kis bokasüllyedése van. Adjak rá napközben olyan cipőt ami tartja a bokáját és egy kis haránt emelő legyen benne.

De pontosan mi is az a bokasüllyedés? Kinövi? Kezelhető? Te milyen cipőt adnál rá?

Bocsi a sok kérdésért, de a lányom nagyon sírt a rendelőben és 2 normális szót nem tudtam beszélni a doktornővel.


2011. máj. 23. 22:25
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem kinövi, ezért is fontos a jó cipő választás. Elég drágák, de ezen mi sem spórolunk. Mi is ilyen bokatartósat vettünk, hiába a nyár, kell a lábuknak. Ilyen kis pinti-pántosat nem szabad venni. Én spéci gyerekcipőket áruló boltba vettem, ott tudtak segíteni, a jó méret kiválasztásában is.
2011. máj. 23. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Akkor hasonló korán kelt fel mint az én kislányom,aki 6,5 hónaposan állt fel először.

Engem ijesztgetett a doktornő,hogy tönkre fog menni a lába a korai felállástól,azt javasolta,tegyek a szoba közepére egy plédet,mindentől távol és ott játszon egész nap :-D,még ha így is tennék,akkoris simán a szoba másik végére mászik egy pillanat alatt.

7,5 hónapos babának olyan cipő ami tartja a bokáját???Hát...

2011. máj. 23. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:

Van egy szandálja, de hát ez ugye kocsiszandál szerintem. 17-es méret. Pont jó rá. Ma ráadtam de hát szegénykém kúszni alig bírt benne. Mászni még nem mászik.

ilyen a szandálja [link]

De venni fogok neki rendes szandált. Csak tanácstalan vagyok hogy milyet. Mert ugye azt is sok helyen lehet olvasni hogy legjobb a babának mezítláb zokniban. Erre ma közlik velem hogy adjak cipőt a 7 hós lányomra :S

2011. máj. 23. 22:49
 4/17 anonim ***** válasza:

Ilyen pici korban többnyire így néznek ki szerintem. Mind olyan kis telitalpas. Azért figyeld, és ahogy nő majd látod. Lehet kell neki lúdtalp betét, egy kis otthoni torna pipiszkedés, lábfejkörzés. Ne hanyagold el.

Nálunk a kisfiunknak van nekem az volt a gyanus, hogy pipiszkedve járt szinte mindig, és ekkor látták, hogy kicsit lúdtalpas. Semmilye nem feszes, csak így szeret járni, ami viszont a lúdasoknak direkt jó. Sajna a tornát elhanyagoljuk, de betétje van, és nem romlik. Már 6 éves,3 évesen kezdtük.

2011. máj. 24. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Előző, a dokik különben igen összetudják kavarni az embert. Egyik szerint a bokatartós cipő a jobb, másik szerint épp a nem, hogy mozogjon erősödjön a boka és talp. A tartósban elkényelmesedik. Mezitláb viszont nagyon jó, otthon ne járasd benti cipőben !
2011. máj. 24. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

1. v. Hátha még nem jár, akkor szerintem nem nagyon kell. Annyit úgysem ácsorog. Mi csak akkor vettünk neki egyébként, amikor már az utcán is ment egyedül. Itthon zokniban van mindig. Télre szilikontalpút vettem neki.

Nálunk is 7,5 hósan állt fel és majd 1 évesen kezdett járni itthon Karácsony körül, utcán meg most tavasszal csak.

2011. máj. 24. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Szerintem csak akkor kell kezdeni a benti cipő vagy szandál használatát, ha már jár a babád. Nem vagytok lemaradva semmiről, ahogy szépen fejlődik majd a lába, rendbe fog jönni. Ha bokasüllyedése van, szerintem mindenképp harántemelős lábbelit adj rá. Ha később is úgy látod, hogy furán tartja a lábát a babád, vidd el ortopédiára, ne a gyerekorvos mondja meg, hogy mi kell a kicsidnek.
2011. máj. 25. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:

Nem kell pánikba esni! Minden kisbabának ilyen a lába. És 3-4 éves korig minden gyerek "lúdtalpas". Ez normális, az is hogy a gerinc görbületei 6 (!) éves korra alakulnak ki. Nem kell rá szandál, se cipő, se bentre se kintre. Meleg van, lehet mezítláb.

Gyógytornász anyuka

2011. máj. 25. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Tegnap már 1x-2x lépegetett oldalra is. Megőrülök! Hova siet ez a gyerek? :) Ja és pluszban már mászik is, amivel nem is lenne bajom, csak még az állást tartom korainak.
2011. máj. 25. 19:27
 10/17 anonim ***** válasza:

Egy kis segítség:

[link]

2011. máj. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!