Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Megtartanád ilyen körülmények...

Megtartanád ilyen körülmények között a babát?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy terhes vagyok (pozitív a teszt, jövő héten megyek dokihoz). DE:


Még a szüleimnél lakunk, és van egy 15 hónapos kisfiunk. Saját lakásra nincs egyenlőre esélyünk, mert a férjem fizetéséből (+ GYES, családi) élünk. Megtakarításunk van, de nem sok + nemrég óta fizetünk lakástakarékos számlára. Ha nem hozzák vissza a szocpolt, akkor nem tudom, hogy mikor fogunk tudni elköltözni a szülőktől. Férjem szerint nem valószínű, hogy tudnánk lakáshitelt felvenni, fizetni. Albérletet felesleges pénzkidobásnak tartjuk.


Megtartanád ilyen helyzetben vagy nem. Szerintetek mik a kilátásaink.


2011. máj. 31. 22:36
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
igen meg, fel sem merült, hogy elvetessem, habár hasonlóak a körülményeink.
2011. jún. 1. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Ezt valóban neked és a férjednek kell eldöntenetek. DE!

Én-Mi amikor szerettük volna, hogy kisbabánk legyen (jól fizető állás, külön lakás, igaz az apósoméké volt, nem kellett albérletet fizetni) nem jött össze a baba. Vita alakult ki köztünk, el kellett költöznünk albérletbe, munkahelyet váltani. Havi 80-100 körül lett kevesebb a bevételünk! 7 hónapra a költözés után állapotos lettem! Nagyon boldog lettem, igaz egy picit aggódtam, hogy új munkahely, albérlet, mi lesz velünk?! De NEM BÁNTAM MEG! Nagyon nehéz, mert az össz. bevételünkből mire kifizetünk mindent alig marad valami a megélhetésre.

Ha nincs gond a szülőkkel, akkor tartsátok meg a babát. Reméljük csak segít valami okos dologgal állambácsi.

Jó egészséget kívánok Nektek!

2011. jún. 1. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
83%
Ha nem akarnék gyereket, akkor védekeznék. Ha nem védekeztem és terhes vagyok, szembe is köpném magam hogy megöltem a gyerekem.
2011. jún. 1. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Mi külön lakunk, hatalmas a lakás, jól megélünk, de semmi segítségem,nincsen társaságom, a szüleim nem élnek már és nagyon hiányoznak. Átgondoltam a te helyzetedet és elkezdtem irigykedni :)) Szóval e jelek alapján boldogan megtartanám a tesót :))

A fiam is 15 hónapos ;)

2011. jún. 1. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Megtartanám.


Tiniként volt egy abortuszom,szívem szerint meg tartottam volna,de a szüleimnél éltem még akkor és hát volt akkor minden baj.A mai napig sokat gondolok rá és mióta született egy gyönyörű fiam,megfogadtam soha többé nem vetetek el babát,mert nem lenne szívem hozzá.

2011. jún. 1. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

Mi egy szobás önkormányzati lakásban lakunk a párommal és a három éves kisfiammal. Megtakarításunk nincs, mert párom sokáig munkanélküli volt, én mentem volna vissza dolgozni, de meglepi! Baba lakja a pocakom.Oké, el tudjuk cserélni a lakást nagyobbra, mégis dilemmáztunk, hogy mi legyen. Bár inkább csak anyukám kedvéért rágódtunk rajta, azt hiszem mindketten tudtuk az első pillanattól, hogy marad a baba.


Nálatok, ha jó a kapcsolatottok a szüleiddel és szerintem hely is van, akkor mi szól ellene?

2011. jún. 1. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:

Nálunk ugyanez a helyzet,"csak" ikreink vannak. De tudod mit? Amióta megszülettek,képtelen lennék elvetetni egy magzatot. Sőt,szeretnénk még majd babát,nem gondolkodom mikor,majd ahogy az élet hozza.

Egyáltalán nem vagy rossz helyzetben,sőt. Megtakarítás meg lakástakarék...szóval van kilátásod.

Csak nézz körül a környezetedben! Elhiszem,hogy itt is van olyan,aki irigyel.(vagyis a helyzeted)

(nekünk még megtakarításunk sincs,de boldog vagyok)

4 hónapos ikrek anyukája

2011. jún. 1. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Persze hogy megtartanám! A gyereked testvéréről van szó...! És nem is kilátástalan a helyzetetek...
2011. jún. 1. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:
Miota megszuletett kismanom sirni tudnek ha valaki abortuszrol beszel :( kepzeld el ha annak idejen anyukad morfondirozott volna ezen. Ne vedd bantasnak kerlek. Nekem nincs testverem, de lehetett volna , 2 is. Nem konnyu szulni es gyereket nevelni, de eselyt kell adni a pincurkanak.
2011. jún. 1. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!