Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen a napirendetek 11...

Milyen a napirendetek 11 honapos babával kb?

Figyelt kérdés
2011. jún. 2. 11:27
 1/6 anonim ***** válasza:

7-8 körül felkelünk, reggeli, egy kis játék, zenehallgatás, boltba séta

9-10 körül alvás ez kb. 1 óra

11-12 körül ebéd, már ha eszik valamit, mert mostanában inkább csak iszik

megint egy kis játék, séta, medencézés

13-15 óra alvás, de ez kiszámíthatatlan attól függ milyen fáradt kb ez is 1 óra

Délután pedig játék, kb 5 óra körül vacsi apával, utána nekünk ott van a kerti munka locsolás stb addig ő a babakocsiban kint van a kertben beszélgetünk vele és nézi, hogy mit csinálunk.

Ez eltart úgy 7 óráig akkor ha esetleg még éhes akkor egy kis kaja, de nagyon ritka.

Este 8-ig egyedül eljátszik a szobában, tv-t néz, vagy mesevideókat nézünk közösen a neten.

8- kor fürdés, 20.30 kor lefekvés kicsit még a kiságy szélén nézi a tv-t és kb, 20.45-21 óra körül elálmosodik és lefekszik aludni.

Reggel pedig kezdődik előről.

2011. jún. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nekünk kb igy néz ki egy napunk..

6kor kel, apa felöltözetti, tápszer, játék és házimunka 10-ig, akkor eszik fözeléket alszik másfél orát, délben ébred, 1-kor eszik megint, utána megyünk a játszotérre, pékségbe (ott kap ergy kiflit), boltba, sétálunk, homokozunk, hazafelé fél 4kor babakocsiban elalszik, kb 5ig, játék, házimunka közösen:), fél 7kor tápszer, 7kor fürdetés, és fél 8kor elalszik, éjjel egyszer kel, iszik teát és alszik vissza, ebben néha vannak eltérések, ha a foga fáj stb.. néha nagyon nyügös, minden percemet lefoglalja, de nagyon jo hogy van..:)

2011. jún. 2. 12:02
 3/6 anonim ***** válasza:

8-án lesz a kislányom 11hónapos.

ő 6-7 között kel, pelus csere, öltözködés, majd kimegyünk a konyhába reggelizni ( ő az etetőszékében ül és kap sonka, sajt darabokat és azt eszegeti még én megreggelizem)

aztán játék vagy megnéz egy Elmo dvd-t még én a házimunkát csinálom. Lefekvés elött kap egy adag tejpépet.

9körül alszik 1-1,5 órát. 1körülebédelünk (szoktam neki főzni vmi húsos kaját). Ebéd után játszik, rosszalkodik, pakol. Olyan 3körül lemegyünk sétálni, boltba, játszótérre, közben rohangál, labdázik. Ha feljövünk (5óra) egyből beájul és alszik 1órát. Ha felkel játék apával (még én fürdök..stb). Aztán 7körül ő is fürdik, 8körül vacsizik. Fél8-9között alszik el. Éjszaka van h 1szer felkel cicizni.

2011. jún. 2. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

10 hós múlt a kisfiam. Fél öt körül ébred, cicizik, majd átmegyünk a nappaliba, hogy ne ébresszük fel a nővérét. Én kávézok, ő játszik körülöttem. 7 körül visszaalszik, nyolc körül ébred megint. 9 körül felöltözünk, reggelizünk, aztán játszanak a tesójával (3 éves lesz nyáron a lányom), én megcsinálom a házimunkát. Amikor menni kell valahová (piac, bevásárlás, ügyek intézése) akkor kicsit hamarabb reggeliznek, legalább a nagyobb, a kicsinek meg kezébe adok egy kiflit, elrágcsálja útközben a babakocsiban. Fél 12 táján újra szopi, majd alvás (ha nem érünk haza, akkor bárhol megszoptatom és a babakocsiban remekül elalszik), egy óra tájban ébred, addigra kész az ebéd, de csak fél kettő körül ebédelünk, akkorra éheznek meg a gyerekek.

Ebéd után játék - kimegyünk pancsolni a medencébe (nekem a nagyobb már régóta nem alszik), vagy idebenn játszunk, mondókázunk, gitározgatok nekik, mesélek, stb. Négy körül uzsonnáznak, utána irány a játszótér. Hétkor fürdés, utána vacsi, a kicsi fél 8 körül szopizik, háromnegyed nyolcra általában alszik, a nagyobbat nyolckor teszem le.

A kicsi 10 körül általában megébred, de olyankor nem éhes, csak szomjas, iszik pár korty teát, de van, hogy csak a cumiját kell odaadni és alszik tovább. Legközelebb éjfél után ébred, van, hogy csak hajnal kettő felé, akkor magam mellé veszem, szopizik, úgy alszunk vissza együtt.

2011. jún. 2. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Nekünk így néz ki a napirendünk:

-8:00 - kelés

-8:30 - reggeli

-9:00 - játék, séta, játszótér, boltba menés, ügyintézés stb.

-10:30 - alvás (ha még úton vagyunk, akkor a babakocsiban)

-12:00 - kelés, játék

-13:00 - ebéd

-13:30 - alvás

-15:30 - kelés

-16:00 - uzsonna

-17:00 - séta, játék stb.

-18:30 - örülés apának

-19:30 - vacsora

-20:00 - fürdés

-20:30 - alvás


Kb. így telik egy nap, de azért gyakran van csúszás, szóval nem olyan katonás, mint ahogy leírtam. :D

2011. jún. 3. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm hogy leirtátok, azért jo tudni, hogy más is viszi a játszotérre:) nálunk sem mindig ilyen katonás, de kezdünk belejönni:)
2011. jún. 3. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!