Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Aki főz 10 hónapos babájának,...

Aki főz 10 hónapos babájának, miket ad neki?

Figyelt kérdés
Mindig ugyanazt adom, már szerintem unalmas. Reggeli tejpép, ebéd valami főzelék, uzsonna alma vagy banán, vacsora kukoricadara gyümölccsel. Főzelék szokott lenni krumpli, répa, tök, néha spenót, borsó. Csirkehúst kap még, és szopizik evések után.
2011. máj. 31. 08:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Kislányom 11 hónapos és azt eszi mint mi kb 3 hónapja...
2011. máj. 31. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
még nem mertem ugyanazt adni. Nagyon eltérnek erről a vélemények.
2011. máj. 31. 08:51
 3/7 anonim ***** válasza:

Délben főzeléket, tésztát, krumlpit, rizs húst ilyeneket evett (nam agyonfűszerzve, ált krumlival sűrítve és nem zsírban tocsogósan), délután gyümölcsöt és/vagy natúr joghurtot, túrót.

10 hónaposan kezdett reggelit kapni, ált pépet vagy kenyeret

A tőbbi kajája anyatej volt (4x9

1 évesen vezettem be reggelit, nagyjából ekkor hagyta el délelőtti szopit.

Ja és még külön főztem neki 1 éves koráig.

2011. máj. 31. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az én kislányom is 11 hónapos lesz.

Minden félét, általában sok zöldség és vmi húsi. Túrós tészta, sajtostészta, sonkával.Vettem neki tojás mentes tésztát (Gyermelyi, orsó) és azt szoktam neki adni. A mi pörink szaftjához is szoktam neki fözni ilyen tésztát és összemixelem neki botmixerrel és csak úgy eszi :)

Amúgy cukkinit, borsot, répát, karfiolt, kelbimbót, brokkolit mindig tartok a fagyasztóban és persze van itthon mindig krumpli és répa, zöldség...stb Én ezeket variálom neki úgy h jó íze legyen.

2011. máj. 31. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

10 hónaposan ezeket ette:

reggelire szopi

tízórai nincs mert későn kel

ebédre: spenót, brokkoli, srépa, sütőtök, zeller, karfiol, karalábé, cukkini, patisszon, kelbimbó, krumpli, cékla, rizs + csirkehús, sertéshús és csirkemáj. Ezeket variálom, natúr vega mix-szel, hagymával, fogkhagymával, petrezselyemmel, kaporral ízesítek.

uzsonna: gyümölcs, és én bevezettem 10 hónaposan a túrót és a joghurtot, senki nem allergiás a családban, nem volt indokolt tovább várni.

vacsora: tejpép

lefekvés előtt: szopi+tápszer

2011. máj. 31. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

11 hónapos lesz a kislányom a héten, de 10 hósan is kb. így evett.

Reggeli tápszer

Tízórai joghurt+keksz+gyümölcs, vagy csak gyümölcs

Ebéd: főzelék+husi(zöldbab, cukkini, zöldborsó, tök, kelbimbó, sárgarépa, paradicsomos krumpli, krumpli)

Uzsonna: tejpép néha gyümi

Vacsora:tápszer (már alszik, úgy etetem).

2011. máj. 31. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Tésztát elég villával átnyomkodni, vagy kell turmixolni? És a cukkinit vagy uborkát hogy készítitek el?
2011. máj. 31. 10:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!