Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nincs napirendunk. Ill. annyi...

Nincs napirendunk. Ill. annyi hogy delelott szinte vegig alszunk es este 19-kor furdes eves es alvas. Problema ez? 5honapos a babam.

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 20:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem nem probléma nekünk sem volt napi rendünk mindig minden úgy volt ahogy gondolta a babám vagy én. Most hogy betöltötte a 9-ik hónapot most alakult ki hogy mit mikor csinálunk. Szerintem egy idő után beáll.
2011. szept. 7. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Lányom 8 hónapos.Kb. 1 hónapja van, nagyjából be állt napirendünk.Én nem aggódtam e miatt.Mindig alkalmazkodtam hozzá.Amikor éhes volt etettem, amikor álmos volt leraktam.Aztán észre vettem, hogy egyre gyakrabban vannak ezek a dolgok egy időpontban. :)

Figyeld a babád jeleit.Az a legjobb, ha ő csinál magának napirendet, én szerintem ezt nem szabad erőltetni.

2011. szept. 7. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem probléma, ez egyébként is változik, ahogy egyre kevesebbet fog aludni napközben. Jó az, ha vannak támpontok, pl hogy mikor kel reggel, mikor fekszik este és mikor van fürdés. Nálunk pl. most ismét változik a napirend, mert most áll át a lányunk napi 2 alvásról egy hosszabbra, így most néha egyet alszik, néha még kettőt. Nem mindig lehet kiszámítani, hogy mikor mit csináljunk. Most már keretet adnak az evés időpontjai is, ezekhez lehet igazodni.


Jó babázást!

2011. szept. 7. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Nálunk is állandóan változik, tehát nincs... Ő alakítja az alvásokat napközben. Ami fix: Hajnalban szopi, majd még 2-3 óra alvás kb. 7.30-ig + az esti fürdetés, evés, altatás.

6 hónapos

2011. szept. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 coffeez ***** válasza:
Szerintem egy ennyi idős babának kell napirend. Fontos, az állandóság, így Ő is tudja mikor mire számíthat. Nálunk 4 hónaposan lett napirend, Ő alakította ki. Én is figyeltem az igényeit, és tényleg észre lehet venni. Mindig (plusz mínusz fél óra) olyankor lesz álmos. Most hogy betöltötte a 6 hetet, felborultak a dolgok. Elkezdtem írni, mikor alust el, meddig aludt, hogy lássam mennyi az alvásigénye. Kb egy hétig írtam, és már meg is van az új napirend. Ami fix, hogy 7-kor ébred, 21-kor alszik (éjjel alszik végig egy hetes kora óta). Ha nem nyugtalan a babád, nem sír sokat, akkor Nektek is van napirend, csak talán még nem tűnt fel :) Egy a lényeg: ne Te szabd meg a napirendet, hanem Őt figyeld, és ahhoz igazodj. Ha kicsit nyűgösebb, vagy növekedési ugrás van, akkor minden változik.
2011. szept. 7. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 coffeez ***** válasza:
6 hetet=6 hónapot :)
2011. szept. 7. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!