Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az anyatejes babáknál hány...

Alinaaa kérdése:

Az anyatejes babáknál hány nap után aggódjak ha nincs kaki? Hány napig nem gond?

Figyelt kérdés
2011. szept. 9. 17:33
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez a kérdés mindig nagy vitákat szül, mert sokan írnak ide, akik nem értenek hozzá. Szóval jönnek majd ilyenek, hogy adj neki hashajtót, vagy hőmérőzd meg, ha nincs neki minden nap.

De! Az anyatej ellentétben a tápszerrel és más élelmiszerrel, akár 100 %-ban hasznosítható a baba számára, szóval akár 1 hétig is lehet, hogy nem lesz széklete. A fiamnál 10 nap volt a rekord. Még él, és nem lett maradandó károsodása. Most 1,5 éves, és napi 3-4 széklete van, amióta elkezdtem a hozzátáplálást.

Szóval ha jól érzi magát, és nincs felpuffadva, akkor ne aggódj.

2011. szept. 9. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én babámnak 6 nap volt a rekord.
2011. szept. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Az én babámnak 8 nap volt a rekord!! Akkor már nem bírtam, egy leheletnyi glicerin kúpot nyomtam a fenekébe.


örülök, hogy olyanok írtak, akik valóban átélték és látták, hogy semmi baja nem lett az anyatejes babának pár nap kaki nélkül!!!

2011. szept. 9. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Az enyém pontosan 5 naponta kakilt 2 hónapos korától a hozzátáplálás megkezdéséig (ha ritkábban kakilt volna, de közben panaszmentes, akkor se lettem volna ideges). Nem izgultam, mert láthatóan őt nem zavarta. akkor meg minek avatkoztam volna közbe? Az anyatej szinte nem tartalmaz rostot, könnyen és majd 100%-ig megemészthető. Az, hogy nem kakil a baba mindennap és közben nincs semmi baja, bizonyítja, hogy a szervezete jól feldolgozza a tejet.
2011. szept. 9. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én megkérdeztem a védőnőt, 1 hetet mondott, ha azon túl sincs, szaladjunk le a dokihoz. Szerencsére sosem került rá sor egyik gyereknél sem :)
2011. szept. 9. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

az én babám 4hónapos,és csak heti iszer kakil.

de volt,hogy csak a 10.napon

2011. szept. 9. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Most kakilt egy keveset, úgyhogy reggelre várom a ,, kirakodást,,.:))

És ha barnásat kakil? Volt már valakinek olyan? Milyen színnel ,, találkoztatok,, már?

2011. szept. 9. 19:34
 8/10 anonim ***** válasza:
Barnásat? Hát a kaka barna nem? :D
2011. szept. 10. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Mármint eddig inkább sárgás volt, most meg barnás.
2011. szept. 10. 11:16
 10/10 anonim ***** válasza:
Az anyatejes kaki sárgásbarna. Nekem néha zöld volt, az állítólag nem jó. De a barna jó.
2011. szept. 11. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!