Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Igaz-e, hogy aki valamilyen...

Igaz-e, hogy aki valamilyen pszchilológiai betegségben szenved ( pl. : szorongásban vagy depresszióban) az nem képes mély meditatív állapotba kerülni?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekel a meditáció és a keleti filozófia, eddig akárhányszor meditáltam nem sikerült igazán mély állapotba kerülni és attól tartok, hogy esetleg a félénkebb, gátlásosabb énen lehet a felelős érte.


Legalábbis valahol ezt írták és ezen nagyon elgondolkodtam.


Igaz lehet ez vagy mindenki elérheti a megvilágosodást a mélyebb meditatív állapotot?


2010. szept. 9. 13:55
 1/10 anonim ***** válasza:
esetleg aki pszichiátriai betegségben szenved (súlyos depresszió, skizofrénia, stb) lehetséges, hogy nem tud meditatív állapotba kerülni, de a gátlásosság eleve nem betegség, és biztosan nem is gátol meg senkit a meditálásban.
2010. szept. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A gyakorlat teszi az embert!

Ez a legtobb embernek nem sikerul egyszerre, de nem kell elkeseredni,

mivel akarat es kitartas kell hozza, de nem feltetlenul fogsz megvilagosodni!

Egyebkent milyen az a meditacio, amit vegzel, es honnan

tanulod?

2010. szept. 9. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Sahaja jóga meditáció.
2010. szept. 9. 15:20
 4/10 anonim ***** válasza:

Nem kell mindent elhinni amit a jógáról írnak,túl van misztifikálva.Olyan leírást is olvastam,hogy lótusz ülésben lebegnek a föld felett néhány centivel,holott ez képtelenség.

A megvilágosodás olyan elmélet mint Buddha.Csak szöveg,egy elméleti lehetőség.Neked nincs semmilyen betegséged,arról lehet szó hogy egyedül nem tudsz elérni felszínes vagy mély hipnotikus állapotot.Egyedül csak az önszuggesztió segíthet,de nem mindenki elég fogékony rá.Ha nem sikerül gondolj arra,hogy sok millió embernek se megy.

2010. szept. 9. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

15:58

Igazad van!

En a Hirosi Motoyama: Minden, amit a csakrakrol tudni lehet c. konyve nagyon sokat segitett ebben.


Nekem eros a hitem es En nem emiatt kezdtem el a jogat, viszont elotte mar Enis tanulmanyoztam a Buddha tanitasait is.

Ebben a konyvben az a nagyon jo, hogy elmeletileg tanit, es minden aszanat elmagyaraz pl. hogy mi a gyogyhatasa vagy mikor nem szabad vegezni a gyakorlatokat.

Lepcsozetesen tudsz haladni, mivel nem hiszem, hogy ugy ez lehetseges, hogy leulsz, s becsukod a szemed, s kirepulsz a testedbol, mint az elottem szolo is irta.


Ez nem igy mukodik! Ez inkabb elmeleti reszet kell elobb elsajatitani, s ne arra koncentralj, hogy Te meg fogsz vilagosodni,

mivel nem errol szol a joga, az csak lehetseges, hogy meg fog tortenni, de ahhoz nagyon sokat kell dolgoznod, es turelmesnek lenned!


Ajanlom ezt a konyvet, mert nagyon sokat fog segiteni!

2010. szept. 9. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Természetesen én sem úgy gondoltam, hogy egyből összejön, de nálam már az probléma, hogy mozdulatlanul tudjak maradni, mert pl.: elzsibbad az egyik lábam a törökülésben és ez nagyon zavar
2010. szept. 10. 16:28
 7/10 anonim ***** válasza:

a valós meditációhoz a gondolataidat kell elcsendesítened és a világ "neszeit"...végy fel olyan pozitúrát, ahol nem zsibbadsz. egyébként ha félsz attól, ami vár, akkor az lehet akadály az a bizonyos állapot elérésben...de az igazság az, hogy nincs mitől félj, mert ilyenkor olyan "kezekbe" kerülsz közvetlenül, amit el sem hinnének sokan. :)


bárki képes elérni ezt az állapotot, de természetesen szükséges ehhez a megfelelő alap és koncentrálás...ugyanúgy gyakorlást igényel, mint bármiféle fizikai önfejlesztés, ilyenkor az elme edz, ami sokkal jövedelmezőbb, mint az előző, hiszen az elme az anyag felett áll. :)


üdv és sok sikert

25/F

LastOne.Left

2010. szept. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Utolsónak is köszönöm a hozzászólását!


Igen már próbáltam más pozícióban is, de eddig a törökülés a legjobb, amit szeretek, legalábbis ennél érzem azt, hogy igazán el tudok csendesedni, viszont egy idő után mindig zsibbad a lábam, van amikor csak meditáció után veszem észre, de van amikor közben zavarja meg a meditatív állapot elérését.


Próbálkozom továbbra is a mélyebb szintek elérésével, mert szerintem ennél nemesebb cél nem sok egyéb van az életben mint a mély meditatív állapot megélése és esetleg a megvilágosodás megtapasztalása.


Mindig furcsáltam egy kicsit, hogy miért is vonzanak már tizenéves korom óta a buddhizmus, a meditáció és egyéb keleti bölcsességek.

2010. szept. 10. 18:41
 9/10 anonim ***** válasza:
meditációs gyakorlatok kezdőknek: www.gunagriha.com vagy nézd meg Sri chinmoy honlapját.
2010. okt. 21. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
A labzsibbadas termeszetes dolog, de az majd idovel megfog szunni.
2010. okt. 23. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!