Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki ad már 10 hónapos...

Mindenki ad már 10 hónapos babájának mindenféle kaját?

Figyelt kérdés
Nem vitaindítót szeretnék, csak érdekelne, mert sokszor olvasom, hogy mennyi mindent esznek már ennyi idősen, és mi ehhez képest nagyon le vagyunk maradva. Én még csak főzeléket ( mondjuk azt sokfélét, de még krumplival sűrítve), és csirkemellet, halat, májat adok neki, és gyümölcsöket, ill. tejpép, vagy gabonapép, és reggel este szopi. De nem eszik a mi kajánkból, nem kap még kenyeret, rántottát, májkrémet stb.Én csinálom rosszul, vagy más is van még így?
2011. jún. 14. 11:24
 1/8 anonim ***** válasza:

Én sem kapkodom el a dolgokat, és jókat mosolygok, amikor anyukám a csülökpörkölttel jön, hogy mikor adom már neki. :)

Nem csinálod rosszul, szépen fokozatosan adsz neki ezt-azt és előbb-utóbb úgyis azt eszi majd, amit ti is. Kapkodni felesleges. Én mondjuk már adtam neki pár falatka kenyeret, de nagyjából ott tartunk, ahol ti is. Illetve husifélékből már többet evett. De ne aggódj, szerintem nem csinálod rosszul.

2011. jún. 14. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Nem adtam mindent ennyi idosen :)

Sot meg a 16 honapos lanyomnak kulon fozok eleg sok mindent.

Anyukam egeszsegugyis es eleg sokat beszelgetnek apolonok/orvosok stb a gyerekeikrol unokaikrol ki mit csinal/eszik mar.Hozza az infokat, hogy mit javasolnak az orvosok :)

Pl tojast 1 evesen kezdtem bevezeti az etrendjebe, mert en nagyobb mennyisegtol kiuteses leszek (kb 2 egesz tojastol) es belgyogyasz javasolta, hogy akkor varjunk 1 eves korig a tojassal.

Mindenki ugy csinalja, ahogy jonak latja :)

En ugy csinalom es ha ram hallgatsz akkor Te is ugy csinalod ahogy jonak latod :)


egy ovatos anyuka

2011. jún. 14. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én fiam 11 hós, nem eszik mindent amit, mi, de már nem is főzök neki teljesen külön. Általában olyat főzök, ami neki is jó, így pl húslevest, gulyáslevest stb amiből veszek ki neki fűszerezés előtt leveszöldséget, husit. A főételekhez pedig általában párolt zöldséget és tört krumplit készítek köretként, amiből ő is kap a husi mellé. illetve mi is szeretjük a főzelékeket, de azt is ketté rakom és az övére nem teszek habarást, vagy mi a pörköltet tésztával esszük, ő pedig krumplival. Rántottát nem adtam neki, de főtt tojás sárgáját már igen, illetve eszik kenyeret is. Bolti túrókrémet, májkrémet, sajtkrémet, húskészítményt még nem kapott, de én házi túróból készítettem már gyümölcsös túrókrémet (összeturmixoltam a túrót és a gyümölcsöt) illetve főtt csirkemájból nagyon kis vajjal turmixolással májkrémet, illetve sajtból sajtkrémet amiket nagyon szeret is.
2011. jún. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
10 honaposan a kisfiam is nagyreszt fozeleket evett de vacsoranal azt ette amit mi. Pl szerette nagyona sajntos uborkas szendvicset. Reszeltem le sajtot vekonyan felkarikaztam uborkat es vajaskenyer koze tettem majd korben levagtam a kenyer hejat. felvagtam kis kockakra es szerette felcsipegetni a talcarol amig mi is vacsoraztunk egyut az asztalnal. Szinten szerette ha piritos kenyeret piritottam neki es felvagtam csikokra, kicsit megkentem vajjal. Ezekkel elbajlodott egy ideig es csamcsogott rajtuk. Szerette a reszelt sajtot ha eleje raktam a lalcara vagy a vekony sajt csikokat. Pastetomos szendvicset is evett apradicsommal (meghamozva) ugyanugy felkockazva. Sonkas sajtos szendvicset, fott tojasos sonkas szendvicset... Ha eppen rantotta volt a vacsora akkor abbol is tettem eleje a talcara. Szereti mindenki nallunka finom sonakas, zoldseges rantottat. Mai napig sokszor eszunk ezt vacsorara. Ahol mi elunk 9-10 hoanposan kell bevezetni a tojast mielott meg barki letamad emiatt. :) Persze csilis babot, pacal porkoltet, kinai kajat az en kisfiam sem evett ennyi idosen de vacsira mindig olyat csinaltam, hogy ne keljen neki kulon fozni hanem egyut egyunk mint egy kis csalad. :) Ebedre en is fozeleket ettem legtobbszor a kisfiammal es ilyenkor mar surusitettem neki tejfollel, lisztel, tejjel, tejszinnel. Szinten adtam neki rakott dolgokat (rakott karfiol, rakott krumpli...) csak a fuszeres gulyasokat es tarsait kerultuk.
2011. jún. 14. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Dehogyis!

16 hónapos a fiam, és még a mai napig szoktam neki külön főzni. No nem mindig, mert elég sokat megeszik már abból, amit magunknak csinálok (igyekszem úgy főzni, hogy ő is ehessen belőle), de nem kapott még töltött káposztát, sőt pörköltet sem. Pedig ez utóbbit itt már 10 hónapos gyerekeknek előszeretettel adják.

Kenyér héjat én ilyenkor már adtam a kezébe rágcsálni, de nem rendszeresen.

Rántottát sem kapott még, és májkrémet sem. Viszont 1 éves kora után megkóstolta a bundás kenyeret, és azt nagyon szereti!

Igaza van a másodiknak, mindenki úgy csinálja ahogy jónak látja! Én úgy láttam/látom jónak, hogy 10 hónaposan semmi szüksége nincs még arra, amit mi eszünk!

2011. jún. 14. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Eszik mindent, ugyan azt kapja mint mi.
2011. jún. 14. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm, örülök, hogy ezeket írtátok! Még csak egy foga van, a kenyeret azért is nem erőltetem, tejterméket pedig azért nem, mert én laktóz érzékeny vagyok, és azt mondták 1 éves koráig inkább ne kapjon ő sem.
2011. jún. 14. 11:59
 8/8 anonim ***** válasza:
az én kislányom még szinte csak szopizik, nem nagyon adok neki mindenfélét. inkább levest, zöldséget, gyümölcsöt és csikehúst. ezeket is csak napjában egyszer.
2011. jún. 15. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!