Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hónapos korára csak 1...

Két hónapos korára csak 1 kg-t hízott a kislányom, anyatejes, kevés a tejem?

Figyelt kérdés
Igény szerint szoptattam eddig, nem mértem két szopi között, csak heti 1x, de félek, hogy kevés ez az 1 kiló... :(
2011. jún. 1. 20:57
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
Miért lenne kevés? gondolom, születése után visszaesett a súlya, azt is be kellett hozni, szóval az 1 kiló nem is 1 kiló, hanem több. Az átlagos újszülöttek heti 120-250 grammot híznak... Ha ez megvan, nincs miért aggódni. Ha különben nyugodt, mosolygós, jó kedélyű a babád, van elég pisis, kakis pelusa, akkor minden ok, ő ilyen típus.
2011. jún. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:

Első lépésben akkor most nyugodj meg. Azzal , h ezen aggódsz csak árt a tejtermelődésednek. Akkor kellene aggódnod, ha nem fejlődne a babád.

Azt tanácsolom, továbbra se méregesd mennyit eszik, ha van pisis pelusa és nem sír sokat, kiegyensúlyozott akkor aggodalomra nincs ok.

Heti 1x mérd,mindig azonos időben, teljesen pucéran. Ha hetente hízik , legalább 100 g-ot akkor nem kevés a tejed. Szoptass bátran, amikor a babád kéri, ha kell akár óránként is , ettől csak több tejed lesz.

Kitartás és legfőképp nyugi!!!

2011. jún. 1. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy nem is a heti, hanem a havi hízást kell nézni és ha az első 6 hónapban megvan a havi 400gramm hízás, az már tökéletes! Az én babám is nehezen indult, aztán behozta a lemaradást! Ne stresszelj, nagyon jól csinálod az igény szerinti szopival. Ne törődj a számokkal, ahogy előttem írták, ha boldog, kiegyensúlyozott, mosolygós a babád, akkor semmi gond nincs! Csak így tovább, ügyesek vagytok!
2011. jún. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
3600 volt a születési súlya, 3400-zal hoztuk haza, most 4400. Tehát csak a hazajöveteli súlyhoz képest 1 kg. Sajnos délutánonként szokott sírni, "játszik" csak a melleimmel ilyenkor, ebből gondolom, hogy olyankor nincs elég tej. Aztán mikor megnyomom, spriccel belőle... szerintem csak ő nem hajlandó kiszívni valamiért, lusta. Eddig 120-at hízott minden héten, kivéve az elmúlt héten, sajnos fogyott 4 dkg-t, ahelyett hogy hízott volna. Taknyos egy hete, meg meleg is van, remélem, hogy csak emiatt. Amúgy mosolygós baba. Sajnos érzem egyébként, hogy kevesebb is a tejem ezen a héten, de küzdök érte. Szerintetek vissza lehet hozni?
2011. jún. 1. 21:13
 5/21 A kérdező kommentje:

Aranyosak vagytok köszi. De ma voltunk a gyerekorvosnál, aki ránézett, és azt mondta, hogy "hát ez a gyerek éhezik". Alig bírtam ki, hogy ne bőgjem el magam ott helyben. Tény, hogy nem valami hurkás, inkább nyúlánk, hosszú baba. Utána csináltatott velem egy próbaszoptatást ott a rendelőben egy külön szobában, 20 perc után bejött hozzánk a szobába, leszedte a babát rólam, megmérték, kiderült, hogy evett 100-at. Aztán már visszább vett a dokinő is, mondta, hogy nincsen vész, de szigorúan 3 óránként etessem, mérjem, stb.

Ezzel kezdte ő is meg a védőnő is már akkor mikor hazahoztuk, az első héten. De nekem elég lassan indult be a tejem, a baba is gyakrabban igényelte, szóval hamar áttértem az igény szerintire. De ők ezt nem támogatják. Mikor azt mondtam, hogy kb 2 vagy 2 és fél óránként eszik a baba még arra is nagy szemeket meresztett az orvos, hogy az nem jó, mert így soha nem lesz elég éhes, stb.

Vergődöm még mindig a két tábor között. Lehet, hogy tényleg jobban szívna ha kivárnám a 3 órákat? De akkor mi lesz a komfortszopival, amihez ő már hozzászokott? Én hagyni szoktam, cicin alszik el...

2011. jún. 1. 21:20
 6/21 anonim ***** válasza:

2,5 óránként már tök jó a dolog. Ne aggódj, és gondolj arra, hogy ha tápot kap, az sem a világ vége. Amúgy nálam is ugyanezt mondta a doki szó szerint: Nem látom, hogy éhezik ez a gyerek? Én is elbőgtem magam. Amúgy közölte, hogy minden szopit mérjek le... és írjam... hát ettől is kész voltam.

Még nem adtam neki 2 hétig tápot, mondván, hogy eszik eleget... de nálunk tényleg nem volt elég. Onnan tudtam, hogy éhesen sírt éjjel! És nem segített se szoptatás, se semmi. És nálunk 2 hónapos korára 1 grammot sem hízott! Szóval igen, én adtam tápot akkor, mert éreztem, hogy nem jó a dolog. De csak akkor, mikor tudtam, hogy tényleg éhség miatt sír.

De mivel olyan megalázó volt a doki, átmentem másikhoz. Ő meg jól leszidott, hogy miért adtam neki tápot.

Azóta nem törődöm a dokikkal a kaja szintjén, se senkivel. Nem érdekel mikor mennyire találják soknak a főzit, tápot, cicit. Férjem sem szólhat bele... és azóta nyugodt vagyok és a kisbabám is szépen fejlődik!!!

2011. jún. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
Igen, a stresszt le kell dobnom magamról, tudom, hogy nincs jó hatással :( Az én babám éjjel nem sír soha, ha csak nyöszörög már kapja a cicit, mellettem van a bölcsője. De ma délután 1 óra szenvedés után tényleg éhesen sírt, meg is ijedtem... aztán érdekes estére mire altatás van megint lett annyi, hogy szépen el aludt tele hassal - remélem.
2011. jún. 1. 21:51
 8/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nagyon jól csinálsz mindent. Ha spriccel a tejed, hogyan lehetne kevés? Havi 400 g hízás már bőven jó, ő még ezt is meghaladta, nagyon szépen fejlődik. Ha játszik a ciciddel, vedd le róla, és várj még kicsit, lehet, hogy még nem volt elég éhes. Ebben a melegben pedig nyugodtan szoptasd meg gyakran, nem baj, ha 2 óra telik csak el, hiszen meg is szomjazhat, nem csak éhes lehet. A dokiddal és a védőnővel ne foglalkozz, hallgasd meg őket, bólogass, aztán csináld úgy, ahogy nektek jó. Bízz magadban!
2011. jún. 1. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
Nekem a dokinőm óránkénti szoptatást javasolt ebben a hőségben. Pedig nem mai "csirke":)
2011. jún. 1. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:

Köszi!

Hát akkor én nem tudom mi van a mi gyerekorvosunkkal, komolyan. Valahogy én sem tudok vele egyetérteni. Ha én kb. fél óránként iszom és nem keveset, akkor hogy lenne már elég a babámnak 3 óránként innia? A dokim azt mondja, ha rendesen szopik akkor elég a 3 óra. Hát nem akartam mondani, hogy de az én babám csak 50%ban szopik rendesen, és 50%-ban nyammog, elnyomja az álom, megsimogat közben, vagy rámgügyög a szájában a cicivel, aztán újra szopizik. - kivéve persze délutánonként, mert akkor sokszor csak tépi.

2011. jún. 1. 22:54
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!