Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy néz ki a napirendetek...

Hogy néz ki a napirendetek egy 3 hónapos körüli babával?

Figyelt kérdés
Nekünk egyelőre még nincs semmilyen napirendünk, mindig máskor van szopizás és alvás is.Egyedül a fürcsi van mindig ugyanabban az időpontban.Nagyon szeretném, ha kialakulna nálunk is már egy rendszeresség, mert így nagyon nehéz:(
2010. máj. 19. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:
Nálunk annyiban van rendszer,hogy reggel 7körül kel(plusz minusz fél óra) és este nyolckor van a fürdetés. Amúgy napközben 3 óránként eszik,elötte-utána kis játék,torna.
2010. máj. 19. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

szia

az én babám 2 hónapos de a fürcsi nálunk is rendszeres utána jön a hami bár ő tápszeres baba félig meddig..miért nem tudsz rendszerességet kialakítani?? ez jó kérdés volt amúgy engem is érdekel!IRJ

2010. máj. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
szia.mi vasárnap leszünk 3 hónaposak.nekünk nagyon jó napirendünk van.kezdve azzal h már kb 6 hetes kora óta átalussza az éjszakát:)reggel 6-kor kell akkor van reggeli és utana pontosan 3 óránként eszünk.este 6-kor is eszik utana 3/4 8 körül van a pancsi és utana is kap még kaját.ugyh olyan fél 9-től reggel 6-ig alszik:)nappalo alvás mindig változó.mikor milyen a hangulata megyünk-e vhova stb.de azert majdnem minden evés utan alszik van h többet van h kevesebbet.de nagyon jó kislány:)imádom....jó babázást neked is:)
2010. máj. 19. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
az utolsónak írnám ez nagyon jó napirend mi is így vagyunk pont bár az én babám 2 hónapos de szerintem tényleg kell egy babának a rendszeresség hogy megszokja a dolgokat, neki is jobb, és nekünk is jobb, bár mostanában ez a front kikészíti..
2010. máj. 19. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat:)

Minden nap máskor kel fel,és máskor alszik el.És a szopi is van, hogy fél órát tart, de van, hogy másfelet.Nagyon sírós kislány, ha végigsírja a napot, akkor ugy elfárad, hogy fürcsi után szinte nem is eszik, már alszik is, de tegnap is pl 11 után aludt csak el.

2010. máj. 19. 16:14
 6/10 anonim ***** válasza:

Szerintem ez az az idoszak, amikor meg nem erdemes kulonosebben ragorcsolni a napirendre. Lassan ugyis kialakitja a baba a sajatjat akkor is, a te dolgod az lesz, hogy figyeld es tamogasd.

A masodik babam most harom honapos. Nalunk a napirend eleg vicces dolog, mert a nagyobbik babam is csak 17 honapos, szoval hozza is alkalmazkodni kell. A pici altalaban hatkor ebred, akkor leviszem a nappaliba, hogy a nagyot ne ebresszuk fel (o kilencig alszik). Harom orankent eszik kb, de ez sem fix, van, hogy evesidoben meg nem jelzi az ehseget, ilyenkor ez tolodik. Este nyolckor van furdes, fel kilenckor kb az utolso eves es alvas, jo esetben reggelig. Nah, ez az ami minden napunkban egyforma.

De hogy mikor alszik, hol es mennyit az valtozo. Az is, hogy mikor megyunk setalni, vagy az udvarra, mert ez inkabb az idojarastol fugg.

A nagyobbik fiamnak is hagytam, hogy o alakitsa a sajat napjat, aludjon, ha almos, egyen, ha ehes, akkor jatszottunk, amikor elenk volt es fogekony, de igy is 4-5 honaposan mar nagyon pontos programok voltak. Akkor honapokon keresztul fel hetkor ebredt, napi ot eves volt, a hozzataplalaskor mar ezeknek fix idopontjuk lett, ket hosszabb alvasa volt napkozben egy delelott a tizorai elott egy pedig delutan, az ebed utan.

En most a picinel is hasonlora szamitok.

A nehezsegrol: mit tartasz nagyon neheznek? A hazimunkara gondolsz?

vagy a setara? a sajat programod szervezesere?

Az utobbiban nem tudok segiteni, mert ket ilyen pici gyermek mellett nekem nincs olyanom, hogy sajat program. Hazimunkam viszont boven van, egy 120 nm-es haz, egy vasalt ruhaban dolgozni jaro, ebedet otthonrol vivo ferj es ket gyermek, akire szinten vasalni kell, raadasul nem keves koszos ruhat csinalnak, a pici miatt meg ugye nem eleg a rend, de tisztasag is kell.

Az en receptem az, hogy mindent villamgyorsan csinalok es akkor, amikor epp van szabad ot percem. Ha kell, akkor husz reszletben takaritom ki a hazat. Ha kell, akkor ot reszletben fozom meg az ebedet. Oket nem igazan lehet kettesben egyutt hagyni, mert felo, hogy a nagyobb bantja a kisebbet akaratlanul is. Igy mindig csak olyan dolgot csinalok, amit latotavolsagban is el tudok vegezni. Vagy akkor, amikor alszanak, bar az igen ritka es kiveteles eset, hogy amikor a nagyobbiknak alvasideje van (napi egyszer masfel ora), akkor a pici is aludjon. Van babahintank, sokszor abba teszem bele, ha a nagyobbal jatszom, vagy dolgom van, ilyenkor elnezelodik, bennunket is lat, vagy bekesen alszik.

Setaval, vasarlassal mindig kivarom az etetest, csak tokeletesen megetetett babaval indulok el, nehogy kaja miatt kelljen visszafordulni.

2010. máj. 19. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az elozo valaszolo vagyok.

Nagyon viccesen fogjuk fel mi a dolgokat, anyukak.

Most olvasom a 3. valaszolot, hogy kb ugyanolyan programozassal mukodik a babaja, mint az enyem. Annyi a kulonbseg, hogy o ezt mar napirendnek tartja, nekem meg ez meg valahogy nem tunik annak. Persze lehet, hogy az, csak en nem ismerem fel, vagy nemtom. :-D

2010. máj. 19. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

az én babám is kb. 3 óránként eszik, utána 1-1,5 óra múlva elalszik, fél-1 órát, aztán újra evés. fürdés 9 körül, ahogy épp sikerül. van, hogy a 6 órai, van, hogy a 9 órai, de néha csak a 11 óra körüli szopizás után "kel fel" végleg. most 3,5 hónapos, de ez már olyan 6 hetes kora óta így megy. magától állt rá.

persze ha pl. időpontra kell valahová menni, lőttek az egésznek...

2010. máj. 19. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Gondolom igény szerint szoptatsz...én sajnos már nem szoptatok, mert elapadt a tejem, így tápszerezés van, de amíg szoptattam, akkor is volt napirend. Szerintem nagyon kiegyensúlyozottá teszi a gyereket, és persze sokkal kiszámíthatóbb az élet.

Én azt gondolom, hogy először is meg kellene mérned, hogy mennyit eszik egy egy szopi alkalmával. Az nem normális, hogy 3 hónaposan másfél órát szopizik. Ha minden rendben van az adaggal, akkor szerintem ekkora babának ki kellene bírnia a 3-3 órát, vagy legalább 2,5-öt. Én valahogy ezt próbálnám kialakítani, azaz mérni, és nem hagyni, hogy kevesebbet egyen mint kb. az adagja, és nem szoptatni, csak 3 óránként...én őszintén szólva az elején fel is keltettem, mondjuk a doki is javasolta, mert 3 kg alatt született. De utána már nem kellett kelteni, mert beállt magától, sőt, ahogy nőtt, hosszabbodtak az evés közti idők, már 4 óra kb 2 hónapja. Persze a tápszer más, mint az anyatej, de a napirend nem ennek a függvénye.

Most 4 hónapos a lányom, naponta 5-ször eszik, átalussza az éjszakát már régóta, jókat alszik még az evések között, és kb ugyanakkor eszik minden nap, +- fél óra. A fürdés fél 9-kor, 9-től alvás kb fél 7-ig, de volt, hogy fél 8-kor kelt. Viszont azt nem hagyom, hogy nappal egyfolytában 3 óránál többet aludjon, mert az teljesen felborítana mindent. Lehet, hogy ez kegyetlenségnek tűnik, de ez nagyon ritkán fordul elő, másrészről a kiegyensúlyozottság miatt én fontosabbnak tartom a nem túl feszes rendszerességet.

2010. máj. 19. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok. persze akkor alszik és annyit, amennyit akar, kivéve a bűvös 3 órát. Tehát volt, hogy reggel 7-kor evett és 10-kor már éhes volt, és olyan is volt, hogy egy órát volt ébren, egy órát aludt és ezt váltogatta...tehát viszonylag rugalmas a dolog, de azért az evések időpontja, ahogy írtam, 3- fél órával általában megvan, de vannak kivételek, ami erősíti a szabályt:-)
2010. máj. 19. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!