Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átálltunk napi ötszöri evésre,...

Átálltunk napi ötszöri evésre, és kevesebbet eszik a babám! Miért van ez? Nemsokára 3 hónapos.

Figyelt kérdés
Amikor átálltunk a napi 6-ról 5-re, akkor egyszerre benyomott 180-at is két napig, most 140-160-at eszik csak, már másfél hete. Nem fogad el többet, nem is tűnik éhesnek. Csak tápszeres.
2011. jún. 6. 00:06
 1/4 A kérdező kommentje:
Legutóbb a védőnőnél beírták a napi 800-at hozzá, és most hát a 750 sincs meg minden nap. Amúgy sokat javult a hasfájása, mióta csak ötször eszik, lehet, hogy eddig mindig ennyire túletettem?
2011. jún. 6. 00:08
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, ha kevesebbet eszik. Az lehet a nagy meleg miatt is. A lányom 14 hetes múlt, este eszi csak meg a 180-at, nap közben az is előfordul, hogy még a szokásos 150-et sem tudom megetetni vele. Azt ő tudja, hogy mennyi esik jól neki. A mennyiség meg függ a súlyától is. Amikor mondtam a doktornőnek, hogy pár napja éjjel is eszik a babám, akkor azt mondta, hogy nem baj, mert belefér a súlya szerinti mennyiségbe. (Az más kérdés, hogy táplálóbbra csinálom a vacsoráját, mert neki sem jó, ha éjjel eszik folyton.)

Úgyis mentek majd a 3 hónapos státuszra, és ha gyarapszik a súlya, akkor biztosan nincs gond. Egyébként meg ha nem gyarapszik olyan sokat, akkor se nagyon tudsz mit tenni, mert beleerőszakolni nem tudod a kaját. Annyiszor adj neki, amennyiszer kéri, és annyit, amennyit megeszik. Ha 140, akkor 140. :)

2011. jún. 6. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam is kevesebbet eszik pár napja, szerinte is a meleg miatt. Melegben mi, felnőttek sem vagyunk olyan jó étvágyúak. Azt is észrevettem, hogy amióta itt a nyár, a pirinyóm issza a teát is! Van olyan, amikor hiába kínálom a tápszerrel, alig eszik, viszont benyom azonnal 40-50 gramm cukor nélküli csipkebogyó teát. Szóval szomjas. Eddig nem fogadta el sem a teát, sem a vizet!
2011. jún. 6. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! Bár nálunk azért van hűvösebb is mostanában (külföldön élek), de igazatok van, majd ő tudja, mennyit akar enni. Csak azért aggódom, mert olyan kis mafla, evés után 1 órával már tudna megint enni. De inkább játszunk, elvan, nem sír, mosolygós baba. Nem akarom túletetni sem, meg éheztetni sem. Egyébként 5085 gramm volt 17-én. A teát ő is imádja, hasfájásra kap édesköményt, de nagyon szereti.

Azért várom már nagyon a következő vizsgálatot, mert nincs mérlegünk, és kicsit izgulok. Meg biztos az orvos is furán fog nézni, hogy előzőleg evett 800-at, most meg 750-et is ritkán.

2011. jún. 6. 12:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!