Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történt azokkal az Anyukákk...

Mi történt azokkal az Anyukákkal, akik szoptatás alatt fogytak, az elválasztás/elválasztódás után? Visszajöttek a kilók vagy maradtatok olyanok, amilyenek a szoptatás alatt voltatok?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 07:35
 1/7 anonim ***** válasza:
Nem jött vissza semmi. 5 kg-val vagyok kevesebb mint ahogy a terhességet kezdtem. Amúgy se voltam sose vastag, vékony alkat vagyok.
2011. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ja, és 25 hónapos koráig szopizott a kisfiam.
2011. jún. 3. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem jött vissza semmi, de nem is értem, hoyg miért jött volna vissza bármennyi is.
2011. jún. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én a szoptatás alatt a terhesség előtti súlyomnál kevesebbre fogytam,szerencsére lepörögtek a kilók.Amikor abbahagytam,visszajött kb. 2 kg.
2011. jún. 3. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat!


Akkor azt hiszem új ruhatárat kell vásárolnom, mert pillanatnyilag minden terhesség előtti ruhám lóg rajtam. Azt hittem ez csak a szoptatás idejére lesz így, de a tapasztalataitok szerint utána is így marad. :-)(1 éve szoptatok.)

2011. jún. 5. 09:43
 6/7 anonim ***** válasza:

Én csak a magam példáját tudom neked leírni.

Én a terhességem alatt fogytam 11 kilót.

4 kiló volt fiam mikor megszületett.

85 kiló voltam mikor a terhességem kiderült.

69 kiló voltam mikor hazajöttünk a kórházból.

8 hónapos koráig tudtam szoptatni a fiam ekkor voltam 73 kiló. Ahogy abbahagytam a szoptatás olyan gyorsan jöttek vissza a kilók,hogy csak na.4 hónap alatt híztam 10 kilót.

Most 2 éves már a fiam és most is 85 kiló vagyok és akármit csinálok nem tudok fogyni.

2011. jún. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Alkat (hízékonyság) kérdése. Orvos mondta egyszer, hogy ilyen esetben érdemes a női felmenőket megnézni, velük mi lett szülés/szoptatás után, genetikailag nagyjából hasonlóra lehet számítani. Ha megereszkedett a mellük, nekem is meg fog, ha nem híztak, akkor valószínűleg én se fogok, stb...

Aki szülés előtt se volt hajlamos komolyabb hízásra, az nagy valószínűséggel ha hízik is a terhessége alatt, akkor szoptatás alatt leadja.

No meg az életmód is sokat számít, mert nem mindegy, hogy valaki a paradicsomra és az uborkára kattan rá terhesen, vagy a pizzára és csülökre.


Saját példa: 1 cm és 1-2 kg eltéréssel pont akkora vagyok, mint anyám volt ennyi idősen. Ő bár későn szült (40), a terhesség előtti súlyához képest 2 kg plusszal jött ki a szülőszobáról, tehát ennyi hízott saját súlyra (engem, placentát, magzatvizet, stb nem számolva). A plusz 2 kg egy hét alatt le is ment róla, mert annyit ugrált körülöttem. Mindezt úgy, hogy a szülés óta nem eszik se pizzát, se dödöllét, mert az egész terhessége alatt ezeket kívánta és brutális mennyiséget puszilt be belőlük.

Még nem szültem, de fogyni könnyebben tudok, mint hízni, 1 év mozgásszegény életmód és éjszakai csokifalás miatt sikerült 3 kg-ot híznom. Vizsgaidőszakban vagy szerelmi csalódás miatt meg 7-8 kg szokott lepattanni rólam 2 hét alatt.

2011. jún. 5. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!