Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen napirend vált be 1...

Milyen napirend vált be 1 éves babáitoknál az evés, alvás terén?

Figyelt kérdés
Mikor, hogyan, mit, mennyit! Légyszi írjatok konkrét időpontokat! Ja, és mikor pancsiztok?
2011. máj. 26. 13:48
 1/5 anonim ***** válasza:

Reggel 8:30-9:00 kozott ebred, megissza a tejet. Jatszunk kicsit majd 10-kor eszik gyumolcsot vagy muzlit gyumolcssel. Ezutan ha jo ido van akkor megyunk parkba, jatszoterre, ha rossz ido van akkor zart helyen tekergunk, baratnot latogatunk (o is babas), baba-mama csoportba megyunk, uszunk... 12-korul hazaerunk es ebedel. Aztan alszik 2.5-3 orat. Delutan 3-korul gyumolcsot eszik joghurtal vagy egy kis szendvicset, kekszet almaval...mikor mi van itthon. Aztan jatek, 15:30-16:00 ora korul er haza a ferjem es atveszi egy kicsit, elviszi setalni vagy itthon jatszanak a kertben, ha rossz ido van akkor bent. En addig elkeszitem a vacsorahoz valot es a holnapi ebedhez valot. Ha nincs ilyen dolgom akkor megyek veluk setalni. 18 orakor vacsora es utanna meg egy kicsi kozos jatek. 19:00-19:30 kozott furdik es altalaban 8-kor mar edesen alszik. Alvas elott megiszik meg kb. 200-250ml tejet. Ezutan en pakolok, felmosom a konyhat egy kicsi rendet rakok, port torlok. Minden napra van egy kis hazimunka igy nem gyulik fel nagyon. Zuhanyzok/furdok es 9 korul tv-t nezunk vagy beszelgetunk a ferjemmel. Igy nez ki nekunk a napunk kb. 10 honapos kora ota. Most mar 15 honapos. Vannak napok amikor bolcsibe van de amikor otthon van akkor ilyen a mi napirendunk.

Csutortokonkent neha talakozom a babas baratnommel a varosba es ilyenkor pizzazunk a gyerekekkel. Ilyen esetben a babakocsiba alszik pizzazas utan kb. 2 orat. Tehat neha vannak kivetelek mint mindenkinel.

2011. máj. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

1 éves kora körül tértünk át a napi 1 alvásra. Ezt én alakítottam ki lassan olyan 11 hónapos korától, mert 11 körül aludt akkor el, és így du. is aludt még egy rövidet 6 körül. Így nehezebb volt este letenni. 10-15 percekkel próbáltam később letenni. Így 1 éves kora körül a köv.volt: 6 (max. fél 7) körül kelés, fél 8 felé reggeli. (Előtte volt hogy valamit csipegetett, ivott). 3/4 12-12 felé ebéd, szopi, alvás. Olyan 2-3 órát aludt akkoriban. Ébredés után uzsi. Nyár volt, nagyinál Balatonon voltunk sokat, így utána mentünk a strandra. Vacsi olyan 7 (fél 8) felé. Utána fürdés, szopi, 8-fél 9 felé alvás.

Most 21 hónapos lassan, már csak 9-fél 10 felé tudom letenni aludni, és olyan fél 7-ig-7-ig alszik általában. Ebéd olyan fél1-1 felé van. Szóval azóta is változott.

2011. máj. 26. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

13 hónapos kisfiam van!

Ébredés: 8kor-szopizik

10órai: gyümi vagy joghurt

Utána kimegyünk a játszótérre.

12: 30-ra hazaérünk, gyorsan lezuhanyoztatom..

13-kor ebéd-főzelék,leves stb..

13:30-kor lefektetem

Kb. 16-kor kel

17kor: uzsi-gyümi, jogi, a 10óraitól függ,hogy mit kap

Utána megint játszótér

19-re hazaérünk.

Kb. 19:30-20-között vacsi-bébidesszert, tejbegríz, vagy ami ebédből maradt, leves, főzi stb..

Ez után fürdetem

21-kor fektetem

21:30-ra elalszik,és végig aludja az éjszakát!:)

2011. máj. 26. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
És milyen mennyiségeket esznek a babók?
2011. máj. 26. 14:30
 5/5 anonim ***** válasza:

3. válaszoló vagyok!


A reggeli szopi, fogalmam sincs , hogy mennyi lehet...

10Órai: 1 egész gyümölcs, vagy krémtúró, jogobella stb..+innivaló kb 1,5 deci

Ebéd: Két nagy merőkanállal szoktam neki tenni főzelékből, azt biztosan megeszi, van amikor kicsit többet.Levesből többet rakok.+ 3dl innivaló (jobb esetnben),evés előtt,amikor jövünk haza.

Uzsönna, hasonló mint a 10órai, minimálisan több.

Vacsora: Ugyan az mint az ebéd mennyiségben.

2011. máj. 26. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!