Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a gyerekek akik este...

Azok a gyerekek akik este 19utan is, kint, vannak nincs napirendjuk? Vagy ok nem babak hanem kisgyerekek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 20:21
1 2 3
 1/22 anonim válasza:
46%
:) ezen én is ki szoktam akadni amikor hallom szinte minden nap a lift előtt, hogy "anyuu én még biciklizni akartaaaam" megjegyzem, este 9 óra volt, nagyon idegesitő.Főleg amikor sikoltoznak az utcán én meg nézném a Barátok Köztöt :D
2011. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
Jó kérdés. Szerintem ez szoktatás kérdése. Kisfiam 2,5 éves. 7 fele szinte mindég már bent voltunk már, vacsi aztán fürdés, játék és alvás. Hiába van nyár, elfárad és nyűgös. Lent vagyunk reggel is, délután is.
2011. jún. 3. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
43%

Nekem van babám is és kisgyerekem is. 19 után már nemigen vannak kint, egyik sem. Fél 8 fürdés, 8-kor fekvés.

Igen, valószínű akik kint vannak este, nekik nem annyira fix a napirendjük. Mi így szoktattuk őket, most már ők ragaszkodnak hozzá, én ezért nem is borítom fel, akármilyen program is van. De nem mindenki így csinálja, azt is elfogadom.

Mondjuk itt már többször megköveztek, mert az a véleményem, kisgyereknek 8-kor már ágyban a helye.

2011. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
és vagyunk is:-) 2. voltam
2011. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Mindenkinek más a napirendje és mást lát jónak a gyerekének.


Nálunk pl. az ovisoknak este 8-kor ágyban a helye, lámpaoltás, közben meg ismerek olyat, ahol fél 9-kor még nincs alvás, de olyat is, ahol a kisiskolás gyerek 7-kor fekszik. Ahány ház, annyi szokás.


Plusz ha ma láttál valakit akiről eszedbe jutott a kérdés, gondolj arra is, hogy hétvége van, ilyenkor kevésbé szigorúak a szülők a lefekvést illetően.

2011. jún. 3. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
100%
Néha nálunk is előfordul,hogy még kint vagyunk most a jó időben ilyenkor. Lányom 14 hónapos. Ezeken a napokon általában valami felborította a napirendünket. (Pl. múltkor hosszabb útra mentünk autóval és hazafelé elaludt, 6 órakor ébredt. Persze, hogy inkább kint voltunk a játszó téren, mint itthon, ebben a szép időben.) Rendes szokás szerint 19-kor van fürdés, aztán alvás.
2011. jún. 3. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

Hát most, hogy már meleg és világos van 19 után, mi is szoktunk néha még lent lenni a játszón, sőt, van, hogy addig nem voltunk valami miatt, és 18:45 körül még leszaladunk a játszóra a házunk elé.

A fiam 1,5 éves, fél 8-kor van fürdés, nyáron kitolódott 8-ra is akár, aztán fél 9-kor már ágyban van, és utána alszik is. Miért ne lenne napirend? Ez a napirendünk. Még nem bölcsis, nem kell 7-kor már aludnia, hogy másnap korán tudjon kelni. Mellesleg így is korán kel, fél7-kor.

2011. jún. 3. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Én tavaly nyáron bőven kinn voltam még 7kor az akkor 8-10 hónapos fiammal. Egyszerűen azért, mert fél 10 előtt soha nem aludt el, így fél9-9 között fürdettünk. Reggel így is max. 6ig aludt, jó esetben. + nappal 2*30-40 percet! Lehet, hogy hülyének néztek, de miért lettem volna a 30 fokos lakásban este a gyerekkel, amikor végre kinn kezdett normális idő lenni, ha úgyse aludt... Most 20 hónapos, fél9-9 között alszik el, menetrendszerűen :) Vicces, hogy sokkal többet alszik most, mint tavaly :)
2011. jún. 3. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok: ja, így is 6-7 között kel, de ez már rekord nála :)
2011. jún. 3. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%

a Lányom, aki márciusban volt kétéves, télen mormota módjára már hétkor aludt. Most meg? fél ötkor hazaérünk a bölcsiből, és be sem jön a házba. Kint játszik, kint vacsorázik, és ha tehetné, kint is aludna. Az egykori kis mormota még nyolckor is homokozik, és hintázik :)

(ja, és van napirendje, most éppen a nyári időszámítási)

2011. jún. 3. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!