Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mit tudnátok/tudtatok elviseln...

Mit tudnátok/tudtatok elviselni azért, hogy legyen segítségetek a baba körül?

Figyelt kérdés

Azon gondolkodom mostanában, hogy ha megszületik a második kisbabánk az akkor 14 hónapos "nagy" mellé, kérjek-e segítséget az elején (amikor a férjem már visszamegy dolgozni) anyától, anyóstól, nagynénitől?!

Anyámmal nincs az az igazi anya-lánya viszonyom, ő olyan, aki mindig mindent és mindenkit irányítani akar. Ha valamit mondok neki, rögtön nekemugrik, hogy na NEM GONDOLOD, HOGY ÉN EZT NEM TUDOM!!! Semmit nem fogad el, amit mondunk neki, és ha én nem fogadok el vmt, amit ő mond, akkor csak ugat velem, mert aki nem azt gondolja, amit ő, az NA NE LEGYEN MÁR EKKORA IDIÓTA! Amikor már látszik az arcán, hogy felfogta, hogy nincs igaza, akkor is hajtogatja a magáét, csak akkor már halkabban. Nem emlékszem vissza az elmúlt 29 évből egy alkalomra sem, amikor belátta volna, hogy nincs igaza.

Nagynéném egyszer volt itt 3 napig, amikor 72 órából legalább 54-et végigbeszélt. Rendszeresen hajnali egy körül aludtunk el (férjem nem volt itthon), mert addig beszélt. Ha elkezdett sírni a gyerek, akkor is tovább mondta. Otthagytam, bementem a gyerekhez, ő pedig jött utánam, és még mindig mondta.

Anyósommal mindösszesen annyi a "probléma", hogy nem magyar, és akármennyire beszélünk jól angolul mindketten, mégis sok energiát vesz el, hogy állandóan külföldiül beszélünk. Aztán meg, ha pl. porszívózik, kiporszívózza a szőnyeget a szobában, de a szoba másik felén, ahol nincs szőnyeg, nem jut eszébe átmenni a porszívóval. Na az a lényeg, hogy engem nem nyugtat meg, amikor ő csinál valamit nálunk. Úgy pakol be a mosogatógépbe, hogy utána az edények fele koszos marad, mert egymásra voltak tapadva (pedig nekik is van gépük otthon). Vagy, hogy melyik edényt hol tartom a szekrényben, az neki tök mindegy, oda pakolja, ahol helyet talál. Ebből az következik, hogy alig találok meg valamit, mert az összes szekrényt és polcot végig kell nézni, mire megtalálom.

Na mindenesetre még így is ő a legkevésbé idegesítő.

De ahogy végiggondolom a lehetőségeket, egyre inkább azt látom, hogy azzal járnánk a legjobban, ha nem jönne ide senki. Nem lesz több nyugalmam akkor sem, ha bármelyikük itt lesz és segít a háztartásban. Nem leszek kevésbé fáradt, nem lesz kevesebb dolgom, plusz itt lesz valaki, aki idegesen tördeli a kezét, ha csuklik a gyerek, és kolompol, hogy MEGFÁZOTT, ahányszor tüsszent.

Ti mit gondoltok? Ki mit viselt el a segítségért, ami még megérte? Amit újra vállalna, ha jönne még egy baba (vagy vállalt, amikor jött)?


2011. jan. 18. 10:08
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Az ember a családját nem változtathatja meg ez rád is igaz. Ha nem felel meg a családból senki akkor fogadj fel au pairt v. keress állandó bébiszittert az majd azt csinálja és úgy ahogy Te akarod.


Nem olyan drága pár órányi segitség egy esetleg több testvérrel rendelkező egyetemista lánytól. Csak legyen elég talpraesett.


A családból én édesanyámat választanám mert képes együttdolgozni bárkivel.


anyósommal sincs bajom csak állandóan kételkedik bennünk ezt utálom.


más nincs úgyhogy kettejük együttes segitsége van. Ki miben jobb...

2011. jan. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

:-)

A nővérem ha itt van olyan mint ha 2 gyerek lenne,pedig 32éves:-) Sokszor csak hátráltat.Amikor 9 hónapos terhes voltam,nem akarta fel hozni a lépcsőn a nagyot,mert fáj a lába,de ugyanakkor kb 100m-en át cipelte a gyereket az utcán,csak hogy a férjemet idegele,mert rászólt hogy nem fogjuk tudni cipelni a gyereket ha ő elkapatja...

Az anyám..uhh,néha nagyon gázos tud lenni,amikor szoptattam képes volt órákon keresztül szünet nélkül azt hajtogatni körbe körbe,hogy:Egyek rendesen,igyak sok tejet,EGYEM A GYEREK TÁPSZERÉT(?!) tegyek pelenkát a mellemre,hogy meg ne fázzon a tejem(július volt,35fok),stb stb.Amikor a második babámmal mentem ki sétálni,november volt,azt mondogatta körbe körbe hogy az overál,a lábzsák,és a pokróc mellé tegyek rá még egy pokrócot,meg ne fázzon.

Beteg gyereket nem viszünk ki 2 hétig.Akkor sem ha már semmi baja,és láza sem volt.Ezt kb.40x hallgattam meg.Meg még sok más...

2011. jan. 18. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, de szerintem sokan megcsináltuk ezt a dolgot a két kicsivel segítség nélkül, köztük én is. Nem egy nagy dolog, oké nem mondom, hogy könnyű, de bele lehet rázódni, és ráadásul nyugodtabb vagy. Ha ennyire nehéz lesz a 3 családtagból valakivel is együttlenni, akkor inkább csináld egyedül. Nem hiszem hogy kéne bárkit is fogadnod.

Én utólag belegondolok, nem akartam volna hogy p, anyósom itt bosszantson a régi gyereknevelési tanácsaival, így nem is hívtam. Anyuval ellettem volna, de ő meg nem tudott jönni. De hidd el ha belevaló csaj vagy, megtudod egyedül is csinálni!!!! ezen ne törd magad. Alegfontosabb lesz abban az időben neked, hogy nyugodt maradj!

2011. jan. 18. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

OFF: ti sem vártatok sokat a ketteskére... :D


ON: Ezt neked kell tudni. Nálunk 18 hónap van a csemeték között, simán végig tudtam csinálni, amikor apa visszament dolgozni, pedig csak egy hetet volt itthon velünk. Én inkább olyan segítséget kaptam, hogy otthon megfőztek a mamák, a férjem majd beugrik a kajáért hazafele jövet. Ez ment kb. 2 hétig, utána felváltva én főztem és rendeltem a kaját. A nagyik még tovább főztek volna, de a férjemnek hiányzott már az én főztöm :)

A ki mit viselne el...? kérdéskörhöz. Nálunk mindkét gyerek előtt a nagymamák ragaszkodtak ahhoz, hogy míg én a kórházban vagyok, ők kitakarítanak. Kb. két hétig pakolásztam vissza mindent a helyére. De úgy voltam vele, hogy ha ez nekik örömet okoz, akkor csinálják. Meg már egyébként is ráfért az ablakokra egy alapos pucerálás :)

2011. jan. 18. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem volt segítségem, és nem is szerettem volna. Amit tettem: rendeltem ebédet két hétig, amíg beállt a rend. Addig csak a gyerekekkel foglalkoztam, meg a takarítással.
2011. jan. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ne haragudj meg a válaszért, de az általad felsorolt kínálatból senki sem szeretnék választani;)

Nálunk ugyan nem ilyen pici a korkülönbség, de három gyerek van. Én minimális segítséget fogadtam el. Inkább rendeltem az ebédet, amikor a férjem tudott, segített, de az, hogy hetekre valaki ideköltözzön... semmi esetre sem. Mi már egy külön család vagyunk, külön igényekkel, szokásokkal, és megoldottuk a dolgokat. Jobb, ha a család csak látogatóba jön, aztán megy is haza mindenki utána.

2011. jan. 18. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én a saját családomból egyértelműen anyukámat választanám, amikor én születtem akkor a nagymamám jött pár hétig segíteni.

A tiedből ... hát, nehéz helyzetben vagy, szerintem először próbálj meg egyedül boldogulni és ha nagyon nem megy, akkor hívni segítséget. Este főzzön a férjed, hogy azzal már ne legyen gond, vagy addig foglalkozzon a gyerekekkel amíg Te gyorsan megfőzöl, a takarítani szerintem elég heti egyszer (porszívózni stb.) és azt egy férfi is megtudja csinálni, a mosás, mosogatás már nagyobb gond.

2011. jan. 18. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Hát én úgy látom, hogy ha jönne valaki segíteni a felsoroltak közül, az mind megterhelőbb lenne, mintha nem jönne senki. Ha a férjed el tud menni szabira az első hétre, amikor már otthon vagytok a kórház után, az nagy segítség lesz, utána meg már valahogy csak magadra találsz a tennivalók között :) Legalább is szerintem ez még mindig kevésbé fárasztó, mint a felsorolt rokonok segítsége, akik talán pont annyi energiát le is szívnak belőled, mint amennyit megtakarítanak neked, szóval ugyan ott vagy velük, mint ha ott se lennének.
2011. jan. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kaján kívül ne kérj segítséget, jobban jársz :)

Vagy esetleg annyit, hogy pl. maradjanak a kicsivel 1 órát, amíg te sétálsz egyet a naggyal vagy fordítva, hogy vigyék le a nagyot egy kicsit a játszóra, amíg te pihensz 2 szoptatás között.

A takarításból ne csinálj akkora ügyet (mondom én, a rendmániás :)), senki sem fog megszólni, ha csak akkor lesz elmosogatva, ha hazaér a párod.

De a főzés, az tényleg "luxus", szerintem. Min. 2 óra mindennel együtt, azt az időt a gyerekekkel is töltheted és így legalább a nagymamák is tudnak segíteni. Tehát így a kecske is jóllakik és a káposzta is megmarad, vagy hogy is van :)

2011. jan. 18. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!