Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Mémet: Meg lehet-e valaha...

Mémet: Meg lehet-e valaha tanulni az összes főnév névelőjét?

Figyelt kérdés
kb. tudom 200 szónak, de a többi....ááá, csak tippelek
2011. máj. 18. 16:54
 1/4 anonim ***** válasza:
81%
Használni kell őket, mondatban sokkal jobban megragdnak. Amúgy a német anyanyelvűek sem tudják mindet.
2011. máj. 18. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
81%

Minden szónak nem, de ez nem azért van, mert nem tudod odatársítani a megfelelőt mindegyikhez, hanem azért, mert minden szót nem tudsz megtanulni. Szerintem. Szerintem angolból sem lehet minden szót tudni. Magyarból sem.



De ha arra vagy kíváncsi, hogy minden tanult szónak meg lehet-e jegyezni a névelőjét, akkor a válaszom igen.

Népszerű tévhit és nagy hülyeség, hogy a német névelőkben nincs semmi logika. Ezt egyébként már leírtam ezerszer, de leírom megint: rengeteg szabály van, amik alapján be tudod határolni, hogy mi micsoda. Nem olyanokra gondolok, mint, hogy az -e végű általában die, mert ezek nem elég konkrétak. Van, ami mindig működik (-heit, -keit, ung- -schaft, Präteritumból vagy tőhangváltással képzett főnév: springen->sprang-> der Sprung, ziehen->zog->der Zug, gehen-> ging, der Gang; infinitivből képzett főnév: das Segeln; stb). Szerintem ha az összes névelőszabályt megtanulor, akkor már alig lesz szó, amit azok alapján ne tudnál megmondani, hogy hova tartozik. Persze más, ha az ember lusta, mert nemakarásnak nyögés a vége, de én például nem nyugodtam addig, amíg ki nem kerestem mindet a Wikipédiáról és ki nem írtam őket. Ezt te is megeteheted. Én nagyon megörültem, amikor ezeket megtudtam, mert feltett szándékom megtanulni németül és úgy éreztem, ezzel fegyvereket kaptam, hogy megtanuljam a névelőket.


Másik: kreatív módszerek. Én felosztottam a szótárfüzetem minden oldalát két vízszintes vonallal három egyenlő részre (felső der, középső die, alsó das), így, mivel a lapot tudom vizualizálni, mindig emlékszem, hogy fenn, lenn vagy középen volt a szó. Gyakran ezzel a módszerrel hamarabb beugrik a névelő, mint a szó maga. Aztán az is jó, ha a hímnemű szavakat mondjuk narancssárga szövegkiemelővel áthúzod, a nőneműeket kékkel, a semlegeseket zölddel. Vagy amilyen színt csak akarsz. Légy kreatív, ha nyelvet tanulsz!

2011. máj. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Persze! Ha már millió hatszázezerszer hallod és mondod a szavakat (pl. Ausztriában vagy Németországban tartózkodsz), akkor már a könyöködön jön ki és rutinból megy.
2011. máj. 18. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Persze hogy nem, és a németeknek sem mindig megy.


A sok használattól a gyakori szavakét tudni fogod, és egy részükre rá lehet jönni, ill. van néhány szabály is.

2011. máj. 19. 01:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!