Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babád amikor tanult egyedül...

Babád amikor tanult egyedül enni nem akarta a falatokat egymás után a szájába venni, mielőtt még az előzőt lenyelte volna?

Figyelt kérdés
A lányom ezt csinálja,így inkább csak egyesével rakom a tányérjába,nem tudom,ez tanítható?13 hós.
2011. máj. 30. 14:20
 1/5 anonim ***** válasza:

Tanítható, de szerintem inkább maguktól leszoknak róla, hogy teljesen teletömjék a kis pofijukat, mert rájönnek idővel, hogy úgy nem tudják megrágni kényelmesen:-)

Kisfiam 1 hónap múlva lesz 2 éves, de még mindig imádja teletömni a pofiját:-) Pont most a hét végén volt nagy ijedtség, mert répát kapott negyedelve úgy 2 cm-es darabot. Először egyet. Aztán tettem neki az asztalra egy másikat, hogy majd legyen utánpótlás, szereti rágni a nyers répát. Csakhogy Ő nem nyelte le az első darabot, betolta a másodikat is. 2 perc múlva nézem, hogy öklendezik, furcsa hangot ad ki. Hát nem rágta meg valamelyiket, csak nyelni akarta és a torkán akadt. Úgy szedtem ki kézzel a torkából a nagyobb répa darabot. Pedig mindig elmondom neki, hogy egyszerre csak egyet!!! És hogy rágd meg az ételt!! Hiába...

Úgyhogy most egy darabig én sem rakok elé többet. Majd ha kijött az utolsó két fogacskája is, mert szerintem ezt a fogzás miatt csinálják.

2011. máj. 30. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az enyém 10 hós és még soha nem tömött többet a szájába, valahogy nem jutott még eszébe. :-) Remélem, megtartja ezt a jó szokását! :-)
2011. máj. 30. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
10 hós kora óta egyedül eszik, most 1,5 éves már a főzelékeket is segítség nélkül bekanalazza
2011. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

bocs, lemaradt a lényeg :)

nem, nálunk inkább az a gond, hogy ledobálja

2011. máj. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Ha arra gondolsz,h egyedül szedegesse fel pl. a kenyérfalatkákat akkor szerintem tanítható.Én kicsim is először az összeset betömte,mindig csak párat tettem elé és pótoltam és idővel már az egészet odatehetem és feleszegeti.De pl. banánt nem adhatok neki egy darabot,mert az amekkora azt begyűri...talán kinövi majd.
2011. máj. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!