Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért gyorsult így fel a...

Miért gyorsult így fel a fejlődés?

Figyelt kérdés
Amikor én voltam baba 29 évvel ezelőtt, még az volt az általános, hogy 11 hónaposan felálltak a gyerekek, és 13-14 hónaposan elindultak.Most meg mást se lehet hallani,mint hogy 6-7-8 hónaposan felállnak.Itt is a babák 90%-a áll már 8 hónaposan, tele vannak a közösségi oldalak 7-8 hónaposan állni tudó babák képeivel.Az oké, hogy felgyorsult minden, de a picik honnan tudják ezt?A szülők nagy része nem siettet semmit.Ha nem így van, akkor: vidd tornára stb.Régen meg mindenki tapsolt, amikor 11-12 hónaposan felkapaszkodtunk a kiságyban.Miért van ez?Már én érzem magam kellemetlenül, mert a 9 hónaposom még csak nem is mászik..A védőnő szerint ez nem baj, hogy ő nyugodtabb típus, mert ő azt tartja egészségesnek, ha később áll fel, amiatt, hogy a csontok, izmok megerősödnek annyira.Szerintetek?
2011. júl. 13. 06:14
 1/8 anonim ***** válasza:

Én tesóm 30 évvel ezelőtt szintén 6-7 hónaposan állt fel (ellenpélda), én meg a világ lustája voltam.

Én ezt nem vettem észre, amit írsz. Sőt pont az ellenkezője, mindenki számára megszépültek és megváltoztak az emlékek, és olyanokat hallok, hogy az agyam eldobom. Pl 8 hónaposan már futott, 10 hónaposan szobatiszta, meg hasonlók.

2011. júl. 13. 06:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát ez az, megszépülnek az emlékek, az emberek szeretnek nagyot mondani, és ezt most senki ne vegye magára.A saját családomból indulok ki.Én, a tesóm, az összes unokatesóm, és mindenki a családban egy éves kora előtt kicsivel állt fel, és 13-14 hónaposan indult el.Számomra ez a természetes, és nem is várom, hogy felálljon a lányom 11 hónapos kora előtt.Persze, ha megcsinálja, nagyon fogok örülni, de nem stresszelek ezen.
2011. júl. 13. 06:45
 3/8 anonim ***** válasza:
Így van a te babád nyugodtabb típus. A baj azokkal van, akik ezt nem látják be. A babák fejlődése pedig nem gyorsult fel, csupán a szülők változtattak a szokásaikon. Az egyik ami a mozgásra van hatással a pólya. Régen minden babát szorosan bebugyoláltak pólyába, hogy moccanni sem tudott. Így akkor tudott fejlődni rendesen, ha kivették a pólyából.Ma már nem igazán használják. Mivel ma minden baba keze, lába szabadon kalimpál, hamar fölfedezi , hogy mire képes vele. A mozgásfejlődés tehát ezért tudott így megugrani. Ezért lettek a különbségek is feltűnőek. Most már tudjuk, hogy nem fejlődnek egyformán. Minden baba tudja, hogy mikor elég erős ahhoz, hogy fölálljon. Siettetni nem szabad, de ha magától teszi, akkor az teljesen rendben van.
2011. júl. 13. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi!Engem csak akkor pólyáztak be, amikor még újszülött voltam, mégsem fejlődtem úgy, mint aki lemarad valamiről:))Igaz, hogy régebben nem volt babaúszás, rengeteg féle hinta,ami fejleszti az egyensúlyt, nem vitték a babákat tornára stb.
2011. júl. 13. 06:54
 5/8 anonim ***** válasza:
Második válaszoló vagyok. Az én fiaim és kislányom fejlődéséből tudok kiindulni. A kisfiúk mindent nagyon hamar csináltak. Egy évesen mindegyikük szaladt. Most a kicsi lánykám három hónapos, hasra fordul és a napokban egyszer-egyszer már sikerült vissza is fordulnia. Az unokahúgom gyerkőcei ezeket valamivel később tettét. Egyikünk sem vett a gyerekének csodafejlesztő bizgentyűket, nem hordtuk babaúszásra és még babahintánk sincs. Ezért is tudok csak a pólyára vetni ami különbség volt a mai és régi gyermeknevelésben. A másik, hogy nem volt "divat" foglalkozni a gyerekkel (legalábbis nálunk). Berakták a kiságyba, járókába aztán ha bömbölt akkor is tették a dolgukat le se tojták a kicsiket, hiszen erősödik a tüdeje. Apósom még mindig szokta mondani, ha sír a kicsim. Na meg, hogy a párom még nagyon pici volt amikor mászni kezdett, mert kimászott a pólyából, úgy kellett keresni. Én ebből gondoltam azt, amit leírtam.
2011. júl. 13. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
:))A mi családunkban régen nem ez volt a jellemző.A babám bár örökmozgó ugyan, de a nagyobb dolgokat nem sieti el:)Őt le lehet tenni úgy, hogy nem kerül 2 perc múlva a szoba másik végébe.Védőnőnk szerint ő inkább szemlélődő baba, aki egyszer majd beindul, és 2 hét alatt megcsinál mindent.Viszont értelmileg átlagon felüli a dokink szerint is.Nekem ez feltűnt, mert tényleg nem ez volt jellemző régen, és én abban a hitben voltam, hogy nagyon ráérnek ezek a dolgok.Csak most úgy tűnik, egyedül az én lányom nem ácsorog, és nem is akar!:)
2011. júl. 13. 07:57
 7/8 anonim ***** válasza:
Nekünk még csak 2,5 hós a leányzó, így e téren nem tudok nyilatkozni, de egy ismerős 13 éves hölgyemény mondta, hogy ő 6 hónaposan állt fel. Anyukám szerint pedig én már 2 hónaposan kigurultam utána a szobából a konyhába. :)
2011. júl. 13. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Akkor ezek szerint Nektek nem tűnt fel.Én nem hinném, hogy valaki 8 hónaposan fut, vagy 10 hónaposan szobatiszta..Biztos vannak ügyes gyerekek, de ez azért túlzás.
2011. júl. 13. 12:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!