Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tápszeres babánál nagy gond,...

Tápszeres babánál nagy gond, ha 3-4 nap is kimarad a kaki?

Figyelt kérdés
Kisfiam 5 hónapos, eddig hetente egyszer kakilt: nem volt nyűgös, nem szenvedett vele, nem volt kemény, ugyanúgy evett-aludt, de akkor is csak heti egy volt. Mindenki azzal nyugtatott, hogy ez megváltozik majd, ha kap gyümölcsöt. Most ott tartunk, hogy tízóraira kap egy kis őszibarackot vagy sütőtököt, de így is 3-4 nap eltelik, mire örülhetek a kakis pelusnak. Érdekelne, hogy másnál is volt-e hasonló, mert azért csak nyugtalanít a dolog. Köszönöm előre is!
2011. jún. 9. 12:18
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem, nem oké. 3-4 nap túl hosszú idő. Próbálj neki antiallergén tápszert adni, lehet az a gond. Az enyém is nagyon székrekedéses volt, egyszer a kórházban is voltunk, hogy kiürítsék a beleket, sajnos. Kérdezd meg az orvost, mit ajánl. Nem tudom ilyenkor lehet-e már pici szilvalekvárt adni nekik, a fiamnak én aszalt szilvát adtam rendszeresen, attól helyrejött.
2011. jún. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Én is így gondolom, de a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, hogy Ő egy ilyen típus. Kitapintották, nem kemény a hasa, nincsenek fájdalmai, jó a kedve, és a széklete is inkább híg, mint kemény. A következő tanácsadáson azonban rákérdezek a tápszerváltásra.
2011. jún. 9. 13:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Az én lányom is tápszeres, neki volt, hogy 2 nap kimaradt, a 3.nap már kellett neki adnom laevolacot, mert kínlódott. Bár neki elég kemény is volt a széklete. Én már jó 3 hete hozzátáplálok, igaz, étkezést még nem váltottam ki, és azóta minden nap van kaki. A 3-4 nap kimaradást azért én is soknak tartom, még akkor is, ha a fiad nem szenved vele.
2011. jún. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Jövő héten elmegyek egy gyermek-gasztroenterológushoz, kíváncsi vagyok, ő mit mond, mert a mi gyerekorvosunk már hónapok óta legyint rá.

Kedves második válaszoló: megkérdezhetem, ha még olvasod a kérdésemet, hogy hogyan csinálod a hozzátáplálást?

2011. jún. 9. 16:26
 5/8 anonim ***** válasza:
A mi babánk is elég ritkán kakilt, de a pocija nem feszült, s jókat pukizott, így nem csináltunk túl nagy ügyet belőle. A doktornőnk rásegítésnek szélcsőt(remek találmány!) és Lactiv Baby probiotimukot javasolt.
2011. jún. 9. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A pukival nálunk sincs gond :) Tényleg, egy kis probiotikum is jó lehet. Kíváncsi vagyok, mit mond majd a doki.
2011. jún. 9. 16:42
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha pukizik, akkor nem gond, vagy legalább jelzésértékű kaki van, azt jelenti, ha nincs sok, hogy extrajól hasznosít, fejlődik.
2011. jún. 9. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia, második vagyok. Hozzátáplálást a következőképp csináljuk: Reggel 8kor tápszerezik, 11kor kap valami üveges gyümölcsöt vagy sütőtököt, kb valahol negyed és fél üveg között, és ezt egy kis tápszerrel "leöblíti", 2kor megint tápszer, 5kor úgy 40gr rizspép+tápszer, de van, hogy ekkor is gyümi+tápszer, és vacsira úgy 220ml tápszer. Ilyenkor kicsit "becsapom", teszek bele 2 kanál rizspépet is, így van, hogy kibírja éjjel evés nélkül.

Étkezést nem tudtam még neki kiváltani (bár még annyira nem is célom, hagy szokja az ízeket meg a kanalazást). Szóval nálunk kaki-ügyben ez vált be.

2011. jún. 10. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!