Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Állandóan ülni akar a babám,...

Állandóan ülni akar a babám, a 4hónapos múlt. Ha a testemmel megtámasztom az ölembe a hátát nem lesz baja? Mikor lehet a babakocsit is egy kicsit megemelni?

Figyelt kérdés
2009. márc. 18. 18:38
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos, nem tesz neki jót, a kis gerincét nagyon megterheli a gyakori ültetés (pláne ebben a korban). Attól kezdve lehet (elviekben) huzamosabb ideig (mondjuk egy séta erejéig) ültetni, amikor már megtartja magát. Kis mértékben jót tesz a gerincének, ha engeded, hogy az ujjadba csimpaszkodjon és felhúzza magát, hiszen erősödik tőle. A túl korai ültetés, állítgatás ízületi problémákat, gerincferdülést okozhat. Emiatt célszerű kivárni, amíg már megerősödik a baba (Láttam már babát, aki fél évesen totyogott, de rá pár hónapra olyan ízületi problémák alakultak ki szegénykémnél, hogy abba sem hagyta a sírást, úgy fájt neki). Nem ijesztgetni akarlak, természetesen. Csak arra szeretnélek figyelmeztetni, hogy ne sürgesd a dolgokat. Tudom és tapasztalom, hogy sok baba nagyon korán szeretne (sőt követeli), hogy ültessék vagy állítsák fel. Kis mértékben, mint mondtam, ez nem baj. Nagy mértékben azonban a baba kárát okozhatja, ha a szülő nem tud nemet mondani. Én azt javaslom, hogy ha nem fontos, akkor ne ültesd. Néha napján belefér, hogy az öledben csücsüljön egy picit, de érdemes azon is elgondolkodni, hogy a tényleges, valós felülés 8 hónapos kor tájékán esedékes. Tehát addig nem is célszerű a babakocsi állítgatáson törni a fejed.

Üdvözlöm a Kicsit!

2009. márc. 18. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Mi 3 és fél hónaposak vagyunk és ugyanez a helyzet. Ráadásul, amikor nem hajlok meg az akarata előtt és nem ültetem fel, úgy behergeli magát ez az amúgy tündéri, mosolygós baba, hogy perceken keresztül vörös fejjel, dühösen ordít :)
2009. márc. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Az első válaszoló lennék!

Igen, mostanság a babák mindent rohamtempóban csinálnának, aztán megy az üvöltés teli torokból, ha nem úgy van, ahogy ők azt elképzelték. Teljes mértékben meg tudom érteni az anyukákat! Azonban én még mindig azon az állásponton vagyok, hogy mindent csak mértékkel és ritkán. Ha eljön az ideje, úgyis segítség nélkül fogja csinálni, amit akar. :) Akkor meg aztán nincs lehetőség variálni! :):)

2009. márc. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!