Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek 2 éves mellé született...

Akinek 2 éves mellé született a tesó hogy jött össze az alvás, egyidőben sikerült?

Figyelt kérdés

vagyis nagyjából összehangolódtak vagy káosz volt?

sajnos egyedül leszek mert apa külföldön van,és ez kis fejtörést okoz.


2011. jún. 1. 11:38
 1/3 anonim ***** válasza:
én is várom a válaszokat
2011. jún. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Majd kialakul, lesz amikor sikerül összehangolni, lesz amikor egyáltalán nem :(. A délutáni alváshoz próbáltam igazítani a pici alvását is, de nem mindig jött össze.
2011. jún. 1. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia,

22 hónapos volt a fiam, amikor megszületett a Hugi. A fiam ebéd után alszudt/alszik kb. fél egytől két-két és fél órát. Ezt egy kicsit tudom előrébb-hátrébb húzni kb. 30 perccel.

A kislányom az első két hónapot átaludta, 3 óránként kelt enni, evett, büfi, letettem a bölcsőbe, és elaludt vagy egyből vagy egy kis ébrenlét után. Nem zavarta a zajunk, ténykedésünk.

Délelőtti, délutáni alvása idején általában játszótereztünk a naggyal, a déli alvást próbáltam egyszerre megoldani. Egyszer-egyszer a fél egyből 2 lett, sőt volt, hogy kimaradt a déli alvás. De ezek alkalomszerűen fordultak elő.

3. hónaptól már kevésbé aludt, ha a nagy zajongott, ilyenkor próbáltam addig a nagyot mesével lekötni, amíg a kicsi elaludt. Télen pedig (szept-i baba) rászoktam arra, hogy az erkélyen aludt, babakocsiban. Volt, hogy akár 3 órát is. Ő jó levegőn jót aludt, és a hangoskodás sem zavarta.

Most 8 hónapos, a nagy 2,5 éves.

A kicsi féléves kora óta napi 2* alszik.

Reggel 6-negyed 7-kor ébred, szopizik, kb. fél 7-7 körül ébred a tesó.

A kicsi fél 9-9 körül lesz álmos, ha itthon vagyunk az erkélyen alszik babakocsiban, vagy ha megyünk le játszani, akkor lent.

Kb. 1-1,5 órát alszik, ilyenkor a naggyal foglalkozok, meg az ebéddel.

10 körül ébred, szopizik, utána itthon játszok velük, közben ebédet befejezem, terígetek, pakolászok, ha kell porszívózok.

Fél 12-kor ebédelnek ,a nagy egyedül, a kicsit ugye etetem, de mindig felajánlom a nagynak, hogy segítek neki is, ha akarja. Most már nem akarja, az elején igényelte, meg néha ha anyásabb napja van.

Délre befejezik az ebédet, nagy már magától megy az ágyba, kicsi babakocsiba ugyanabba a szobába. Még gyors játék összepakolás, egy mese, a kicsi ha már nagyon fáradt bealszik a meseolvasáson, vagy ringatni kell, mert sír, de max 10 perc és alszik. Ha a nagy még ébren van, mellébújok és kb. 5 perc múlva alszik.

Kicsi kb. másfél órát, nagy 2-3 órát. Ha a kicsi felébredt, olyankor van kb. egy órám csak rá.

Délután már nem alszik, uzsi után kb. 4-kor megyünk le, ő babakocsiban nézelődik, meg hintázni szokott, naggyal játszok. Apa fél 6 körül csatlakozik, negyed 7 felé feljövünk, vacsi fél 7-kor.

7-8 között fürdés, kicsit etetem, azon elalszik, addig nagy apával a nagyszobában mesét néz, vagy apa mesét olvas.

Nagy ezután alszik el, engem megvár, kb. fél 9 felé ő is alszik, köztünk alszik el, utána visszük a helyére.

Összehangolható, a kicsi még alakítható volt, próbáld a nagy napirendjébe illeszteni.


Sok sikert, sok boldogságot!

2011. jún. 1. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!