Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 évesnek mennyi tejet/tejterm...

1 évesnek mennyi tejet/tejterméket kell naponta fogyasztania?

Figyelt kérdés
Cicizik még a nap nagy részében, reggelije csak fél kifli +kb 1 dl kakaó vagy tea, ebéd meg főtt kaja, délután gyümölcs! Sajnos nem bírom rávenni, hogy többet igyon valami mást mint anyatejet!(jó húsban van, hisz 10 kg, elégedett , boldog baba, főleg akkor ha cici a közelben van!) Néha úgy érzem, hogy a kicsi komolyan tehénnek néz! :D Leszoktatni a ciciről viszont még semmiképpen nem szeretném!!
2011. jún. 8. 13:40
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy kb. 1l tejet- tejterméket kell egy 1 éves körüli gyereknek fogyasztania! Folyadékot pedgi 6dl-t! (tea, víz, gyümilé)
2011. jún. 8. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Adj neki natúr joghurtot gyümölccspéppel vagy pl. reszelt almával. Cukor nélkül természetesen.

Szerintem 1 éves nem ihat tehéntejet... de persze mindenki maga dönti el, mit ad a gyerekének. Én kakaót sem adnék - tök felesleges hozzászoktatni, ezzel lehet megalapozni a későbbi elhízást.

2011. jún. 8. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én fél literről tudok. Ebben benne van az anyatej, tejital, sajt, túró, joghurt... mindenféle tej/tejtermék.
2011. jún. 8. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Első vagyok


Valóban fél liter tej- tejtermék, nem egy egész,amit 1 évesen fogyasztani ajánlott, bocsánat! :)

2011. jún. 8. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat! Természetesen mindent cukor nélkül kap, mert mi sem vagyunk hívei annak, hogy hozzászoktassuk minél hamarabb az édeshez. Kakaót is csak kimondottan babáknak valót és éppen csak egy picurkát kap bele! Nasinak is gyümölcsöt kap és néha háztartási kekszet.
2011. jún. 8. 13:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!