Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Aki Borderline-ban, vagy...

Aki Borderline-ban, vagy mániás depresszióban szenved, mennyi idő után jöttek rá az orvosok, hogy történt a felismerés?

Figyelt kérdés
2011. jún. 6. 21:48
 1/8 anonim ***** válasza:

csinál valamit ami erre utal.

pl folyamatos és nagyon intenzív érzelmi ingadozásai vannak. az egyik pillanatban ő a világ királya egy perc múlva meg megakarja ölni magát olyan depressziós.


szerintem csak azokat szokták észrevenni amik súlyosak.

2011. jún. 6. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én nekem is ez van. Rámjön, hogy kb. 10percig tökéletes kiegyensúlyozottnak érzem magam, eltelik egy kis idő és magam alatt vagyok, kilátástalannak látok mindent. Kaptam régebben rá gyógyszert, de csak letompított és szarabbul éreztem magam, tehát tudtam hogy ez nem helyes, valami más kell. Azóta nem szedem, és próbálok a magam világából szabadulni, ismekredni stb... Csak nehéz, mert nem nagyon tudok beilleszkedni, önbizalmam sincs... Dehát ebben senki sem tud segíteni. :(
2011. jún. 6. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Anyám egész életében "furcsa" volt,egy igazi terrista.Édesapám halála után egy évvel öngyilkos lett majd később még négyszer.Az első ilyen akciója után ( 6éve)nevezték nevé a dolgot.

Dg:border lineszemélyiség zavar és alkalmazkodási zavar ,major depressziós periódusokkal

2011. jún. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Első terapeuta: 1 év alatt, feladta.

Második, jelenlegi: 2 hét alatt.

Azt mondják a diagnózist a páciens élettörténete adja.

Konkrétabban nálam: alkoholabúzus, önveszélyeztető életvitel, kaotikus kapcsolatok, szélsőséges hangulatingadozás, nem adekvát mértékű bűntudat, diffúz szorongás, falcolás, öndestruktív késztetések, ürességélmények. A terápiának hála ezek egyre jobban kezelhetők számomra.

2011. jún. 6. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Az én helyzetem leginkább a második válaszolóéra hasonlít, nincsenek annyira extrém dolgok, mint pl nálad utolsó, de örülök, hogy jobban vagytok!

Antidepresszánst és nyugtatót szedek, de csak egy ideig voltak jók, nemrég kezdtem el a terápiát. Aggaszt, hogy hátha nálam is ilyesmi lehet. Az első pszichiáteremnél rákérdeztem, azt mondta semmi ilyesmi nincs, de megkérdezem a pszichológusomat is, hátha megnyugtat. Oda most kezdtem járni.

De valóban az a legjobb, ha megpróbáljuk magunk irányítani a dolgokat, megismerni magunkat.

2011. jún. 6. 23:17
 6/8 A kérdező kommentje:
Meg pszichotikus tüneteim is vannak, ez az ami a legjobban aggaszt, antipszichotikum javasolt, de nem írták fel, nem is szeretném szedni, ha nem muszáj.
2011. jún. 6. 23:21
 7/8 anonim ***** válasza:
CPI teszt a körzeti pszichiáternél, utána pszichológus diagnosztizált, négy óra beszélgetés + mégegy halom teszt, ezután kaptam diagnózist. Szerintem ha gyanús neki és kicsit is alapos, továbbküld valahova rendes diagnózisért, mint ahogy az én pszichiáterem csinálta. Ha nem elég alapos, akkor neked kell mászkálni utána, de szerintem érdemes.
2011. jún. 7. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

szia.nekem mániás depresszóim van,és az orvosom,csak több mint másfél év után állította föl a "jó" diagnózist.

mikor vizsgálatokon voltam,még akkor is jókedvűnek mutattam magam mikor "depresszós" hangulatom volt...egyszerűen nem akartam elfogadni,azt hogy depis vagyok,a "mániás" fázist pedig különösen élveztem,sőt a túlzott pörgés ugyanolyan elviselhetetlen,mint a szomorúság...mikor ezt ezt elmondtam hogy ezek a szakaszok felváltva jönnek elő,már-már elviselhetetlenül,(hullámvasúthoz hasonló,folyton a két végletben voltam/vagyok...)akkor állapították ezt meg nálam.a pszichiáterem azt monja nem gyógyítható,de JÓL kezelhető betegség.Elfogadás,gyógyszerek(hangulatstabilizáló, kedélyjavító)ennyi a gyógymódja!

2011. jún. 7. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!