Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Pár hónapos baba mellett...

Pár hónapos baba mellett mennyit segít párotok otthon?

Figyelt kérdés
Elégedettek vagytok vele? Értem ezalatt a babával való foglalkozást és a házimunkát is.
2011. máj. 22. 10:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
A párom dolgozik, szinte folyamatosan. Én vagyok itthon, a babával javarészt én foglalkozom, Ő csak egy-két órát naponta. A házimunkába hétvégente besegít. Nekem elég hogy ennyit csinál.
2011. máj. 22. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én férjem is sokat dolgozik. A házimunka teljesen egyértelműen az enyém, a kert és az egyéb kinti dolgok az ő dolga. De a kisfiunkkal rengeteget foglalkozik, ha ráér. Bár a mi picurkánk már egy éves lesz nemsoká.
2011. máj. 22. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Az én férjem is rengeteget dolgozik, arra gondoltam, hétvégén, szabadnapján van, amit ő csinál (mosogatás, teregetés, mosás, stb.), vagy csak pihen, vagy a babával van legtöbbször? Akkor ti csináltok mindent otthon, mikor ő is otthon van, vagy valamit ő? Ha igen, mit?

Azért kérdezem, mert nem tudom, nekem túl nagyok-e az elvárásaim vele szemben, vagy ő lusta.

2011. máj. 22. 11:14
 4/11 anonim ***** válasza:
Hétköznap nem nagyon csinál házimunkát, mert mire hazaér, örül, hogy kicsit a lányunkkal lehet. Eteti, pelenkázza, játszik vele, megyünk sétálni. Hétvégente viszont segít a házi munkában is. Most mondjuk éppen füvet nyír, de tegnap pl. ő főzött ebédet. Szokott mosogatni, mosni-teregetni nem engedem, mert akkor mindent ki kell vasalni-, porszívózni, törölgetni, mikor mit kell. Nálunk pl. ablakot mindig ő pucol. Mondjuk az évente talán 4-szer van. Emellett hétvégén ugyanúgy segít a babával is. Tegnap reggel én keltem fel hozzá fél 6-kor, ma a férjem. Aki kel, az csinál reggelit. :) Nálunk ez így működik, szerencsére megegyezik a véleményünk abban, hogy mennyire vegye ki a részét a dolgokból.
2011. máj. 22. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az én férjem is dolgozik reggel 7-től este 5-ig, de ha hazaér mindig segít amiben tud, vagy a kislánnyal játszik vagy a házimunkába segít be. Hétvégén mindig vállalja a konyhát, még előfordul, hogy meg is főz. Próbáld rávenni hogy segítsen kicsit, mert ugye nekünk se abból áll a napunk h babázunk meg tévézünk.Nagy felelősség egy gyerek. Azzal semmit nem érünk el hogy van egy jó "pénzautomatánk" , a gyerekünknek apa is kell, nekünk meg férj! :)
2011. máj. 22. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
férjem sokat dolgozik így mondhatni semmit nem segít. ha itthon van, babázik, az nagyon jó, ő etet, fürdet, tápit csinál olyankor. egyébként olyan heti 5-6 órát látja összesen a fiát, este 10-11 körül jön haza és hajnalban megy (ma is 10 körül fog csak hazaérni), szép is lenne ha ezek után még nekiállna tűzhelyt suvickolni :)
2011. máj. 22. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Második vok:

én nem várom el a férjemtől, hogy megcsinálja a házimunkát, még csak az kéne, hogy dupla munkám legyen utána. De mint írtam kint az udvaron mindent ő csinál.Mi méhekkel foglalkozunk, tehát most még annyit se látjuk, mint eddig. Ez van, el kell fogadnunk. Én már az elején tudtam, hogy ő nem házias, így tudtam mit vállalok.

2011. máj. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Leírom, nálunk mi a helyzet:

Apuka hétközben nincs itthon 7-től 7-ig. Kisfiunk 3 óránként eszik napközben, reggel 6-kor kezdi, utána még visszaalszik simán 9-ig, addig én is pihenek. Utána az etetések között csak 20-40 percet alszik, még kicsi, nincs el egyedül, tehát nekem van 20-40 percem megcsinálnom mindent, magammal foglalkoznom, takarítanom, főznöm. Nekem ezzel nincs bajom, viszont hétvégére eléggé elfáradok, mert éjfél előtt sose fekszem (a gyerek végigalussza az éjszakát este 10-től, én még elkészítem apának a kajáját másnapra és elmosogatok). Nagyon jól esne, ha hétvégén nem ugyanez menne. Pl. ő mosogatna el, vagy két etetés között ő játszana a picivel, mert azt is ritkán szokott. Nem tudom, hogy másoknál is ugyanúgy telnek a hétvégék, és én kérnék sokat, vagy ez így nem normális?

2011. máj. 22. 16:47
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem elvárhatnád, hogy segítsen. Elvégre ketten vállaltátok azt a gyerkőcöt, a férjednek is illene kivenni belőle a részét.
2011. máj. 22. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nagyon együttérzek! Hasonló a helyzet, még csak annyi van, hogy ő mondjuk hetente elmos 1 db tányért, és emiatt képtelen belátni, hogy nem csinál semmi házimunkát. Az én gyerekem 9 hetes és még annyit sem alszik mint a tiéd. Semmi időm a házra, magamról nem is beszélve...Ja és a legjobb, hogy néha megjegyzi, hogy milyen kuplerájban élünk...
2011. máj. 22. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!