Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más babájánál is előfordult...

Más babájánál is előfordult izomtónus eloszlási zavar?

Figyelt kérdés
3 hónapos múlt a kislányom, nem tartja meg a fejét, és nem nyomja ki magát hason. Megállapították, hogy izomtónus eloszlási zavara van, kaptunk beutalót gyógytornára. Arra lennék kíváncsi, hogy akinek hasonló problémája volt, mennyi idő alatt oldódott meg? Másban normálisan fejlődött a baba? Vagy ez kihatott a többi mozgásfejlődési szakaszra is?
2011. máj. 31. 14:38
 1/3 anonim ***** válasza:
54%

Kisfiam 5 hónapos múlt, 2 hósan derült ki, h tónuseloszlási zavara van, utált hason lenni, ebből adódóan nem emelte a fejét egyáltalán.

Elvittem dévény-tornára, már az első alkalom után ki tudta nyomni magát! Ha ezt valaki mondja, el sem hiszem, h van ilyen!! Azóta heti 1x járunk 1 órát, 4 hósan már hasra fordult, 2 héttel később vissza, már gurul és szinte csak hason van!!

Nekünk nagyon sokat segített, ahogy leírtam, mindent időben csinál, amit eddig kell, sőt korábban is, szerintem érdemes!

2011. máj. 31. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nálunk is 2 hónaposan derült ki. Ugyanígy. Dévényeztünk. Egyres zebben támaszkodott. 4 hósan forgott. 6 hósan kúszott, 7 hósan ült, mászott. 9 hósan felállt. 10 hósan elkezdett kapaszkodva lépdelni. 11 hósan járni. Minden másban is ügyes.
2011. máj. 31. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! Akkor megnyugodtam. Egyébként aranyos, hogy ma voltunk a neurológián, most este kinyomta magát a kislányom. Szóval lehet, hogy kicsit korai volt a dokinő részéről. De mindegy, csak a hasznunkra válhat a gyógytorna, és legalább kimozdulunk kicsit. :)
2011. máj. 31. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!