Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Baj, ha 8 hónapos fiam még...

Baj, ha 8 hónapos fiam még 4-szer alszik napközben?

Figyelt kérdés
Az éjszakákat 8-tól fél 7-ig végig alussza. Napközben 4-szer 30-40 percet alszik. Próbáltam kitolni az ébrenléti időt, de 2 óra ébrenlét után már fáradt. Mikor fog átállni, hogy kevesebbszer aludjon?
2011. máj. 25. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Ilyenkor még a baba igényeit kell követni, és ha ő 4x álmos, akkor 4x alszik, nehéz lenne ezt most még "átalakítani".

Kislányom is nagyjából így alszik napközben, de nem igazán tudok mit csinálni vele, mert ha kimarad egy alvás, akkor piszok nyűgös lesz. Úgyhogy én várom, hogy majd magától változtat. 7,5 hós a lányom.

2011. máj. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Örülj neki, mert nálunk egyszer alszik fél órát. És még az éjszakát sem alussza végig...Ő ilyen fajta, szerintem minden baba más és más, majd ő is aktívabb lesz később. Csak ne aggódj...
2011. máj. 25. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Dehogy baj!Nálunk is ez van.Szintén 8 hónapos.Este fél 8-tól reggel fél 6-ig alszik.Csak akkor ébred hajnalban, ha fogzik, vagy ha kevesebbet evett lefekvés előtt, mert nem jött ki a 3 óra.Napközben ő is négyszer alszik, de szerintem ezzel semmi gond nincs!Általában 40 percet alszik, de mostanában sokszor délelőtt is, délután is alszik másfél órát.Ez attól függ, mennyire van tele a pocakja.Mióta többet eszik, azóta jobbakat alszik.Semmiképpen ne tartsd ébren, mert akkor esetleg túlpörög, és a fáradtságtól nem tud aludni.A Suttogó című könyvben olvastam, hogy minél többet pihen a baba nappal, annál jobban alszik éjjel.Nálunk ez így is van.Elképesztően nyűgös, hisztis tud lenni, ha fáradt.Ha megdörzsöli a szemét, vagy eltelt a 2 óra ébrenlét, én már fektetem is le.Fürdetés előtt viszont nagyon aktív, ilyenkor sokszor 3-4 óra is eltelik alvás nélkül.Majd kialakítja magának az alvási ritmusát a babád.Ezen ne aggódj!
2011. máj. 25. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Kicsit megnyugodtam, hogy nem csak az én babám ilyen. Olyan sokszor olvasom, hogy ennyi idősen már csak 1x-2x alszik a gyerek.
2011. máj. 25. 14:58

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!