Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » BILI kérdés:2.5 -3 éves...

BILI kérdés:2.5 -3 éves körüli gyereketek aki már szobatiszta lehetne egy kérdésem? Először 1 évesen próbálkoztunk, szerette aztán, egyszer már nem akarta, visított, abbahagytuk.

Figyelt kérdés
2 évesen próbálkoztunk ,nem akart ,védőnő tanácsára abba hagytam aztán pár hónap megint próbálkoztunk,most május elseje óta csak magától elkezdte mondani hogy anya pisi ,és azóta szól és a wc -be pisil ,de a kaki sehogy se megy ,amikor kakil akkor kiabál, hogy ne menjek a közelébe , így a bugyiba kakál.Meddig fog ez tartani?most 2.5 éves múlt 2 hónappal.Szeptemberbe megy oviba.
2011. máj. 27. 19:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
20%

Igy nem fog oviba menni.

Azért azt nem értem, hogy a gyerek kiabál, hogy ne menj a közelébe és te akkor nem mész?

rakd rá 2 óránként a WC-re (vehetsz ilyen betétet,amivel ő is rá tu ülni) és próbálkozzon. Ha pedig kiabál, akkor elkapod és WC-re ülteted.

Kicsit olyan mintha ő diktálna neked.

2011. máj. 27. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyd most a kakilós témát 2 hétig és utána próbálkozz újra!

Az ovi miatt pedig ne aggódj, egyik pillanatról a másikra megoldódik ez a probléma és 3 hónap az nagyon sok idő.

2011. máj. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Az enyémek utálták a bilit, sőt a wc szűkítőt is.


Mondogasd neki, hogy anya, apa is a wc-be kakil (ugye? :-)), és adj neki még egy kis időt.

Most nyáron hagyd sokat pelenka nélkül.

2011. máj. 27. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Nem diktál,de nem akarom erőltetni ,a pisit se erőltettem ,amúgy köszi.
2011. máj. 27. 19:33
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm.A pisivel ,meglepett,csak egyik pillanatról a másikra mondta ,hogy pisi és azóta bugyi van rajta,éjszaka még teszek pelust de reggel száraz.
2011. máj. 27. 19:35
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom 3,5 évesen egyik napról a másikra hagyta el kakihoz a pelust. 2,5 évesen lett pisihez szobatiszta. Attól hogy nem kakil bilibe, mehet oviba nyugodtan. Lehet ott gyorsan megoldódik a gond, ha látja a többieket. Elsőnek üzenem hogy a gyerek csak kicsi, de nem hülye, és nem biztos hogy az a jó ha mindíg a szülő győz mindenben. Ha ő egyedül akar kakilni akkor egyedül fog. Attól hogy a kérdező erőszakkal a WC-re ülteti még nem lesz szobatiszta kakaügyben. Mint ahogy az a 10 hónapos sem szobatiszta akit tízpercenként bilire tesznek, és lám, néha belesikerül.
2011. máj. 27. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

2,5 éves az én lányom is, 90 %ban szobatiszta pisi terén, kakinál meg nyom és rögtön szól hogy menjünk kakilni. De akkor már bent van a bugyiban.

Mondogatom neki hogy a bilibe kell nyomni, de ha elkapom mikor még nem nyomta ki csak akarja, akkor már hiába ültetem a wcre, ott már nem kell neki, nem nyomja.

Mikor meg a bugyiból a kakit beledobom a wc-be, örül magának hogy ott a kaki, ő belekakilt a wc-be. :-) Néha hiába mondom hogy nem oda kakiltál, én dobtam oda....

Hogy ez mikor oldódik meg?

Ő is szeptemberbe kezdi az ovit elvileg.

2011. máj. 27. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

"Attól hogy nem kakil bilibe, mehet oviba nyugodtan"

Nálunk követelmény a szobatisztaság az oviban, én is most küzdök vele, engem is érdekelnek a tippek.

2011. máj. 28. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

A mi ovinkban is követelmény a szobatisztaság!!! Ne görcsöljetek rá nagyon a témára (tudom sürget az idő), de valóban nagyon sok idő van még szeptemberig, és nagyon sok kisgyermek 3 éves kor körül (általában) nyáron lesz szobatiszta.

Az én nagyobbik fiam májusi születésű, és ahogy 2 éves lett levettem róla a pelenkát, nagyon meleg volt (kertes házban lakunk) és csak egy kisgatyóban volt. Egy nap kb 6-szor bepisilt, ez ment 3 napig. A 4. napon ült a hintába és szólt hogy pisilni kell (nem hittem a fülemnek). Ezután már egyszer sem pisilt be. A kakálás is ment simán.Hétfői napon vettem le róla először a pelust, csütörtökön már szólt hogy pisilni kell, pénteken a kakálás is ment, de a bilire nem volt hajlandó ráülni, csak állva pisilt az udvaron, és leguggolva kakált a földre. Ez így ment novemberig (féltem is tőle, hogy mi lesz ha bejön a nagy hideg, de addigra megbarátkozott a bilivel. Az első válaszolóval nem értek egyet. Természetes, hogy ne a gyerek diktáljon a szüleinek, de a szobatisztaság az más kérdés, ezt nem lehet erőltetni, mert az ellenkezőjét érjük el vele, majd megérik rá.

Ez saját tapasztalat. Egyik "kedves" rokonunk vette az első bilit a kisfiamnak (9 hónapos volt!), és rá is ültette, hogy "lássa mire való". Szerintem ezért félt annyira a bilitől, ja és arra soha többet nem is ült rá.

2011. jún. 7. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi is igy indultunk a szobatisztasággal.kakinál ültesd rá a bilire és ugy hagyd magára,beszéld meg vele h ugy is lehet egyeül kakilni.
2011. jún. 7. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!