Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány órakor alszik el este 21...

Hány órakor alszik el este 21 hónap körüli gyereked?

Figyelt kérdés
Az én fiam egyre inkább kitolja az alvást. decemberben még 8-fél 9 felé aludt el. Február körül költözött át a saját szobájába, nem volt semmi gond az elalvással. Ekkor már 9 felé aludt el. 1-2 hete ez lett olyan fél 10, most már 10-kor alszik el. Tök mindegy, hogy fél 3-kor vagy 4-kor kelt fel a délutáni alvásból, akkor is csak 10 felé hajlandó elaludni. Mondjuk, soha nem volt egy nagy alvó. Rituálén, szokásokon nem változtattunk, ráadásul többet is mozog így a jó időben (napi olyan átlag 4 órát tuti kint vagyunk- 2x2). Az ember azt gondolná, majd akkor este kidöglik. Hát, nem! Az én életem 50x kijön vagy behív, pörög-forog az ágyában, pedig könyvet is nézegetünk, énekelek is neki, összebújunk, ahogy szoktunk. Normális ez? Volt nektek is ilyen időszakotok? Átmeneti dologról lehet szó? Korábban a könyvnézegetés után olyan 10 perccel már aludt.
2011. jún. 2. 13:50
 1/7 anonim ***** válasza:

Enyém valahogy így 18-20 hónapos kora körül kezdte, hogy csak este 10 után alszik el.. Volt olyan is gyakran, hogy csak 11 körül (egy órás hánykolódás után). Ilyenkor mellette fekszem, csend van, sötét van, nem beszélgetünk, és képes egy órán át is forgolódni, susog magában, játszik a sötétben a takarója sarkával, stb.


Most 2,5 éves, és pár napja már elalszik olyan 9, negyed 10 körül. Talán csecsemő korában aludt el ilyen korán utoljára :) De kidöglik egész nap, mert sokat jövünk-megyünk, elfárad.


Délután 1-3 között szokott aludni. Reggel 7, fél 8 körül kel.

2011. jún. 2. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Fél 8 körül esti mese, puszi, és kijövök a szobából, ő pedig elaltatja magát. Megszokta, hogy alvás van és kész.
2011. jún. 2. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Eddig nálunk is így ment, elaludt, és kész. Ezért tettem fel a kérdést, mert nem értem a dolgot.
2011. jún. 2. 14:11
 4/7 anonim ***** válasza:
A lányom pont azt csinálja, mint a fiad. Egyre később alszik el. A napi egy alvása is kezd kitolódni, nem ebéd után alszik, hanem 2 óra körül, max 1,5 órát alszik, és este 10 előtt nem dől ki, pedig már korán fürdetem, lefekszünk, simizem, stb, semmi. Nem ritka a 11 órás elalvás sem és gyakran felébred már reggel 7 előtt. Neki ennyi alvás elég. Én is el vagyok keseredve, más gyerek mennyit alszik, az enyém nem. A fiam sem volt nagy alvó, de ő este 9-6 ig aludt. A lányom nem. Remélem nem maradunk így, kitartást kívánok Nektek is!!
2011. jún. 2. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
20-kor alszik el már nagyon régóta,kb fél éves kora óta.persze nem akar még menni nyolckor aludni,de aztán átviszem,felsoroljuk az egész családot,hogy mindenki alszik.ettől megnyugszik,hogy nem marad le semmiről és kér perc alatt elalszik egyedül.egyelőre nem is akarok ezen változtatni.jövő héten lesz 21 hónapos a fiam
2011. jún. 2. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Az én fiam is jövő héten lesz 21 hónapos. Én is mindenkit felsorolok neki a családból, hogy ő is alszik, meg ő is....persze tojik a fejemre az utóbbi néhny nap.
2011. jún. 2. 14:24
 7/7 anonim ***** válasza:
Hát az én fiamnál változó. A helyzet az, hogy ha egy kicsit is alszik délután, akkor 10-ig, akár fél 11-ig fent van. Ezért azt szeretem, ha egyáltalán nem alszik nappal, mert olyankor fél 9-kor, nagyon max 9-kor kidől. Igaz, hogy ilyenkor már minden baja van este, de legalább tényleg elfárad és elálmosodik.
2011. jún. 2. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!