Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Engeditek homokozni játszótére...

Engeditek homokozni játszótéren babátokat?

Figyelt kérdés

Nekem annyira nem szimpatikusak a homokozók....oké, hogy kutya nem mehet be, de macska simán bemegy, és a kakija nem túl egészséges, sőőőt.....

7,5 hós a fiam, hintázni már szoktunk, és ahogy látom, szinte minden homok, tehát mikor majd megy, nem tudom elkerülni, hogy homokozzon....de mit csináljak?figyeljem végig, és ne engedjem, hogy dörzsölje a szemét, bevegye a kezét a szájába?És elég ha letörlöm mondjuk popsitörlővel mikor megyünk?És amikor még csak mászik???ti megengeditek, hogy mászkáljon benne?

Lehet túlaggódom a dolgot, de annyi hülyeséget hallani, hogy miket lehet összeszedni a nyilvános homokozókban.

Arra gondoltam lesz neki egy a nagyiéknál, amit éjjel le lehet takarni....

Ti hogy csináljátok?


2011. máj. 31. 14:39
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Ha később is fogtok játszóterezni, nem fogod tudni megtiltani a gyerekednek, hogy bemenjen.

Mivel nekem van egy nagyobb lányom is, a kicsi elég hamar megismerkedett a homokozóval. Még mászni tudott csak, amikor betettem először.

Igen, nagyon kell figyelni, hogy ne egyen a homokból, ne nyalogassa a játékokat. Még így is volt rá példa, mert a nagyra is ügyelnem kell, és nem tudok mineden pillanatban ott állni mellette.


Egyébként nem ijesztgetni akarlak, de nem kell ahhoz homokozó, hogy a gyerek keze koszos legyen az utcán. Ha már sétál, összefogdossa a kerítéseket, gyüjtöget a földről ezt-azt (én pl. a leveleket megengedem, hogy felszedjék.)


Muszáj kicsit lazulni, mert akkor ezen görcsölhetne az ember naphosszat.

2011. máj. 31. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Őszintén szólva én nem szívesen engedném bele és nem a macskák miatt. A hajléktalanok, vagy részeg bulizók szeretnek belepisilni, kakálni a homokozókba, tudom, mert láttam. És a pisi az csak megszárad ott, nem szedik ki, mint mondjuk a kakát.

Szóval nem.

2011. máj. 31. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Szerencsére a mi játszónk szép, tiszta, rendbe van téve, nincs ilyen problémánk!

Viszont macskapártiak vagyunk! Van macskánk, de soha semmi gondunk nem volt vele, a kicsinek már egész pici korától mondogatjuk, hogy mit szabad és mit nem szabad. Mikor megsimogatja a cicust (csak Anyával vagy Apával szabad)utána megyünk kezet mosni!Most 1 éves, de már kiabál ha cicusozni szeretne( AJA cicicc= Anya cica).

2011. máj. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

jaaaaj köszi 2.hogy írtál!Már azt hittem hogy csak én vagyok ilyen elvont:)Nálunk is az van, hogy a fiatalok esténként a játszótéren buliznak(sok van a környékünkön, szinten mindegyiken láttam már) és ki tudja mit csinálnak...ráadásul a hinta alatti homok,meg a környéke tele volt csikkel, mikor ott voltunk:(nagyon gáz....ezért is gondolkozom.


Neked is köszi első,de még nem vagyok teljesen meggyőzve:)Tudom, hogy koszos lesz, nem féltem én attól, csak ezek a homokozók....hááát nem szimpatikusak....

2011. máj. 31. 14:53
 5/14 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy túl aggódod, ez bennem is felmerült, annak ellenére, hogy még nem vittem játszótérre.Még nem ül, nem mászik, mit csináljunk ott?De ezen én is gondolkodtam!Jó ötlet a saját homokozó a nagyiéknál.Szerintem mi is így fogjuk megoldani.Tesómnak is van pici gyereke, és kertes házuk, ott biztos lesz saját homokozó bébihomokkal.Anyuék szintén kertes házban laknak, anyósom is nagy udvarral.Lesz homokozója bőven!Én egyébként is tisztaság mániás vagyok, de nem féltem betegesen a lányom.De ha belegondolok, hogy mi minden lehet abban a homokban..hány macska, és egyéb kis állat mászik bele, végzi el ott a dolgát.Nem hiszem, hogy percenként takarítanák!És elkerülhetetlen, hogy ha a kezére kerül a homok, meg ne egye.A kezét még le lehet takarítani, de ebben a korban mindent a szájukba vesznek.Elég, ha egy percre nem nézel oda, és már evett is a homokból.Rossz belegondolni!
2011. máj. 31. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

neked is köszi 3.

A macskával nincs baj, csak a kakival, pisivel, amit lehet a homokozóban hagy, és mi nem látjuk...

2011. máj. 31. 14:54
 7/14 anonim ***** válasza:
Abba azért bele kellene gondolni, hogy ha a szomszéd kisgyerek belemegy abba a homokozóba, jól kijátsza magát, majd nyilván kézmosás nélkül megy mászókázni, hintázni. Ezeket az eszközöket összetapicskolja, amit utána a te gyereked fog meg. Így ugyanúgy eljut hozzá a fertőzés, csak nem közvetlenül a homokozóból. Igen, szerintem túl aggódod.
2011. máj. 31. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
14:53-as vagyok.Igen, de nem azonos a koncentráció.Nem túl sok homok kerül a hintára, mászókára.Mire a te gyereked beleül, már rég nincs ott semmi.De amikor beleül a homokozóba, és direkt lesz homokos a keze, azért jobb vigyázni.Ne adj isten, belekakilt egy bélférges vagy toxoplazmát hordozó állat, és a kisgyerek kezére kerül a féregpete...Kész a baj!Anyukám ÁNTSZ dolgozó, így kicsit rám is ragadt ebből a szemléletből.Nem azt akarom ezzel mondani, hogy nem fogunk játszótérre menni.Kipróbálhatja a hintát, csúszdát, mászókát, nem fogom megfosztani ettől.De azt egy percig nem hagyom majd, hogy egye a homokot!
2011. máj. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
15:03 vagyok! Nyilván én se azt írtam, hogy tömöm homokkal, vagy körbenyalatom vele a hintát. A koncentrációs dolog is egyértelmű. Az egésszel csak oda szerettem volna kilyukadni, hogy hiába a túlzott féltés, elkerülhetetlenek az olyan balesetek, hogy homokos kézzel a szájába nyúl, vagy megtörli a szemét. Azt meg nagyon nem szeretném, hogy az én túlzott féltésemből adódóan kielégítetlen vágyai legyenek. Inkább jobban figyelek.
2011. máj. 31. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A homokozás és a homokevés nem ugyanaz...

Nem bántani akarok senkit, de aki ennyire aggódik, az kerülje el messzire a játszótereket, sőt minden helyet, ahol más gyerekekkel érintkezhet az övé.


Az ugyanis kitolás a gyerekkel, főleg a 2-3 évessel, hogy hintázhat, mászókázhat, de nem túrhatja a földet a többivel. 7-8 hónapos gyerekkel még könnyű a helyzet, de a nagyobbak jókora hisztit vágnának le, ha éppen attól tiltanák el.


A macska csak egy veszélyforrás, de mi van a galambokkal, akik a kerítésekre, járdákra repülnek? Mi van az esetlegesen vírust hordozó többi gyerekkel?

Nem nevelhetitek burokban a gyereket, sőt...


Az mondjuk igaz, hogy szemetes, csikkes, hajléktalanos játszótérre mi sem megyünk, de ahol karban tartják, oda nem félek menni. (Ha elhanyagolt a játszótér, simán lehet szólni az önkormányztban, akár összefogva többi anyukával, hogy szedjék rendbe. És akár még fenyegetőzni is lehet az ÁNTSZ-el.)

2011. máj. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!