Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól nézheti a baba a...

Mikortól nézheti a baba a tévét? Amikor be van kapcsolva néha rápillant de mindig úgy fordítom hogy ne lássa. Ennyi idő alatt nem ártok neki?

Figyelt kérdés
2009. márc. 15. 20:03
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Remélem nem lesz baja a szemüknek, az enyém fekve és oldalt nézi. Ha elforditom, tekeri a fejét a tv felé. Én nagyon megszoktam, hogy megy, ez van. Nem bírom az egész napos csöndet. Szóval ő is tévézik, ha valami felkelti a figyelmét. Bízom benne, hogy a 100hz-es tv annyira nem gáz, mint a régiek:)
2009. márc. 15. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Jól lepontozott valaki! Kiváncsi vagyok hogy náluk mennyit megy a tévé! Bizonyára sosem megy a baba mellett! Na, most őszintén!!!
2009. márc. 15. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az apukám mondta, hogy mellettem sokat tévéztek, hiszen abban a szobában voltam, amiben ők, elkerülhetetlen volt. Mégsincsen a mai napig sem semmi baja a szememnek. Nálunk ugyan jó a helyzet, mert a babaszoba a hálószobánk, ott nincsen tévé, csak a dolgozószobánkban. Így tulajdonképpen egyáltalán nem lát tévét, mert csak este nézzük, mikor ő alszik. Szerintem aki ezt nem tudja megoldani, az ne görcsöljön azon, hogy a babának jó, vagy nem. tény, hogy órákat nem jó ültetni a tévé előtt, csak mert addig ott lehet hagyni, de az, hogy napközben megnézel egy műsort, és a gyerek rápillant, szerintem nem fog neki ártani! azért ne akció vagy ilyesmi filmet nézz mellette, mert azt mondják, hogy inkább a hirtelen villódzások, hanghatások bánthatják, mert megálmodja éjszaka, ami nappal történik vele, és nyugtalanul aludhat tőle!
2009. márc. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
én nem tévéztem kiskoromban még is rossz a szemem. az én kislányom is tévézik, bár mondta a védőnő, hogy nem kellene, de tényleg elkerülhetetlen sokszor, bár nálunk nem megy egész nap. reméljük nem lesz bajuk, bár azt mondják ezek a mai tévék már nem annyira károsak a szemre.
2009. márc. 15. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
nekem úgy 2 éves koráig egyáltalán nem tv-zett, persze én nem vagyok nagy tv néző, csak este szoktam. Szerintem az idegrendszerüknek sem túl jó. Persze most már állandóan mesét nézne, sajnos sokat volt beteg és nagyon rászokott. De csak a mese csatornát nézi, abból is szelektálni szoktam a 'buta' meséket.
2009. márc. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Állítólag azért nem jó,mert ezeket a villódzó fényeket a kis agya nem tudja még úgy feldolgozni,és éjjel valóban nyugtalanul aludhat,meg a szemének sem jó,de az ha ahogy írod rá -ránéz tuti nem lesz baja.

Na és ami az igazság,lányom is sajnos szokta nézni,nem sokat,de van hogy amikor játszik ,közben be van kapcsolva,valaki mindig tévézik(apa,mama),és rá-ránéz,remélem ennyitől nem lesz baj,éjjelente nincs gond az alvással.Próbálom lekötni nappal,de sokszor nagyon nehéz,mászik ezerrel,és az a fránya tv olyan érdekes.

2009. márc. 16. 06:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!