Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak? Tudom, hogy...

Mit csináljak? Tudom, hogy négy hónapos babám szomjas, mert már ismerem a jelzéseit, de a cukormentes teát és a vizet nem issza meg, inkább sír tovább.

Figyelt kérdés

Tényleg biztos vagyok benne, hogy a szomjúság miatt sírdogál. Megetetni ilyenkor nem szeretném, mert ez két evés között jelentkezik mostanában, ő tápszeres, túletetni nem szeretném. A vizet néhány korty után kiköpi, vettem babateát, de natúran nem issza meg, szintén kiköpi és folytatódik a nyűgösség.

Az kétszer fordult már elő, tegnap este és ma, végül beadtam a derekamat és tettem fél kiskanálnyi cukrot a másfél deci teához, így már zokszó nélkül boldogan itta meg és elmúlt minden probléma.

De nem akartam cukrozni a teáját, mert tudom hogy nem jó.

De akkor mégis mit csináljak?

Hozzátáplálni csak jó egy hónap múlva szeretnék, tehát az sem megoldás, hogy már most gyümölcslével ízesítsem a teát.

Ti mit tennétek?

Az nem megoldás, hogy nem ízesítem és hallgatom tovább a sírást, mert nem vagyok rá képes.


2009. márc. 20. 09:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Ha tápszeres akkor kell is neki a tea mellé mindenképpen mert a tápszer sűrűbb nem olyan mint az anyatej és nem oltja a szomjúságát. Ha pedig csak cukorral hajlandó meginni, akkor cukorral add. Ő tudja és érzi hogy mi hogy jó neki. azonkivűl hogy üres kalória, nem hiszemh ogy más baja lenne tőle. Azt mondják hogy árt a később kinővő fogacskáknak, de én is cukros teát nőttem fel, és szerintem az előbbi generációkban szinte mindenki. Nem rosszaka fogaim.
2009. márc. 20. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nézd, én szerintem fél kiskanál cukor ennyi teához semmit nem fog okozni, én is teszek bele, tettem a nagynak is. Rendszeresen mossatok fogat ill, az ínyét, de inni kell.
2009. márc. 20. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nekem a vdono mondta, hogy egy deci teaba fel kaveskanal cukor mehet. nem fog litereket inni ugysem! ne aggodj rajta! te sem iszod meg szivesen izetlenul,o sem! inkabb igya cukorral, mint sehogy es szomjas legyen!
2009. márc. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát lehet, hogy most jól nyakonvág valaki, de amióta homeós bogyót adok a babámnak, sokkal szívesebben megissza a sima vizet. Tudod, ezek édesek. A fogzására szoktam adni 2-3x naponta. Szerintem nem árt, hiszen természetes alapanyagú. 30-40 ml vízbe feloldom, és megissza.
2009. márc. 20. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

Most arra a döntésre jutottam, hogy feladom ezt az elvemet, az elkészített teát egyenlőre felezni fogom, megkóstoltatom először cukor nélkül, ha úgy nem megy le, akkor a pici cukros változatból itatom. Nem ez lesz az első elgondolásom, amiről a fiam másképp vélekedik mint én. Úgy érzem, hogy engednem kell, mert ha egyáltalán nem iszik az tényleg rosszabb.

Egyébként nem babáknak való gyümölcsteát megissza cukor nélkül, egy nap azt próbáltam és lement, olyan, amiben nincs élénkítőszer. Attól viszont másnap lilás-szürke volt a széklete, így többször nem adtam neki.

2009. márc. 20. 12:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!