Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy bírjátok elviselni a...

Hogy bírjátok elviselni a baba sírását?

Figyelt kérdés
5 hónapos babaám van, egy tündér, nyugodt, semmi gond vele egyetlen egy kivétellel, az pedig az altatás. Iszonyat fáradt, üvölt, de nem akar aludni, se ringatva se sehogy. Végül persze szó szerint elájul, de én már ki vagyok ettől. Napi 4x végig csináljuk ezt és már kiborít. Mindemellett kiborulok az élet sablonosságától, ugyan akkor kelek, minden nap ugyan azt csinálom, a fő programom, hogy főzzek és vásárolni menjek. Már arra vágyom, hogy 2 éves legyen és mehessen bölcsibe. Rossz anya vagyok? Ti ezt hogy vészelitek át?
2011. jún. 7. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:

Mitol kezd el sirni?


Miert nem csinalsz mast, ha masra is vagysz? Mi akadalyoz?

2011. jún. 7. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
:) Mintha én írtam voltam le az érzéseimet... Ez érdekes, mindamellett örülök, hogy nem csak én érzek így. Az alvás: az én fiam 4 hónapos, és ő iszonyú nyűglődős, amikor fáradt, sír is, van amikor ordítva sír, alig vesz levegőt, stb... Na én olyankor felveszem, a feje a a bal karomon, a feneke a jobb karomon, cumi a szájába, kicsit fújom óvatosan, mert akkor abbahagyja a sírást és cumizni kezd. Na olyankor már csukódik le a szeme, 3 perc ringatás, beteszem az ágyába és már alszik is. Próbáld ki Te is, hátha... Amit érzel... Én pontosan ugyanígy vagyok. A monotonitás kikészít. Minden napom egyforma, de tényleg. Én csak azt várom, hogy nagyobb legyen, 1-2 éves, hogy lehessen vinni mindenhova, mert akkor már nem lesz uncsi. Budapesti vagy:?
2011. jún. 7. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Az én babám is gyakran sír alvás előtt. Most már megszoktam. Tudom hogy pár perc, és elalszik. Ez életkori sajátosság. Meg kell tanulniuk egyedül elaludni. Szerintem örülj hogy egyébként, ezt leszámítva egy tündér. Amúgy biztos nem vagy rossz anya ha szerinted egy tündér a babád, de én valósággal rettegek attól hogy pikk-pakk eltelik ez az idő amíg vele lehetek itthon. Nagyon nem várom az ovit :(
2011. jún. 7. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igen pesti vagyok. Már azzal is kiegyeznék, ha játszóra vihetném, de ott meg rettegek a sok anyukától, akik csak fényezik a saját gyereküket és nem tudnak másról beszélni, csak a pelenkákról, hogy mikor milyet kakilt a baba, mit evett, stb, stb. Biztos van kivétel, remélem én is összefutok majd ilyen kivételes anyukákkal, akikkel lehet majd másról is beszélgetni.
2011. jún. 7. 14:27
 5/7 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Nem akarsz találkozni? :D
2011. jún. 7. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az enyem is sokszor sirna ilyenkor, de nem hagyom sirni, mellre teszem, attol azonnal megnyugszik. Mivel ez valt be a legjobban, igy ezzel altatom. Sokszor van persze, hogy felbred, sir, akkor ujra cicit kap. Probald ki te is, ha gondolod es anyatejes a babad, nagyon hatasos.
2011. jún. 7. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, de mindig lesz valami nyűgje ami miatt lesz ilyen időszak. Tudom, hogy csúnyán hangzik amit mondok, de ha legközelebb ennyire sírdogál, tedd be az ágyába és hagyjad sírni egy kicsit(pl.10 perc), búcsúz el és gyere ki a szobából. A fiam is ezt csinálta(4 hónapos volt)már teljesen kivoltam, minden altatás 1 óra volt, egyszer meguntam letettem puszi és kijöttem a szobából nem telt el 5 perc és aludt. Pont az volt a baja, hogy fogtam:-) Most már 21 hónapos és 98%-ban egyedül alszik el.

A sablonosságra meg azt ajánlom, hogy kérjél szabad napot a párodtól, ha megtudod oldani:-) Havi 1 szabad nap jót fog tenni:-)

2011. jún. 7. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!