Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 éves kislányom lázas,...

1 éves kislányom lázas, éjszaka felébresszem?

Figyelt kérdés
Délután és este 38.4-et mértem, semmi komomoly, valami vírus. Lefekvés előtt kapott Nurofent, ivott rendesen. Ha magától nem ébred, ébresszem fel pár óra múlva, hogy megmérjem a lázát, vagy hagyjam aludni?
2011. jún. 8. 20:09
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Megpróbálhatod felébreszteni, de inkább kérdezd meg a gyermekorvost.
2011. jún. 8. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

hagyd aludni!Az alvásnak nagyon nagy szerepe van a regenerálódásban!Ha lázas lenne, azt észre fogod venni.Akkor nyűglődne, forgolódna, nem aludna jól, felébredne.

De ha jól alszik, akkor nincs értelme, csak nyűgösebb lesz.

2011. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Sajnos fontos, hogy megnézd később is mondjuk úgy 9-10 felé, ha forrónak érzed a homlokát, akkor keltsd fel, és kezeld. Az én kislányom, a múltkor 39,9-re tornázta fel magát felébresztettem, és adtam neki lázcsillapítót, aztán egy óra múlva is felébresztettem, mert nagyon forró volt ekkor már 40 fok volt és ekkor jött a priznicelés 2x így aztán sikeresen lement. De mondjuk ő mindig ilyen magas lázzal van. Ezzel csak azt akartam mondani, hogy ő simán átaludta volna. Szóval nézd meg a homlokát és dönts. Ha nem meleg, akkor nem valószínű, hogy feljebb megy a láza.
2011. jún. 8. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Én sose ébresztettem fel a gyerekeket, reménykedtem benne, hogy úgyis felsírnak, ha nagyobb bajuk van. Sose kaptak álmukban lázgörcsöt.

Lehet, hogy csak szerencsénk volt?

2011. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megnézem majd a homlokát. Jó lenne, ha nem kéne ébreszteni, mert azt nagyon rosszul viseli.
2011. jún. 8. 20:22
 6/11 anonim ***** válasza:
A 40 fokos vagyok. Őnála azt vettem még észre, hogy szokatlanul szaporán veszi a levegőt, de nem nyűglődött.
2011. jún. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

ha a hónaljába méred a lázát,amit nyugidtan tehetsz én születése óta ott mértem neki akkor lehet fel se fog ébredni.Nálam legalábbis úgy van hogy felemelem a kezecskéjét berakom a lázmérőt,rászoritom kicist a kezét és várok mig nem csipog.Sokszor fel se kellt.

De én azóta vettem patika 500ft-ért adnak örökös homlokmérőt.Barna csík az egész és 36,37,38,39 fokot mutat attól függ melyikhez van közel.Ha a piros jel jelenik meg akkor 40fok körüli.Akkor felébresztem és kap kúpot,de vol hogy annyira beteg volt hogy észre se vette hogy levetkőztettem csak egy pillanatra mikor a kúpot kapta és aludt tovább.Jobbulást kívánok.

2011. jún. 8. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Én is megnézném a homlokát, akár többször is éjjel. Nálunk is úgy volt, ahogyan az egyik előttem szóló írta, hogy hiába kapta a lázcsillapítót lefekvéskor, 40,5-re ment fel másfél óra múlva. Így maradt az ébresztés és hűtőfürdő azonnal, éjfélkor, és fél négykor is hajnalban, csak ez az egy használt, egyik lázcsillapító sem. Így mindenképp ellenőrizném, és ha úgy érzed feljebb ment, akkor csillapítsd fizikai lázcsillapítással, az nagyon hatásos.
2011. jún. 8. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Én is mindig megnéztem a homlokát, ha melegnek találtam,akkor hónaljban megmértem neki, észre sem vette, és így csak akkor kellett ébresztenem ha láza volt!
2011. jún. 8. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm!
2011. jún. 8. 21:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!