Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most akkor mi is van ezzel a...

Most akkor mi is van ezzel a konakionnal?

Figyelt kérdés

Tavaly még heti 20 csepp, mosthavi 20 csepp kell, tehát a tavalyi gyerekekhez képest 3 hét kimarad.

DE!: Ez lehet azért mert sok a heti 20, mivel a túladagolás idegrendszeri károsodást okozhat- írják a K-vitaminról...

A Konakionról pedig azt, hogy a szervezet nem raktározza így nem lehet túladagolni...akkor én nem értem nem ugyanaz a kettő????

Ílletve nem lenne jobb ha heti 5 cseppet kapnának a babák és akkor folyamatos lenne az adagolás és nem hirtelen kapna egy jó nagy adagot, ami vagy kiürül, vagy túlterheli?? Én amikor a vitaminokról tanultam 1999-ben akkor még a folyamatos megfelelő dózisú adagolás volt a fontos, hogy mindennap legyen a szervezetben. Most ez is változott?

Valaki mondja meg kérem!!

Köszönöm!


2009. márc. 16. 20:43
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
75%

védőnő barinő szerint:

a heti adagolás helyett a havit fogják preferálni. hogy miért???

hát az ugyanúgy nem lehet tudni, mint a d vitamin adagolását...

kissé káosz van a rendszerben szerintem is.

2009. márc. 16. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Az első 2 gyerekemnél még heti egy ampullát kellett adni amíg csak anyatejesek voltak. Mert a tápszerben már van Kvitamin.

Most már rájöttek, hogy elég havi egy ampulla. Az ismerőseim közül többen nem is adtak a babának, mert nem tudták, elfelejtették, stb. Semmi baja a ygereknek.

ezt találtam a neten:

[link]

2009. márc. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Ezt most akkor én sem értem, az én babám tápszeres, és mégis azt mondta a doki kell neki! Minek, ha a tápszerben van K vitamin?????
2009. márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
1. vagyok. elméletileg csak addig kell, amíg kizárólag szopik a baba.
2009. márc. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Jaja,onnantól nem kell,h kap szilárdat is.
2009. márc. 16. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%

Tisztázzuk: nem a szilárd táplálék bevezetése után kell elhagyni. ha tápszeres, már akkor sem kell adni, mert a mai tápszerekben benne van a K vitamin.

Amíg egy kisbaba CSAK és KIZÁRÓLAG anytejet kap, addig kell neki havi egy ampulla Konakiont beadni.Ha tápszert kap, már nem kell.

2009. márc. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég érdekes, mert nekem 2 héten belül 2 orvos 3 félét mondott. A gyerekorvos azt mondta havonta, egy hétre rá a koraszülött gondozáson szabályszerűen letolta, hogy miért nem adom hetente, aztán a gyerekorvos szúrt le, hogy miért hetente adom, elég havonta.

Na ezen igazodjon el az anyuka.

2009. márc. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk így van: havi egy ampulla, addig, míg a baba KIZÁRÓLAG anyatejet kap!
2009. márc. 16. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
Igen,gyerekorvosom is szólt,amikor a babám már nem szopizott csak tápszer volt,hogy ne adjam tovább a K-vitamint.
2009. márc. 17. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ez tényleg nagyon érdekes hogy ahány orvos annyi szedési mód. Nálunk havi egyet kellett adni egyszere és csak addig míg az egy doboz el nem fogyott, ami ha jól tudom 5 darab volt.
2009. márc. 17. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!