Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Azok a gyerekek akik este...

Azok a gyerekek akik este 19utan is, kint, vannak nincs napirendjuk? Vagy ok nem babak hanem kisgyerekek?

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 20:21
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
100%

Attól, hogy fél 8-8-ig kint vagyunk nyáron, még van napirendünk, csak gondolom nem ugyanaz, mint a Tiétek :)

8-kor vacsi, fél 9-kor fürdünk, 9 körül alszik a lányom. Ha korábban fektetem, 5 körül ébred (így is 6-negyed7-kor már fent van).

2011. jún. 3. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
100%
Én ismerek olyant,akinek az ovis gyerekeinek a fekvése annyira szigorú,h az este 6! órától nem térnek el semmi kedvéért,lehet karácsony,szilveszter,nyár bármi.De olyant is akinek a szintén ovis gyereke megy anyukával az este 10-kor kezdődő koncertekre.Szerintem egyik sem normális...Figyelembe kéne venni a gyerek korát,szükségleteit,az időt,szóval sok mindent.Nálunk pl a két kicsi soha nem aludt még el 9 előtt,babakorukban sem,úgyh 8 körül megy mindenki az ágyba-négyen vannak-,mese,és lehet olvasni az ágyban.A nagyok 2 perc alatt elalszanak, a kicsik beszélgetnek,olvasgatnak még kb 9-ig,akkor alszanak el.
2011. jún. 3. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, hogy még baba-e vagy már kisgyerek, de 16 hónaposommal simán kint vagyunk este 7 után is. Tavaly nyáron (akkor volt 4-6 hónapos) este 7 előtt ki se mentünk a lakásból. És akkor még bőven baba volt...

Ja és napirendünk is van, csak egész egyszerűen későn fekszik le a gyerek. Nem tudjuk hamarabb letenni, mert felébred, és éjfélig kukorékol.

A napirend nem azt jelenti, hogy reggel 7-től este 7-ig... Van akinek más időpontokban vannak a dolgok. A lényeg a rendszeresség!

2011. jún. 3. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
100%

Most 13 hónapos, nem tudom, babának számít-e még, tavaly nyáron még biztosan az volt, és kint voltunk 19 után.

Hogy miért? Tavaly itt volt az iszonyat meleg, nem is szerettem sokkal hamarabb levinni, ha nem volt muszáj. Idén örülünk, hogy Apa hazajön 6 körül, addigra már túl vagyunk a játszóterezésen, a férjem lezuhanyzik, és még egyszer lemegyünk fél héttől fél nyolcig, és világosban sétálhatunk egyet hármasban. Megjegyzem, rengeteg babával és kisgyerekkel találkozunk.

Van napirendünk, csak más, mint a tiétek. Ennyi.

2011. jún. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
100%

Ahogy a 20:57es is írta:


Van napirendje, most éppen a nyári időszámítási. :D

Az én fiam 20 hónapos, tehát már kisgyermeknek számít. Kertes házban lakunk, ált. mostanában 8 körül jövünk be. Délután 6 körül megyünk ki, mikor már kezd elviselhetővé válni az idő. Fél 9kor vacsi, fürdés, 9nél hamarabb nem alszik, de ált. 1/4 10, mire kidől. Így is reggel 6, max. 7kor felébred.

2011. jún. 3. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom miért olyan "bűvös" idő ez a 19 óra, hogy utána már nem lehet kint lenni?:-)Fiam 21 hónapos és este 20 óra körül jövünk be, persze így nyáron.Olyan jó idő van már akkor, jó levegő.Nyolckor vacsora, fél kilneckor fürdés, majd alvás.Ez is napirend!Jó, este kilenckor már semmi helye kisgyereknek az utcán, de ha pl. egyszer elmennek egy esti programra(pl koncert), még nem dől össze a világ, persze ha a kicsi nem nyűglődik, és nem erőltetik neki.Hát, hogy este hatkor bezárni a gyereket......Ja, és mi is kertes házban lakunk, van homokozó, hinta, kertészkedik velünk este.
2011. jún. 4. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
19%
21 hónapos a fiam,de most is,mint télen hatkor hazajövünk,mert utána vacsora,hétkor fürdés,nyolctól alvás.nem marad le semmiről,ha nem viszem még nyolc órakor sétálni.van a házunkban egy fél évvel fiatalabb baba,ők akkor indulnak sétálni,amikor én fektetem le a fiam.Így ne csodálkozzon,ha tízkor alszik el.
2011. jún. 4. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
85%
Csak azt nem értem, miért kell azon csodálkozni, ne adj'Isten megszólni, akinek máshogy jó. Valaki nyolckor már lefekteti a gyerekét, más csak kilenckor. És? Akkor mi van? Ovisoknál, iskolásoknál persze más, mert nekik korán kell kelni másnap, de ha én úgy döntök, hogy kilenckor teszem le az egyévesemet, mert így jó eséllyel alszik reggel hétig, akkor nem hiszem, hogy bárkinek bármi köze lenne hozzá.
2011. jún. 4. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
83%
Meg még annyit hozzáfűznék, hogy itt a nyár, néha nagyon meleg van napközben. Déli országokban teljesen természetes, hogy amikor tombol a hőség, senki nem viszi játszóterezni meg sétálgatni a gyerekét, hanem este 7 után özönlenek ki az utcára, amikor elviselhető az idő, és akár 9-10-ig kint maradnak. Ilyet azért mi sem csinálunk, de ez sokkal szimpatikusabb eljárás, mint az, hogy minden körülmények ellenére ragaszkodjunk a "szent napirendhez".
2011. jún. 4. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%

szia,


de van napirendünk!! és szabályok is!! attól, hogy este 7 után esetleg kint vagyunk a fiammal még nem egy kicsapott gyerek, akivel nem foglalkozunk!! ...

hétköznap legkésőbb fél 8-kor felfelé, fürdés, vacsi, alvás fél9-9 felé, mert másnap ovi. a hétvégék mások, akkor kint vagyunk akár este 9-ig is a lakás előtti parkban a többi gyerekkel és a barátainkkal. megtanulta, hogy ez a rendszer. nyáron a kánikulában mi 5 előtt nem nagyon megyünk le, viszont a 4.-en lakunk, így szeretünk kint lenni. nem értem, miért kell ezen fenn akadni...


Ági

2011. jún. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!