Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a ferje/parja szenved “szules” utani depresszioban?

Figyelt kérdés
En nagyon el vagyok keseredve, mar 15 honapja, hogy megszuletett a kisfiam de nemhogy jobb lenne hanem rosszabb. :( Most kapott valami gyogyszert amit 2 hete szed. Ami igazan nem a depressziora van hanem kicsit tobb energiaja lesz, hogy megkuzdjon a minden napokkal ne csak aludni akarjon. Rossz nagyon nezni es mar lassan 10 kilot fogyott. Igy sem volt egy hatalmas ember de most mar 58 kilo (en vagyok 59) szoval szornyu meg ranezni is. :( Nincs energiaja a gyerekhez, magaba zarkozik, nem beszelget. Imadom ot es mellette vagyok mindenben csak nagyon nehez. :( Mindketten dolgozunk de a munkahelyen sem tud olyan iramban teljesiteni mint eddig. Nem tudom, de nagyon el vagyok keseredve, hogy igy egydul viszem a mindennapokat. A fiamnak szuksege lenne ra. :( Igazabol nem is tudom, hogy barki hozza tud szolni ehez de jo volt kiirnom magambol. Koszi, hogy elolvastatok.
2011. máj. 26. 10:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Azóta ilyen, amióta megszületett a pici? Van munkahelye? Egyébként fel kellene keresni egy pszichológust!
2011. máj. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Hú, de nem irigyellek!

Én teljesen kikészültem volna, ha nem támogatott volna a férjem szülés után, és a végén még nekem kellett volna őt istápolnom. Nagyon le voltam merülve, és így is nehéz volt, ő volt aki tartotta bennem a lelket. Szóval nagyon-nagyon nehéz lehet neked. Ilyenkor viszont nincs más lehetőség, tényleg pszichológushoz kell menni, főleg, hogy ennyit fogyott is már! S ez már 15 hónapja tart? Mert az sok idő!

Én a szülés után kb. 3 hónap alatt jöttem rendbe (nem depresszió volt, csak kivoltam), ő pedig már sok ideje szenved! Vedd rá, hogy elmenjen orvoshoz!

2011. máj. 26. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen, hogy valaszoltatok. Igen, amiota megszuletett a pici de az utobbi 3-4 honapban romlott rohamosan az allapota. Van jo munkahelyunk mindkettonknek mernokok vagyunk, kulfoldon elunk, nincsenek anyagi gondjaink. Tehat ez a resze nem gond. O idevalosi, tehat meg az otthonat, baratait sem kellett feladnia, ugyhogy ez sem gond. 10 eve vagyunk egyut nem friss a kapcsolat, nem veletlenul sikerult a baba. Hazidokinal volt es o irt fel neki gyogyszert, azt mondta, ha nem javul az allapota akkor kuldi tovabb majd kivizsgalasra. Volt mar vervetelen es par vizsgalaton de fizikailag mindent rendben talatak. Igazabol probaltam vele errol beszelni es szerintem nagyon nehezen tudja feldolgozni, hogy ennyire megvaltozott az elete. De most oszinten kerdem, kinek nem??? Miert, mi nok sem ebredtunk baba elott 5-szor egy ejszaka, mi sem pelenkaztuk es szopiztattuk at a napot...tehat a mi eletunk is gyokeresen mas volt. Csak ugye vannak emberek akik elfogadjak a valtozast es vannak emberek akik nem tudjak. A ferjem sajnos ilyen es ez vezetett szerintem a depressziojahoz. Semmit nem eroltetek ra, ha akar jatszik a babaval, ha akar pihen. Csak olyan jo lenne mar ha kozosen birkoznank meg a hetkoznapokkal es kozosen vinnenk hetvegen a gyereket valahova. Vannak babas barataink de mindig csak en vagyok jelen a kisfiammal a sok apuka meg anyuka kozott. Neha picit nekem is sok. De most nem zuhanhatok en is magamba. Mi lesz akkor a kisfiammal? Ilyen eszembe sem jutna. Ahhh, nehez ez az egesz. :( Nagyon koszonom, hogy elolvastatok mar ez is jolesett.
2011. máj. 26. 10:41
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt esetleg nem próbálnátok ki, hogy ha a picit egy héten 1-2 órára valakire rá tudnátok bízni, és Ti pedig kettesben elmennétek valahová kikapcsolódás képpen. Lehet ez segítene a férjednek, ha egy kicsit kettesben lehetnétek, az olyan lenne, mint régen. Egy próbát megérne.
2011. máj. 26. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Koszonom neked is 3-dik valaszado. Sajnos nincs itt senkink akire rabizhatnank de mivel a kisfiam bolcsis gondoltam ra, hogy kiveszunk egy nap szabadsagot mindketten es amig bolcsibe van elmegyunk moziba meg ebedelni kozosen. Juliusban viszont megyek haza Magyarorszagra majdnem 3 hetre, csak kettesben a kisfiammal edesanyamekhoz nyaralni. Igy remelem ez segiteni fog neki es kipiheni magat. Rossz, hogy nem jon velunk de ezt sem akartam raeroltetni, nehogy rosszabodjon a helyzete. Inkabb maradjon itt pihenni, nekem is jo lesz anyueknal. De ezt a kozos ebedet meg mozit mindenkeppen megejtjuk. Lehet ez is gond, hogy 15 honapja nem voltunk sehol kettesbe. De azzal vigasztalom, hogy mar kozel sem olyan nehez mint regen a picivel es egyre csak konnyebb lesz. Olyan hamar felno es elveznie kene ezt az idoszakot mert soha nem ter vissza. Nagyon meg fogja banni, rengeteg orombol marad ki minden nehezseg ellenre. :(
2011. máj. 26. 11:25
 6/8 anonim ***** válasza:
Nekem már most ilyen a párom,huhhh! 37hetes terhes vagyok és 2éves mult a kisfiam. Akkor ez nem is fog javulni?
2011. máj. 26. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Utolso valaszado, sajnos nem tudom. :( Nallunk az utolso honapokban romlott nagyon a helyzet. Remelem a gyogyszer amit kapott segiteni fog de ha nem akkor kuldik tovabb kivizsgalsra gondolom pszihologushoz. A lenyeg, hogy ki kell deriteni az okat. En biztos vagyok benne, hogy a ferjem nem tudta feldolgozni azt, hogy ennyire megvalltozott az elete. Ugyhogy az okat valojaban tudom csak a megoldast nem. Nem tudom, hogy nallatok is hasonlo a helyzet vagy sem. Hogyan viselkedett az elso babatok szuletese utan? Nallunk kozvetlen szuletes utan nem voltak jelek, par honapos volt a kisfiam amikor mindig faradt, levertnek tunt. 9-10 honapos volt a kisfiam amikor elment dokihoz, vert vettek meg csinaltak par tesztet mert gondoltak nem szed eleg vitamint, gyenge. Aztan 11-12 honapos volt kb a kisfiam amikor elkezdett fogyni. En ugy latom a helyzet rosszabb. Remelem valtozni fog. Kivanok nektek minden jot es konnyu szulest. :)
2011. máj. 26. 14:43
 8/8 anonim ***** válasza:
Az első baba nem tőle van de olyan mintha az apja lenne szeretik egymást nagyon 1éves volt a fiam mikor összejöttünk,az én páromat sokminden nyomasztja most szerintem ezért depis,nincs ugy munka hónapokig aztán nagy a hajtás hónapokig,mindjárt itt a baba!Ő elég bulis életet élt de ugy veszem észre nem hiányzik neki elmehet ahova szeretne szóval nemtudom majd alakul!Hát én is kivánom nektek hogy rendbe gyertek viszont ami az én véleményem a saját életemre vonatkozóan is ami nem megy nem kell erőltetni!
2011. máj. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!