Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mindenki ilyen nehezen viseli...

Mindenki ilyen nehezen viseli a sok sírást vagy csak én? Sokszor kikészülök teljesen!

Figyelt kérdés
2011. jún. 3. 20:49
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Amikor a lányomnak rossz napja van, és sír egész nap, akármit csinálok is, akkor én is kiborulok. Olyankor alig várom, hogy hazaérjen a férjem. Én meg fogom magam, és kimegyek. Vagy csak az udvarra, vagy elmegyek futni. De muszáj elmennem valahová! Aztán megnyugszom, és minden oké.

Szóval nem vagy egyedül. :)

2011. jún. 3. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
48%
én egy hete vagyok teljesen kész. Már az ébredés pillanatában hisztizik a 16 hónapos lányom. elegem van. ráadásul 25 hetes terhes vagyok. sokszor sirok, mert nem birom. és olyan ideges is vagyok, hogy ma pldául falhoz vágtam egy 82 darabos pelenkacsomagot. jó lenne 1-2 nap egyedül, nem tagadom....
2011. jún. 3. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül:)Mikor ici-pici volt fiam, elég sokat sírt, hát sokszor én is sírtam vele, és bevallom őszintén, néhány tányért falhoz vágtam volna, de persze nem tettem.És szégyenlem is, hogy ilyen indulatok voltak bennem.Most 7,5 hónapos, és igen, még most is néha kiborulok, mikor nyűgösebb, és semmi nem jó neki....

mennyi idős a babád?

2011. jún. 3. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Az én kislányom 8 hónapos és ráadásul én is 8 hetes kismama vagyok. Sokszor olyan feszült vagyok a sok sírástól hogy úgy érzem megőrülök. Nagyon rossz és nem tudom mit tegyek mert nem akarom hogy a kislányom igya meg a levét annak hogy nem tudom megnyugtatni magam.
2011. jún. 3. 21:03
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy egyedül én is érzek ilyesmit és utána meg olyan rossz mert bűntudatom van hogy haragudtam rá. Én ha nem bírok vele helyszínt változtatok vagy pancsolok vele a csapban vagy konyhában pakolászhat vagy csak berakok zenét és arra kitomboljuk magunkat ez álltalában beválik(én ugrálok és ordítom a szöveget neki meg ez tetszik)
2011. jún. 3. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó nagyon kereatív anyuka vagy!:)
2011. jún. 3. 21:06
 7/12 anonim ***** válasza:

Á dehogy.

Annál, hogy egy baba sír, csak az a rosszabb, ha kettő üvölt egyszerre... :o(


Igen, a humor és a poénkodás sokszor segít, de nekem gyakran nincs ehhez energiám.


Van hogy azt mondom nekik: ok, sírjatok egy kicsit, és ha megnyugodtatok, visszajövök.


Bár azt hiszem, nagyon nem mindegy, mennyi idős egy baba/gyerek, attól függ, hogy hogyan kell/lehet kezelni, meg attól is, hogy miért sír (már ha ki tudja az ember deríteni).

2011. jún. 3. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
48%

Igen, nehezen, és még terhes sem vagyok, h érzékenyebb legyek.

Pár napja kikészít a fiam:( Már a reggeli ébredésnél látszik rajta, h "jó" napunk lesz. Az amúgy folyamatosan kacagó, mosolygós babám átváltozott egy hiszti géppé.:( Sztem a frontok is megviselik és még ehhez jön a fogzás is, de amikor egész nap hisztizik, mert ez hiszti, tudom mikor sír igazából na ez kikészít. Csak kézben jó, vagy még ott sem, feszíti magát, az altatásról már ne is beszéljünk.

Szóval nem vagy egyedül!

2011. jún. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nekem az újszülöttkori sírás a halálom volt, rettenetesen megviselt. Ezért nem is vállaltam (azért írom így, mert ennél a résznél általában egyedül vagyunk...) még a másodikat, ki kell alakulnia a lelki igényemnek rá. Szerintem keress sok pozitív gondolatot, mert nagyon kemény lehet, amikor kettő ordít. Bocs, hogy ezt írom, de gondolom nem azt várod, hogy ámítsunk, hanem hogy erőt adjunk. Szóval nézz szembe a gonddal. Én ilyesmiket hajtogattam a fejemben: egyszer úgyis abbahagyja! számolgattam neki a tapétán lévő ábrákat, plüssállatokkal felváltva beszéltünk hozzá, egyéb eszement dolgok -nagyon sírós volt a lányom picinek. Énekeltem, simogattam, édességet ettem (ezt amúgy nem ajánlom annyira -hehe), néha, ha tudtam belenyomtam valaki kezébe, majd két perc múlva visszaszereztem. Feküdtem/álltam/ültem/billegtem a hintaszékkel és általában sírva néztem a plafont, hogy soha többé nem szülök. Hát, ennyire nehezen. Mintha a lelkemből téptek volna ki darabokat, amikor sírt. De ennek is vége lett egyszer. Mostmár lehet vele kommunikálni, és általában csak okkal sír. Bár az ok néha hiszti :) én így. Bocs, ha hosszú lett.
2011. jún. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Nyugi, nekem kettő van és álltalában egyszerre lesznek "dili-hopposok", fronttól vagy mitől, de akkor ki tudnék szaladni a világból!!!! Nagyon kéne már egy kis magány, legalább egy nyugodt (pl:napozgatós) délután gyerekek nélkül!
2011. jún. 3. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!