Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mitől lehet az, hogy másfél...

Mitől lehet az, hogy másfél hetes csecsemő elalszik de csak 1 percre utána mindig megrándul mintha megijedne és már fel is kelt és sír?

Figyelt kérdés
Unokatesóm babája sokszor rángatózik és úgy felriad mitől lehet ez? Olyan mint mikor valaki rosszat álmodik...
2011. jún. 6. 10:47
 1/8 anonim ***** válasza:
ez reflex, ami el fog múlni. Azért van, mert az anyaméhben voltak határai, amikor kaplimpált, nekiütközött a hasfalnak. Most, hogy már kint van, ezek a határok már nincsenek és ezeket keresi megszokásból. Legalábbis nekem ezt mondt a szülésznő az első lányom születése előtt, hogy ne ijedjek majd meg, szüléskor is ezt fogja csinálni.
2011. jún. 6. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Álmodnak sajnos rosszat!Állítólag a szülésről..Nem egy kellemes élmény az biztos!Ez el fog múlni, az én lányomnak is volt ilyen.Már nem tudom mikor múlt el így őszintén.Most 5 hónapos és még mindig néha felsír éjszaka..
2011. jún. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom hogy csecsemőknél van-e alvásparalízis, mert nálam szokott ilyesmi lenni, csak én közbe úgy érzem, hogy fent vagyok, de közben aludtam is és többször előfordul 1 este, hogy percenként riadok, meg furán érzem magam, sajnos a kisbaba nem tudja megmondani, hogy mit érez közben, de én is ilyenkor megrándulok. Amikor megfordulok, vagy pózt váltok, akkor tudok normálisan elaludni, nem minden éjjel van így!!!
2011. jún. 6. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azén kislányom is csinált ilyet. Kb. úgy rándult össze, mint mikor én pl. azt álmodom, hogy leesem valahonnan. Aztán rájöttem, hogy úgy tudok neki segíteni, ha bebugyolálom úgy, hogy lehetőleg a kezét se tudja mozgatni. Azóta átalussza az éjszakát. Esetleg próbálják meg, bár ebben a melegben nem tudom hogy viselné...
2011. jún. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ez ellen még jó módszer a hason altatás. Sokan félnek tőle a bölcsőhalál miatt.

A kisfiam is "rángatózott", kapálózott és folyton felriadt rá, ezért hason kezdtem altatni. Utána már sokkal nyugodtabban aludt. Most 7 hónapos és még azóta is hason alszik. Természetesen van légzésfigyelőnk!

2011. jún. 6. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Ezt rebegésnak is hívják, természetes, még nagyon a születés "élményét" éli újra és újra.El fog múlni.
2011. jún. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom csak akkor csinálja, ha hanyatt fektetem. Hason soha. 2 napos kora óta kizárólag hason alszik, háton talán 2x sikerült elaludnia. Még a babakocsiban is hasra kell fordítanom, hogy el tudjon aludni. Hason még sosem rándult össze, hanyatt szinte mindig, kivétel, ha az ölemben alszik.. 11 hetes.
2011. jún. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
2011. jún. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!