Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy 6 hónapos kislánynak...

Egy 6 hónapos kislánynak mennyi tejre van szüksége naponta? Lánykám 1 hete nem akar szopizni, más ételt viszont szívesen elfogad.

Figyelt kérdés
Tízóraira eddig is adtam neki gyümit, zöldsit,de már nem elég neki,ebédre, uzsonnára, vacsorára is szilárd ételt enne.Nem tudom,hogy egy ennyi idős leányzónak nem-e sok még ez?Mikor mit adjak neki?Eddig anyatejes volt.
2009. márc. 17. 11:18
 1/2 anonim ***** válasza:
Hát, ha eddig szopizott, akkor még szerintem sok lenne, hogy mindig szilárdat kapjon, még nagyon megterhelné a gyomrát. Különben is 1 éves koráig nagyon fontos még a tej. Próbáld meg ebédre adni a főzeléket, tízóraira a gyümölcsöt, de a több étkezésre próbáld továbbra is a tejet, hiszen az elválasztásnál nagyon fontos a fokozatosság. Szépen lassan majd kiválthatod az uzsonnát is szilárddal, a vacsorát meg utoljára szokták ajánlani. Persze nem mindenki így csinálja...
2009. márc. 17. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Lányom 6 hónapos, délelőtt mi is gyümizünk, ebédre főzelék, dékután egyszer újra van gyümi, de nekünk is mondta a védőnő, hogy lassan majd még egy főzeléket adhatok neki délután is valamikor, de lehetőleg még a fürdés előtti időszakban. Ehhez még annyit mondott, hogy azért a napi 4 szopizás maradjon meg.
2009. márc. 17. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!