Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan kéne tudnom, hogy 4...

Honnan kéne tudnom, hogy 4 hónapos kisfiam a maga szórakoztatására sikongat, vagy a foga miatt?

Figyelt kérdés
Elég korán el kezdődött nálunk a fogzás. Végre adhatok neki dentoxint, meg nurofent. Az utóbbitól félek egy kicsit, mert nem mindig vagyok biztos benne, hogy azért sikoltozik, mert fáj a foga én meg mégis adok neki. Árthatok neki a nurofennel, ha a betegtájékoztató szerint adom neki?
2011. máj. 29. 21:03
 1/10 anonim ***** válasza:
40%
Nem egyértelmű, hogy a gyerek fájdalmában sikít-e, vagy csak játékból? Mert ez ne haragudj, de rád nézve szégyen, azért tudni kéne különbséget tenni.
2011. máj. 29. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
84%
Ha a foga miatt sír,akkor nem sikongat,hanem egyfolytában sír. Gyógyszert pedig soha nem adtam nekik,csak ha nagyon kellett. Minden gyógyszernek van mellékhatása,ha feleslegesen adod neki,akkor többet árt,mint használ.
2011. máj. 29. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
36%

Ha egy anya nem tudja megkülönböztetni 4 hónapos babájánál, hogy örömében vagy fájdalmában sikoltozik, az már bocsánat, de kösse fel magát. Nem 4 hónaposan, általában már 4 naposan is tudja egy anya, mi van a gyerekével.

Gyógyszert pedig ne adj, pláne nem azért, mert épp az jutott eszedbe. Szegény gyereket sajnálom, az anyja nem érti, mi van vele, plusz még gyógyszerrel is tömi, hadd legyen valami baja szegénynek, ha eddig nem volt. :-(

2011. máj. 29. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%

hát fölöslegesen nem kéne adni...szóval tényleg jó lenne, ha valahogy meg tudnád állapítani, hogy miért sikít.De simán lehet, hogy azért, mert próbálgatja a hangját.

Amúgy a fogzást még milyen tünetek kísérik?

Mikor sikít akkor mit csinál mellette?Jó a kedélyállapota előtte-utána?Mert ha igen, akkor tuti nem a foga miatt van...


Utolsó, azért nagyon durva amit írtál, nem kéne így elkeseríteni!Segítségre van szüksége, nem kioktatásra!Semmi szégyellnivaló sincs abban, hogy nem érti pontosan a babája jelzéseit, az lenne a rossz, ha félne segítséget kérni!!!!

2011. máj. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Nem kell beszólni az utsó előttinek, igaza van! Milyen anya az, aki azt se ismeri fel, hogy a gyerekének fáj-e valami, vagy szórakozik?????
2011. máj. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez volt a kérdés!Milyen alapon minősítitek a kérdezőt, mint anyát, így látatlanban?Tényleg furcsa egy kicsit a kérdés, de nem erre volt kíváncsi, hogy jó anya -e.

Egy kisbaba mindig örömében sikítozik!Ha fájdalma van, sír, minden esetben.Az én lányom például fülsüketítően, visítva-sikítva sír, ha jön a foga, és hullámokban jön rá.Semmivel nem téveszthető össze.Honnan tudod, hogy elkezdődött a fogzás? ne a sikítozásból indulj ki, mert lehet, hogy csak a játékának örül.Én akkor adtam Dentinoxot, amikor már nagyon meg volt duzzadva, vagy amikor már fehéredett az ínye.Nurofent csak akkor, ha vigasztalhatatlanul sírt.Mindkettőnek van mellékhatása, a Dentinoxban lidocain van.Csak akkor add, ha tényleg fogzás, és nincs más megoldás.

2011. máj. 30. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
77%
Nos, a lányom 15 hetes. Ő is egyet gondol, és sikongat, sőt, szinte kiabál. De emelett látszik, hogy jókedvében, mosolyog, örül neki, hogy ilyen hangot tudott produkálni. Ez NEM fogzás, akkor sírna. Egyszerűen ilyenkor már örömmel "tanulják a babák a hangjukat"! Az egyértelmű, hogy fogzik? Mert csak abból, hogy elég sokat nyálaskodik, még nem biztos, hogy teljesen a fogzás indult meg, legalábbis nem annyira, hogy fájjon is neki. Gyógyszert pedig ne adj neki, amíg nem vagy 100%-ban biztos benne, hogy fájdalma van. Neked sem tömnek gyógyszert a szádba, ha jó kedved van.
2011. máj. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Akik lehúztak, azoknak csak gratulálni tudok és irigylem őket, hogy valószínűleg első gyermekes anyukaként ők a babájuk minden jelzését azonnal értették. Tényleg nagyon irigy vagyok!


Biztos, hogy fogzik a babám, mert meg van duzzadva az ínye, sőt, már nemcsak fehér ott, ahol bújni fognak a fogacskák, hanem érdes is. Azért vagyok elbizonytalanodva, mert van, hogy sikongatás közben "könyékig" benn jár a keze a szájában, és hullámokban jönnek a sikongatások és néha vigasztalhatatlan sírásba csap át a dolog. De muszáj ezt az állapotot megvárni? Ja és nem tömöm azonnal gyógyszerrel a gyerekem, először mindig hűtős rágókával próbálkozom, és ha az nem elég akkor jön a dentoxin.


Köszönöm a válaszokat azoknak akik segíteni akartak.

2011. máj. 30. 10:09
 9/10 anonim ***** válasza:
90%
Hát ez az! Nem lehet látatlanban valakit elítélni, ez gusztustalan! Akkor tényleg fogzik a picid.Ha sikongat, akkor örül.Ha sikítva sír, akkor fáj neki, de nagyon!Szerintem jól csinálod, és a barátnőm babájának is 4 hónaposan jött az első foga.Ez nem meglepő, és minden babánál más.
2011. máj. 30. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
61%

Ha egy anya nem tudja megkülönböztetni 4 hónapos babájánál, hogy örömében vagy fájdalmában sikoltozik, az már bocsánat, de kösse fel magát.- szerintem te kösd fel magad, te neveletlen bunkó.


Szerintem nem azért sikongat mert fáj neki, a mi lányunk is szokott sikkantani, ha fáj valami akkor ő sír.

Jelzik ők ha valami baj van.

Ha nem kell feltétlenül, szerintem ne adj neki semmit, csak ha fájdalma van.

Én is első babás vagyok, ne törődj ezekkel a bunkókkal akik lehurrognak, ezek a tipikus "szuperanyucik" akikről megvan a véleményem...

2011. máj. 30. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!