Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korától lehet a...

Mennyi idős korától lehet a babákat kenguruba vinni? Nekem a babám 31napos.

Figyelt kérdés
2011. máj. 31. 12:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Van már olyan amit elvileg lehet használni bármilyen kortól, de én mikor rákérdeztem a gyerekorvosnál, azt mondta, hogy 3 hónapos kor előtt nem ajánlja.
2011. máj. 31. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
40%

Kendőben újszülött kortól fogva: [link]

Kenguruban lehetőleg sose, mert nem támasztja alá megfelelően a baba fejét, gerincét, a lábát meg egyáltalán nem. :(

[link]

[link]

2011. máj. 31. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
26%

Mi kb 5 hetesen vittük kb fél órát volt benne.

10 hónapos koráig használtuk, utána hátihordót vettünk.

Vicc, hogy állandóan a kendővel jönnek, aháhy kendős anyáukát látok, gyerek uyganúgy van mint a kenguruban, vagy egész bizarr pózban:-(((

Csak mondjuk még lóg feje is.

A múltkor láttam egy párt ikrekkel, anyun kendő volt, apun kenguru, akéét bab tök ugyanoylan pózban volt.


Na akkor hol is az igazság??

2011. máj. 31. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Én kenguru párti vagyok, nagyon szerettük, lehet már olyanokat tartani, amik rendesen tartanak, masszívak. 3 hónapos kor alatt egyáltalán nem ajánlott, mondanám úgy is, hogy nem szabad, de bevallom, én rákényszerültem két hónapos korától és olyan 8 hónapos koráig használtuk. Én még minimum 1 hónapot várnék a helyedben, de ha nem bont törvényt a szükség, akkor kettőt.
2011. máj. 31. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

A miénket 3 hónapos kortól lehet használni. Előbb nem is tettem volna bele, pedig nagyon masszív, ügyes volt a kisfiam. A miénket fektetve is lehet használni, tök jól támasztja a fejét, hátát. Érdemes körbenézni és jó minőségűt venni.

Amúgy egyet értek az anyukával a kendő vs kengurut írta. Hétvégén gyereknapon én is láttam kendős gyerekeket, semmiben nem különbözött a mi kengurunktól. Ugyanúgy lógott benn a gyerek, nyeklett a feje össze-vissza.

2011. máj. 31. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Mi is vettünk kengurut. Rá van írva, hogy 2 hónapos kortól, de a bababoltban azt mondták, hogy akkor rakjuk bele a babát, ha már biztosan/fixen tartja a fejét.

Kb. 1 hete előszedtük a 27 fokos lakásban belecsomagoltuk (a fiam egy rövidujjú bodyban volt).

Rájöttem: ez nem nyári holmi a sok szivacsbetéttel, frotírbelsővel...

Amúgy a fiamnak nagyon tetszett, de 5 perc után csurom vizesen szedtem ki belőle.

...majd ősszel...

2011. máj. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

előző vagyok.

Kenguruban árnyékolási lehetőségről sem tudok. Szerintem ilyen meleg időszakban inkább babakocsi (sajnos).

2011. máj. 31. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Mindenképpen jó mínőségűt vegyél!

Nekem olyan van, ami 3,5 kg-tól használható. Mivel a baba fejét megtámasztja, és van benne újszülött szűkítő, ezért már egészen kicsik is használhatják.

Mi 2 hónapos korában vettük meg, nagyon drága volt, de megérte. Most 10 hónapos, és még mindig nagyon szeretjük!

Ma úgy volt benne, hogy rövidgatyó és rövid body egy kis kalappal.

És nem volt csuromvízes. Van kendő is, de abban nagyon megizzadt szegény.

Ha rászánod a pénzt (akár használtan is), akkor nagyon fogod szeretni.

Én is egy hasonló kérdésnél megírtam a kengurut, persze rögtön lehurrogtak, hogy jaj, de rossz, azt nem szabad!

Ugyan már!

Más országokban nem kendőben hanem tákolmányokban hordják a babákat, semmi bajuk!

Nekünk a kicsimnek hordania kellett a terpeszpelust, és a védőnő azt mondta, hogy nappal kenguruban hordjam, mert ugyanugy tartja a lábukat terpeszben, mint a pelus.

6 hónap helyett csak 4 hónapot kellett a pelust hordanunk így.

Az ortopédián is mondták, hogy inkább a kenguru (megkérdeztem), mint a kendő, mert azt ha csak egy kicsit rosszul kötjük meg, már kész a "baj", a kenguruval nem lehet hibázni.

10 nőből 9 rosszul köti meg, hiába mondják, hogy nem. NEM lehet pontosan egyenlően megkötni, ha pár centit is, de eltér!

Úgyhogy kengurura fel!!!

:)

2011. máj. 31. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Kenguruban sose, mert nem támasztja megfelelően a gyereket, lóg benne a lába.
2011. jún. 2. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

És a 14:23-asnak:

Vannak olyan hordozók a kendpn kívül, amikkel nem lehet hibázni. Pl. csatos hordozó. ugyanis ugyanolyan egyszerű beletenni a babát, mint a kenguruban, és mégis egészséges neki. A csatos hordozó olyan, mint a mei tai, csak nem kötögetni kell, hanem a csatokkal lehet állítani a pántokat. Nekünk Liliputi van, én is és a babám is nagyon szereti.

Plusz:

a kenguruban csak úgy tud nézelődni a baba, ha kifelé fordítod, ami a legegészségtelenebb, mert :

"* Nem valósulhat meg a fiziológiailag helyes teshelyzet, így a gyermeknél tartáshibák és hátfájás alakulhat ki.

* Nem lehetséges a béka-lábtartás, így a csípő nem fejlődhet megfelelően.

* Ingertúltengés: a babának nincs lehetősége elbújni az ingerek elől, nem bújhat a hordozóhoz.

* Nincs szemkontaktus a baba és a hordozó között, a túlterhelt baba az esti sírással vezeti le a feszültséget.

* Az ágyékrész fokozott terhelése miatt deformálódás, fiúknál herezúzódás alakulhat ki.

* A hordozó személynél váll- és hátfájdalmak alakulhatnak ki. A keskeny, sokszor rosszul párnázott vállpántok csak rontanak a helyzeten."

(mamami.hu)


A helyes hordozókban pedig a hátadra teheted a babát, és úgy nagyon jól tud nézgelődni, és marad az egészséges testhelyzet.


Itt egy kis olvasnivaló is a témáról:

[link]

2011. jún. 2. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!