Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amíg otthon vagy és babázol,...

Amíg otthon vagy és babázol, nem dolgozol, mit teszel azért, hogy majd legyen munkád, találj munkahelyet?

Figyelt kérdés
2011. máj. 30. 11:48
 1/5 anonim ***** válasza:
24 évesen kiváló minősítésű egyetemi diplomával nem sikerült elhelyezkednem a szakmámban, anno. 1,5 év sikertelen munkakeresés, próbálkozás után úgy döntöttünk párommal, hogy akkor karrier építés helyett egyelőre babázom. De emelett tudatosan a munkára készülök. A gyes mellett jogsit csináltam, nyelvtanulásba kezdtem, és önkéntes munkában szakmai tapasztalat szerzés céljából csatlakoztam egy alapítványhoz. Fiam 2 éves volt, amikor megszülettek a kistesók (iker lányok) ezután már nem sok szabadidőm volt, de azt is tanulásra, önképzésre fordítottam. Most 3 évesek a lányok, szeptemberben kezdik az óvodát. Míg otthon voltam szereztem egy jogosítványt, megcsináltam angolból a felsőfokú, németből a középfokú nyelvvizsgát, számítógépes szakvizsgát. Közel 7 alatt annyit változott a világ, hogy talán még nehezebb lett elhelyezkedni, főleg 3 gyerekes anyaként. Tanárként már nem is nagyon tudom elképzelni az életem, De a tolmácsolás és a fordítás, ami már a babák mellett is kiegészítette a jövedelmem nagyon tetszik. Most úgy néz ki, hogy szeptembertől ezen a területen sikerül is, főálllásban is elhelyezkedni.
2011. máj. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én bízom az előttem lévő papírokban. 2 diploma, 1 felsőfokú végzettség, 1 felsőfokú nyelvvizsga, 2 alap, szakmai tapasztalat. Amúgy 27 vagyok, 8 hós a baba. Mivel még tervezünk 2-3 gyereket, nem tudom mire oda kerülök (sok-sok év múlva) mi lesz a nyerő, de szerintem tojok arra, hogy mi lehetnék, ha nem lennék sokgyerekes anyuci. Ha kapok egy félállást, ahol telefonos kisasszony leszek, akkor már bőven elégedett leszek.
2011. máj. 30. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

uhhh, de jó nektek, köszönöm a válaszokat

nekem se tehetségem ( nem vicc) se pénzem nyelvet tanulni :(

2011. máj. 30. 12:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Bítom, mikor az mondják, hogy otthon van az mebr 2-3 évig és tanuljon.

De könyörgöm miből? mikor?mit?

Egy sima tanfoylem ne áll meg 10E alatt, hőát egy fizetős fősuli.

Meg múltkor mondták okosok tévében, hogy legyen vállakozó,aki nem tud elhelyezkedni.

Rühej.. ma mo-on vállkozónak lenni kész öngyiklosság (párom 6 éve az...no comment)

2011. máj. 30. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
bújom az újságokat jobb híjján....cukrász vagyok 3 hónapos tapasztalattal aztán elküldtek mert közben teherbe estem(nem terveztük)szóval mire kikerültem a nagybetűs életbe és dolgozni kezdtem itthon maradtam.Most 2 éves a fiam,beadnám bölcsibe is hogy minél hamarabb elmenjünk anyóséktól,de nincs semmi munka.Gyárba 3 műszakba úgy hogy mindenki dolgozik körülöttem nehéz lenne mert a kicsit se tudnám vinni-hozni.Már most rettegek mi lesz egy év múlva...semmi munka pedig nem kis város mellett lakunk....
2011. máj. 30. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!