Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meg fogja valaha tanulni a...

Meg fogja valaha tanulni a "nem szabad"-ot? 11 hós

Figyelt kérdés

Amerikai konyhánk van, aminek a bejáratát egy fél méter magas függönnyel választottam el. Oldalt tépőzárakkal erősítettem a konyhaszekrényekhez, tehát nem tud átbújni, viszont simán letépi és ráadásul nagyon tetszik neki a dolog.

Kb 1-2 hónapja tanítom, hogy nem szabad bejönni, letépni, de nem látok még semmi javulást. Ugyanez a fürdőszobára - mindig csukva az ajtó, de ha nyitva, nem engedjük be (vegyszerek, stb.) Ilyenkor is hiába szólok rá, - biztos túl nagy a kísértés...:)


Szerintem elég határozottan szólok rá.


Van remény, hogy valaha megtanulja ezeket? :)


2011. jún. 2. 12:58
 1/4 anonim ***** válasza:

hát, persze, már tudja ám!! azért csinálja, mert rosszalkodik:) de komolyan azért, mert kiváncsi,felfedezni mindent!

A veszélyes szereket MIND magasra rakni!!!! még ott is jó lenne elzárhatóba!

lehetne a konyhaszekrénynek ideiglenesen egy része, ahol -főkénk műa. edények lennének, amit nem sajnálsz

(a zománcozottat leverik) ahol pakolhatna egy kicsit, és már nap múva nem lenne annyira izgalamas..

nagyon tetszik, hogy nagy edényeket ki-be rakosgat - pár filléres műa edényt!

2011. jún. 2. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
óóó, persze! a kulcs: türelem. és 150szer elmondani nyugodtan ugyanazt:). A lányom 1,5 éves és jó ideje már azt csinálja, hogy amiről tudja, hogy nem szabad pl. konektor, közelít néz rám és már rázza a fejét és mondja, hogy nem-nem. stb. vannak ilyenek.
2011. jún. 2. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nálunk dettó ez megy. 11 hós szintén.

Szintén amerikai konyha, két lécsőfokkal választja el egymást a konyha és a szoba. Megindul rajta mászva, mondom neki állj, akkor megáll egy pillanatra, aztán megindul fejjel lefelé, próbálgatja magát. És mindennel ez megy, rászólok hogy nem szabad, rámnéz és nevet, sőt, aztán rávágja hogy DE. Besz@arás milyen édes olyankor, mást még nem is igen tud mondani, de ez már megy neki.

Szerintem ez még nem most lesz hogy rájönnek a szavak súlyára, de reméljük hamarosan. :)

2011. jún. 2. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Igen, hihetetlenül édesek. Van, hogy összecsapom ilyenkor a kezemet is, erre ő meg fülig érő szájjal tapsolni kezd.:)
2011. jún. 2. 17:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!